26 czerwca 2015
Rekrutacja na Politechnikę Śląską trwa

Tylko do 5 lipca trwa pierwszy nabór kandydatów na studia. Na przyszłych adeptów nauk technicznych, choć nie tylko, którzy rozpoczną edukację na Politechnice Śląskiej w roku akademickim 2015/2016, czekają miejsca na 50 kierunkach. Zachęcamy do udziału w rekrutacji. Politechnika Śląska to idealne miejsce na studia!

Politechnika Śląska to jedna z największych uczelni technicznych w kraju. W cieszącej się 70-letnią tradycją placówce kształci się obecnie blisko 25 tys. studentów, którzy studiują na 50 kierunkach oferowanych przez 15 wydziałów. Dziewięć wydziałów i dwa kolegia znajdują się w Gliwicach, dwa wydziały zlokalizowane są w Katowicach i dwa w Zabrzu. Oprócz tego Politechnika Śląska prowadzi zajęcia dydaktyczne w Dąbrowie Górniczej, Rybniku i Tychach. W ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2015/2016 znajdują się nie tylko kierunki techniczne. Na najstarszej uczelni technicznej w regionie można studiować również administrację, socjologię, zarządzanie, a także filologię – angielską, francuską, niemiecką bądź włoską oraz pedagogikę. Oprócz tego na wybranych kierunkach istnieje możliwość studiowania w języku angielskim.

Politechnika Śląska należy do ścisłej czołówki polskich wyższych szkół technicznych, o czym świadczą wysokie miejsca w niezależnych rankingach. Według raportu przygotowanego przez firmę Sedlak & Sedlak, co dwunasty prezes w naszym kraju ukończył studia na naszej uczelni. W rankingu wynagrodzeń osiągniętych przez absolwentów szkół wyższych w 2013 r. – przygotowanym przez tę samą wywiadownię – wychowankowie Politechniki Śląskiej znaleźli się na pierwszym miejscu spośród absolwentów wszystkich śląskich uczelni. Według dziennika „Rzeczpospolita” Politechnika Śląska znajduje się na drugim miejscu w Polsce pod względem kształcenia ludzi sukcesu, a według tygodnika „Wprost” zajmuje czwarte miejsce wśród uczelni, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.

Politechnika Śląska potwierdza swoją silną pozycję dorobkiem naukowym wybitnych specjalistów oraz licznymi sukcesami na skalę ogólnopolską i międzynarodową. Wysoki poziom nauczania zapewnia znakomicie wykwalifikowana kadra naukowa, licząca 1 872 nauczycieli akademickich, w tym 333 profesorów, 82 doktorów habilitowanych i 1275 doktorów. Kontakty z innymi ośrodkami naukowymi, rozwinięta współpraca międzynarodowa, współpraca z przemysłem sprawiają, że uczelnia kształci młodzież na europejskim poziomie, z sukcesem realizując swoją naukowo-dydaktyczną misję. Zachęcamy do udziału w rekrutacji online, która potrwa do 5 lipca. Tego samego dnia mija również termin wnoszenia opłat rekrutacyjnych, umożliwiających udział w I naborze na studia na Politechnice Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 26 czerwca 2015 11:06, autor: Agnieszka Moszczyńska