24 kwietnia 2015
Koszykarze AZS-u Politechniki Śląskiej walczą o awans do II ligi

Turniej finałowy III ligi koszykówki mężczyzn odbędzie się w najbliższy weekend w Inowrocławiu. Zawodnicy KŚ AZS Politechniki Śląskiej, którzy awansowali do rozgrywek z drugiego miejsca w grupie, zmierzą się z drużynami ZKS-u Stal Stalowa Wola, Bombardiera Szczecin i Domino Inowrocław. Trzymamy kciuki za naszych akademików!

Między 24 a 26 kwietnia gliwickim akademikom przyjdzie stoczyć ostatni bój w tym sezonie. W Inowrocławiu zmierzą się w turnieju finałowym III ligi koszykówki mężczyzn z drużynami ZKS-u Stal Stalowa Wola, Bombardiera Szczecin i Domino Inowrocław. Sześć meczów, rozgrywanych w systemie każdy z każdym, pozwoli wyłonić dwie drużyny, które w przyszłym sezonie zagrają w II lidze. W rozpoczynającym się dzisiaj turnieju finałowym poprzeczka będzie więc zawieszona naprawdę wysoko. – Na tym etapie rozgrywek przypadkowe drużyny już nie występują – tłumaczy Sylwester Walczuk, trener gliwickich akademików. – Przeciwnicy, z którymi przyjdzie nam toczyć bój o dwa miejsca premiowane awansem do II ligi, to drużyny z miast, gdzie tradycje koszykarskie sięgają dalej niż w Gliwicach. Specjalnie nas to jednak nie prymuje, a wręcz przeciwnie – dodatkowo mobilizuje  – zapewnia szkoleniowiec.

Rywalami koszykarzy KŚ AZS Politechniki Śląskiej w turnieju finałowym II ligi mężczyzn będą: Stal Stalowa Wola, Bombardier Szczecin i Domino Inowrocław, występujący jednocześnie w roli gospodarza rozgrywek.

Wiadomość utworzona: 24 kwietnia 2015 12:07, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 24 kwietnia 2015 12:18, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska