16 czerwca 2015
ISMiP – nowa specjalność na informatyce

Informatyczne systemy mobilne i przemysłowe to nowa specjalność uruchomiona na kierunku informatyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Wszystkich zainteresowanych m.in. tworzeniem mobilnych aplikacji dla systemów Android i iOS oraz programowaniem sterowników PLC i stacji wizualizacyjnych SCADA, zachęcamy do kontynuowania studiów w ramach nowej specjalności.

Rozpowszechnienie smartfonów i tabletów spowodowało wzrost zapotrzebowania na aplikacje mobilne. W odpowiedzi na popyt na mobilny dostęp do danych oraz możliwość wykorzystywania rozproszonych funkcjonalności mobilnych powstała nowa specjalność na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki na kierunku informatyka – informatyczne systemy mobilne i przemysłowe (ISMiP). Nowa specjalność przygotowuje – w zakresie informatycznych systemów mobilnych – m.in. do:
  • tworzenia mobilnych aplikacji dla systemów Android i iOS,
  • dostosowania aplikacji użytkowanych w przedsiębiorstwie do mobilnych platform przy zapewnieniu integracji rozwiązań i bezpieczeństwa.
W zakresie informatycznych systemów przemysłowych ISMiP przygotowuje natomiast m.in. do:
  • projektowania rozproszonych, przemysłowych systemów czasu rzeczywistego,
  • zaawansowanego programowania sterowników PLC,
  • programowania stacji wizualizacyjnych SCADA.
Specjalność ISMiP w ramach studiów na kierunku informatyka na Wydziale Automatyka, Elektronika i Informatyka stwarza studentom możliwość zapoznania się z aktualnym stanem wiedzy i technologii w zakresie informatycznych systemów mobilnych i przemysłowych. Sprzyja tym samym kreatywnemu wykorzystaniu nowoczesnej wiedzy i zaawansowanych technologii informatycznych.

Wiadomość utworzona: 16 czerwca 2015 07:17, autor: Agnieszka Moszczyńska