23 kwietnia 2015
Minuta ciszy

Uczcijmy wspólnie pamięć ofiar niedawnego zamachu terrorystycznego w Garissa University College, wymierzonego w fundamentalne dla kultury europejskiej wartości, takie jak prawo do nauki i wolności poglądów. Symbolicznym wyrazem pamięci 147 studentów, którzy zginęli oraz gestem solidarności z ich rodzinami i całym narodem Kenii będzie minuta ciszy, która zapadnie jednocześnie we wszystkich europejskich uczelniach akademickich 27 kwietnia o godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Uczestnicy posiedzenia Rady Stowarzyszenia Uniwersytetów Europejskich (Council of European University Association – EUA), które odbyło się w Antwerpii 15 kwietnia, postanowili zwrócić się do społeczności ponad 800 uczelni akademickich z apelem o uczczenie pamięci ofiar niedawnego zamachu terrorystycznego w Garissa University College. Politechnika Śląska, będąca członkiem stowarzyszenia, zwraca się zatem do całej społeczności akademickiej naszej uczelni o zachowanie minuty ciszy 27 kwietnia w samo południe.

Wiadomość utworzona: 23 kwietnia 2015 13:59, autor: Agnieszka Moszczyńska