13 maja 2015
Dzień Sportu Politechniki Śląskiej AD 2015

Dzień Sportu Politechniki Śląskiej odbędzie się 13 maja na obiektach uczelnianego Ośrodka Sportu i w gliwickim Parku Chrobrego. Zachęcamy do udziału w licznych zmaganiach indywidualnych i drużynowych. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Tegoroczny Dzień Sportu Politechniki Śląskiej zainauguruje bieg do powstającej hali widowiskowo-sportowej „Gliwice”. Start z Placu Krakowskiego o 8:30. Oprócz tego, jak co roku, w ramach festynu sportowego, studenci będą mogli spróbować swoich sił w kilkunastu dyscyplinach, m.in. w tenisie ziemnym i stołowym, golfie, wyciskaniu sztangi leżąc, squashu, darcie, trójboju siłowym, siłowaniu na rękę, ergometrze wioślarskim, kolarstwie górskim i biegu przełajowym. Na hali OSiR o 12:30 tradycyjnie odbędzie się mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacjami UM Gliwice i Politechniki Śląskiej o puchar JM Rektora. Spotkanie władz miasta z reprezentacją uczelni poprzedzą dwa mecze finałowe Mistrzostw Politechniki Śląskiej. O 8:30 w hali przy ul. Akademickiej 26 zmierzą się koszykarze, a o 10:00 z kolei siatkarze. Na 13:00 zaplanowano wielobój siłowy dziekanów, a także pokazy artystyczne w postaci pokazu pole dance, krav magi, capoeiry camanguli, a także tańca nowoczesnego i fitnessu. Jak co roku zmierzą się studenckie i profesorskie piłkarskie ligi wydziałowe. Tym razem mecze rozegrane zostaną na boisku obok Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy ul. Kujawskiej. Ponadto wszystkie osoby zainteresowane będą miały możliwość wzięcia udziału w profesjonalnym, darmowym kursie pierwszej pomocy, organizowanym przez Pokojowy Patrol, a także zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS. Zachęcamy do aktywnego udziału w Dniu Sportu Politechniki Śląskiej AD 2015.

Wiadomość utworzona: 12 maja 2015 14:26, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2015 08:45, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska