20 kwietnia 2015
Zbiórka krwi już we wtorek!

Wielka, doroczna zbiórka krwi na Politechnice Śląskiej odbędzie się we wtorek w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkowanym przed Wydziałem Elektrycznym przy ul. Krzywoustego 2 w Gliwicach. Życiodajny płyn można oddawać między 10:00 a 16:00. Serdecznie zachęcamy do udziału – nasza krew może uratować komuś życie!

Osoby pragnące oddać krew w ramach organizowanej na Politechnice Śląskiej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zbiórki, powinny pamiętać o tym, by w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi:
  • wypić ok. 2 litrów płynów (woda mineralna, soki)
  • wyspać się
  • spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
  • wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
  • ograniczyć palenie papierosów.
Do punktu zbiórki krwi nie można się zgłaszać, jeśli jest się przeziębionym (katar) lub przyjmuje się leki oraz po spożyciu alkoholu.

Wiadomość utworzona: 20 kwietnia 2015 07:36, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2015 14:56, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska