25 maja 2015
70 lat minęło…

Wczoraj minęło dokładnie 70 lat od dnia, kiedy na mocy dekretu Prezydium Krajowej Rady Narodowej, powołano do życia Politechnikę Śląską. Dla uczczenia siedmiu dekad działalności uczelni przygotowano szereg wydarzeń. Część z nich odbyła się w ubiegłym tygodniu, ale sporo wydarzeń dopiero przed nami. Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu 70-lecia Politechniki Śląskiej.

Obchody jubileuszu 70-lecia Politechniki Śląskiej zainaugurowało uroczyste posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Akademickich, które odbyło się 20 maja. Dzień później uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Śląskiej swoją obecnością zaszczyciła m.in. premier RP Ewa Kopacz. 21 maja, podczas spotkania w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej, zostały również wręczone medale i odznaczenia zasłużonym dla Politechniki Śląskiej. Wydarzeniu towarzyszyła projekcja filmu pt. „Jutro to dziś, tyle że jutro. 70 lat tradycji Politechniki Śląskiej” oraz otwarcie wystawy „Politechnika Śląska dla gospodarki” i nadanie tytułu doktora honoris causa Politechniki Śląskiej prof. Antoniemu Tajdusiowi. W miniony piątek natomiast w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się uroczysty koncert wiosenny z udziałem znamienitych gości. To nie koniec wydarzeń towarzyszących jubileuszowi 70-lecia Politechniki Śląskiej. Przed nami m.in. koncerty adresowane do profesorów i doktoratów uczelni oraz posiedzenie Rady Społecznej Politechniki Śląskiej.

Koncerty towarzyszące jubileuszowi 70-lecia Politechniki Śląskiej:
18 czerwca, godz. 18:00 – koncert zespołu „Śląsk” dla profesorów Politechniki Śląskiej (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”)
20 czerwca, godz. 16:00 – koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego dla doktorantów (ogród Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej, ul. Banach3, Gliwice)
24 czerwca, godz. 18:00 – koncert zespołu Feel (Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej, ul. Konarskiego 18B, aula A, Gliwice), wstęp biletowany.

Lista wydarzeń towarzyszących zaplanowanych obchodom 70-lecia Politechniki Śląskiej dostępna jest na stronie dedykowanej jubileuszowi.

Wiadomość utworzona: 25 maja 2015 10:34, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2015 12:42, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska