27 marca 2015
Konkurs inżynierski EBEC 2015!

Najlepsi studenci kierunków inżynierskich z całej Europy w jednym miejscu? Zachęcamy do udziału w konkursie inżynierskim EBEC (European BEST Engineering Competition), który daje studentom najlepszych uczelni technicznych w Europie możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. Aplikacje składać można do 7 kwietnia. Test eliminacyjny dwa dni później. Finał europejski w Portugalii w sierpniu!

Uważasz, że same studia to za mało i chcesz przetestować swoje inżynierskie umiejętności? Zbierz 4-osobową drużynę i weź udział w European BEST Engineering Competition (EBEC). Konkurs inżynierski EBEC Poland to wspólne przedsięwzięcie sześciu wiodących polskich uczelni technicznych – Politechnik: Śląskiej, Gdańskiej, Łódzkiej, Warszawskiej i Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie studentom, że teoretyczną wiedzę inżynierską zdobywaną podczas studiów można wykorzystywać na wiele ciekawych sposobów.

Rywalizacja w ramach polskiej edycji EBEC przebiega w kilku etapach:
  • do 7 kwietnia – rejestracja 4-osobowych drużyn online
  • 9 kwietnia – test eliminacyjny sprawdzający podstawową wiedzę techniczną, umiejętność logicznego myślenia i kreatywność, podczas którego w każdym z sześciu miast studenci w tym samym czasie piszą test na własnych uczelniach. 16 najlepszych drużyn z każdego miasta kwalifikuje się do finału lokalnego.
  • 28 kwietnia – finał lokalny rozgrywany w dwóch kategoriach: Team Design (gdzie każda z drużyn musi skonstruować proste urządzenie, które spełni określoną funkcję, np. przejedzie wyznaczoną trasę lub przeniesie przedmioty z punktu A do B. Do budowy można użyć tylko dostarczonych materiałów) i Case Study (gdzie zadanie polega a przygotowaniu optymalnego rozwiązania dla zadanego problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, budownictwa, architektury, mechaniki, informatyki lub elektroniki). Zadania wykonane przez zespoły rywalizujące zarówno w kategorii Team Design, jak i Case Study, oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele uczelni, firm oraz organizatorów.

Kolejny etap European BEST Engineering Competition to rozgrywany w Warszawie między 21 a 23 maja finał ogólnopolski, w którym spotkają się zwycięzcy finałów lokalnych. Laureaci krajowego reprezentować będą Polskę podczas finału europejskiego, który odbędzie się w Porto w pierwszym tygodniu sierpnia. Zachęcamy do udziału w IX edycji konkursu inżynierskiego EBEC. Spróbujcie swoich sił i udowodnijcie, że jesteście urodzonymi inżynierami!

Wiadomość utworzona: 27 marca 2015 12:50, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2015 12:57, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>
PnWtŚrCzPtSoN