18 maja 2015
Skąd wziął się prysznic? Odpowiedź już jutro...

Kolejne spotkanie w ramach Śląskiego Saloniku Kulturalnego odbędzie się jutro w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 3 w Gliwicach. Spotkanie zatytułowane „Skąd się wziął prysznic(?), czyli o śląskich naukowcach i ich odkryciach (od Witelona do Bednorza)” poprowadzi Jerzy Ciurlok – dziennikarz, felietonista, radiowiec, współtwórca Kabaretu Masztalskich. Gościem specjalnym będzie dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej, która otrzymała m.in. nagrodę publiczności w tegorocznym finale konkursu popularyzatorskiego FameLab. Początek spotkania o 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Jerzy Ciurlok jako felietonista, radiowiec, a także współtwórca Kabaretu Masztalskich i miłośnik wiedzy oraz kolekcjoner-bibliofil od wielu lat zajmuje się poznawaniem różnych obszarów kultury. Do kręgu jego zainteresowań należą m.in. zagadnienia dotyczące przeszłości i teraźniejszości szeroko pojętej kultury materialnej i duchowej oraz historia Śląska. Podczas jutrzejszego spotkania – we właściwy sobie humorystyczny i anegdotyczny sposób – postara się wyjaśnić gościom Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej skąd się wziął prysznic… Rzecz będzie o śląskich naukowcach i ich odkryciach. W roli gościa specjalnego dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, która otrzymała w ubiegłym miesiącu nagrodę publiczności w polskiej edycji FameLabu – międzynarodowego konkursu popularyzatorskiego przypominającego znane z telewizji konkursy talentów.

Wiadomość utworzona: 18 maja 2015 13:01, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2015 13:35, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska