24 czerwca 2015
Zmarł dr inż. Waldemar Grzechca

We wtorek 23 czerwca, w wieku 51 lat zmarł nagle dr inż. Waldemar Grzechca, ceniony naukowiec i nauczyciel akademicki Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Dr inż. Waldemar Grzechca był cenionym naukowcem i nauczycielem akademickim Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, z którym, związany był od początku rozpoczętej w 1989 roku kariery naukowej. Specjalista w dziedzinie sterowania produkcją, balansowania linii montażowej, teorii harmonogramowania i automatyzacji dyskretnych procesów produkcyjnych jest autorem kilkudziesięciu publikacji i referatów konferencyjnych oraz prac przeglądowych z tego zakresu. Wielokrotny laureat nagród Rektora Politechniki Śląskiej odznaczony został m.in. odznaką „Zasłużony dla Politechniki Śląskiej” i srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Odszedł od nas Człowiek niezwykle skromny, życzliwy i pracowity, zaangażowany w działalność dydaktyczną i organizacyjną zarówno uczelni, Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, jak i Instytutu Automatyki. W osobie dr. inż. Waldemara Grzechcy żegnamy wielkiego miłośnika gór i podróży, lubianego i cenionego przez studentów człowieka o wielkim talencie dydaktycznym, głęboko oddanego sprawom społeczności akademickiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Kilińskiego 2 na gliwickim Trynku 27 czerwca o godz. 11:00. Ostatnie pożegnanie nastąpi bezpośrednio po mszy św. na Cmentarzu Lipowym przy ul. Poniatowskiego w Gliwicach.

Wiadomość utworzona: 24 czerwca 2015 12:47, autor: Agnieszka Moszczyńska