10 czerwca 2015
Dzień Wydziału Mechanicznego Technologicznego

Trwają obchody 70-lecia Politechniki Śląskiej oraz poszczególnych jednostek uczelni, które zostały powołane do życia w podobnym czasie. Tym razem zapraszamy do wspólnego świętowania wraz z Wydziałem Mechaniczny Technologicznym, który był jednym z czterech pierwszych wydziałów naszej uczelni powołanych do życia w 1945 roku.

Uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej odbędą się 11 i 12 czerwca w siedzibie wydziału oraz w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach.

Obchody zainauguruje uroczyste posiedzenie plenarne Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk, które rozpocznie się w sali posiedzeń rady wydziału jutro o godz. 15:00. Spotkanie poprzedzi sesja plakatowa, prezentująca wybrane badania pracowników Wydziału Mechaniczny Technologicznego w zakresie mechaniki, którą będzie można oglądać także w trakcie posiedzenia i tuż po nim.

Na piątek również zaplanowano szereg wydarzeń. Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Mechanicznego Technologicznego odbędzie się w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej o godz. 10:00. O 11:30 w holu na parterze wydziału nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej prof. Józefa Gawrońskiego, a o 12:00 rozpocznie się zwiedzanie laboratoriów i pracowni naukowo-dydaktycznych. Równolegle trwać będzie sesja plakatowa prezentująca prace pracowników naukowych wydziału. Prezentacja prac Studenckich Kół Naukowych rozpocznie się o 12:30.

Po oficjalnej części obchodów jubileuszowych przed budynkiem Wydziału Mechanicznego Technologicznego rozpocznie się piknik dla studentów, absolwentów i pracowników wydziału, który potrwa od 15:00 do 23:00. W programie m.in. turnieje siatkówki i streetballa o puchar dziekana, turnieje mini golfa i darta, koncerty zespołów muzycznych oraz liczne niespodzianki.

Na uroczystości jubileuszowe serdecznie zapraszają dziekan i rada wydziału.

Wiadomość utworzona: 10 czerwca 2015 12:04, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 10 czerwca 2015 12:06, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska