29 maja 2015
Politechnika Śląska w TVP Katowice

Film pt. „Jutro to dziś, tyle że jutro. 70 lat tradycji Politechniki Śląskiej”, zrealizowany z okazji jubileuszu 70-lecia Politechniki Śląskiej, będzie można obejrzeć w TVP Katowice 29 maja o godz. 20:30. Również dzisiaj gośćmi emitowanego o 17:55 programu „Trudny rynek” będą prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Stanisław Kochowski i dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej prof. Marian Turek.

We współpracy z Telewizją Polską SA powstał film pt. „Jutro to dziś, tyle że jutro. 70 lat tradycji Politechniki Śląskiej” dokumentujący początki Politechniki Śląskiej oraz rozwój uczelni na przestrzeni minionych 70 lat, w którymi swoimi wspomnieniami na temat najstarszej wyższej szkoły technicznej w regionie i jednej z największych w kraju dzielą się byli rektorzy i znamienici absolwenci gliwickiej uczelni. W blisko 20-minutowym materiale usłyszymy m.in. wypowiedzi byłego premiera RP, absolwenta Politechniki Śląskiej i europosła w jednej osobie prof. Jerzego Buzka, prezydenta Gliwic dr hab. inż. Zygmunt Frankiewicz, byłego rektora Politechniki Śląskiej prof. Tadeusza Chmielniaka, obecnego rektora prof. Andrzeja Krabownika oraz mgr inż. Wojciecha Skoczyńskiego ze Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej.

Również dzisiaj o godz. 17:55 gośćmi programu „Trudny rynek”, emitowanego na antenie TVP Katowice, będą przedstawiciele Politechniki Śląskiej – prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Stanisław Kochowski i dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania prof. Marian Turek. Zachęcamy do obejrzenia.

Film „Jutro to dziś, tyle że jutro. 70 lat tradycji Politechniki Śląskiej”, podobnie jak wcześniejsze produkcje dokumentalne, przybliżające zarówno samą uczelnię, jak i szczególnie ważne dla placówki postaci, dostępne są na kanale YouTube Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 28 maja 2015 14:17, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 29 maja 2015 08:31, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska