27 kwietnia 2015
III miejsce w FameLab Poland 2015!

Dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki wywalczyła trzecie miejsce w finale konkursu popularyzatorskiego FameLab Poland 2015. Reprezentantka Politechniki Śląskiej otrzymała też nagrodę publiczności. Gratulujemy!

W swojej trzyminutowej prezentacji dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, próbując odpowiedzieć na pytanie czy mikrobiolog jest detektywem, mówiła o bakteryjnej daktyloskopii. Opowiadała tak obrazowo i przekonująco, że zdobyła trzecią nagrodę w finale polskiej edycji konkursu FameLab 2015. Mało tego, swoją charyzmą, sposobem doboru argumentów i niekwestionowaną pasją do tego stopnia ujęła zgromadzoną w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie publiczność, że ta postanowiła przyznać jej swoją nagrodę.

Pierwszą i drugą nagrodę w tegorocznej edycji FameLab Poland otrzymali – w kolejności – dr Szymon Drobniak z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Aleksandra Klemba z Uniwersytetu Warszawskiego. W finale konkursu nazywanego naukowym „Mam Talent” zmierzyło się dziesięciu młodych badaczy i badaczek zajmujących się naukami ścisłymi, medycznymi, technicznymi, przyrodniczymi i rolniczymi. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Wiadomość utworzona: 27 kwietnia 2015 09:04, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 27 kwietnia 2015 09:09, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska