27 maja 2015
Zjazd dziekanów w Gliwicach

XXV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki oraz Informatyki potrwa do 30 maja. Organizatorami zainaugurowanego dzisiaj w Gliwicach wydarzenia są Wydziały Elektryczny i Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki oraz Informatyki, w którym uczestniczy blisko 120 delegatów – obecnych i byłych dziekanów i prodziekanów wydziałów elektrycznych, elektroniki, telekomunikacji, automatyki i robotyki oraz informatyki – z ponad 25 uczelni z całej Polski, to doskonała okazja do omówienia najważniejszych problemów dotyczących środowiska, w którym na co dzień funkcjonują i wymiany doświadczeń. Podczas oficjalnego otwarcia zjazdu, które odbyło się w auli 300 Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 2 w Gliwicach, dziekani Wydziałów Elektrycznego i Automatyki, Elektroniki i Informatyki przywitali przybyłych gości, którym następnie przybliżyli historię powstania obu jednostek podstawowych naszej uczelni. Następnie prof. Paweł Sowa i prof. Adam Czornik otrzymali medale okolicznościowe im. prof. Stanisława Fryzego przyznane przez Zarząd Główny Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Dziekan Wydziału Elektrycznego odebrał również medal im. Zbigniewa Białkiewicza przyznany przez Oddział Zagłębia Węglowego SEP reprezentowanemu przez niego wydziałowi.

Wiadomość utworzona: 27 maja 2015 07:33, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2015 12:28, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska