17 czerwca 2015
Naukowcy z Politechniki Śląskiej laureatami „Top 500 Innovators”

Wśród laureatów czwartej edycji rządowego programu „Top 500 Innovators” znalazło się ośmiu młodych naukowców z Politechniki Śląskiej! Pracownicy polskiego sektora B+R już drugiej połowie roku skorzystają z programów stażowo-szkoleniowych na najlepszych uczelniach świata i pojadą do Stanford i Cambridge. Gratulujemy.

O miejsce w czwartej, ostatniej już edycji rządowego programu „Top 500 Innovators” konkurowało 319 kandydatów z uczelni, instytutów badawczych, instytutów PAN i centrów transferu technologii z całej Polski. Po ocenie formalnej nadesłanych wniosków odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w których oceniano m.in. aplikacyjność badań, innowacyjność prowadzonych projektów, dotychczasowe sukcesy komercjalizacyjne, motywację do udziału w programie, zdolności komunikacyjne, a także umiejętność współpracy w zespole i znajomość języka angielskiego. Ostatecznie wyłoniono 180 finalistów, wśród których znalazło się ośmiu młodych naukowców z Politechniki Śląskiej. I tak, na 9-tygodniowe programy stażowo-szkoleniowe organizowane na Stanford University w USA i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii pojadą (w kolejności alfabetycznej):
  • dr Agnieszka Fornalczyk z Instytutu Technologii Metali
  • dr Aleksandra Gruca z Instytutu Informatyki
  • dr Tomasz Kraszewski z Instytutu Elektrotechniki i Informatyki
  • dr Edyta Krzystała z Katedry Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej
  • dr Agnieszka Labus z Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego
  • dr Wojciech Pudło z Katedry Inżynierii Chemicznej i Projektowania Procesowego
  • mgr inż. Grzegorz Studziński z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, a wcześniej z Centrum Innowacji i Transferu Technologii
  • dr Joanna Willner z Instytutu Technologii Metali.

Wiadomość utworzona: 17 czerwca 2015 11:28, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2015 12:01, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska