2 lipca 2015
Gospodarka przestrzenna – otwarta rekrutacja na studia podyplomowe!

Trwa rekrutacja na pierwszy semestr studiów podyplomowych gospodarka przestrzenna. Organizatorami studiów są Wydział Architektury Politechniki Śląskiej oraz Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Studia są adresowane do absolwentów chcących pogłębić swoją wiedzę na temat gospodarki przestrzennej, planowania przestrzennego, urbanistyki i zarządzania przestrzenią. Program kładzie szczególny nacisk na współczesne uwarunkowania i wyzwania gospodarki przestrzennej oraz planowania przestrzennego i obejmuje cztery moduły tematyczne: teorię gospodarki przestrzennej, uwarunkowania gospodarki przestrzennej, planowanie strategiczne oraz planowania normatywne. W ramach każdego z modułów będą prowadzone wykłady i seminaria przez wykładowców z obydwu uczelni oraz specjalistów i praktyków. Każdy z modułów będzie się kończył seminarium i projektem praktycznym.

Zajęcia będą trwały dwa semestry, w łącznym wymiarze 300 godzin. Początek zaplanowano na 1 października 2015 r. Studia będą prowadzone w systemie weekendowym, głównie na Wydziale Architektury. Niektóre z zajęć, zwłaszcza w ramach modułu drugiego, będą się odbywać w budynku Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu.

Rekrutacja jest realizowana drogą elektroniczną w ramach systemu SOREK, pod adresem www.rekrutacja.polsl.pl. Dalsze i bardziej szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej w zakładce studia podyplomowe.

Kontakt:
tel. 32-237-13-18