11 marca 2015
Sukces naszych studentów w ogólnopolskiej olimpiadzie kreatywności!

Trójka studentów Politechniki Śląskiej wywalczyła tytuł wicemistrzów w ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności „Destination Imagination”, która odbyła się we Wrocławiu w miniony weekend. Serdecznie gratulujemy! Laureaci mogą wystartować w międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności w Chinach. Młodym ambitnym życzymy więc powodzenia w organizacji funduszy na podróż oraz pobyt w Chińskiej Republice Ludowej i już dziś trzymamy kciuki za finał.

Świeżo upieczona absolwentka Wydziału Architektury Anna Polak, Dawid Doniec – student IV roku architektury, Miłosz Kurlanc – będący na V roku studiów na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej oraz Leszek Losza z Towarzystwa Edukacji Bankowej zostali wicemistrzami Olimpiady Kreatywności „Destination Imagination”. Chętnie angażująca się w przedsięwzięcia artystyczne i społeczne czwórka pasjonatów gra m.in. w Akademickim Teatrze Remont i udziela się w ramach wolontariatu w świetlicy środowiskowej, pracując z dziećmi. W finale olimpiady wybrała więc zadanie o charakterze społecznym – tzw. projekt zasięg, który miał zbadać i przedstawić działania przeciwdziałające przedwczesnej inicjacji alkoholowej młodzieży. Zrobili to w tak profesjonalny i przekonujący sposób, że sięgnęli po wicemistrzostwo. Nie było to łatwe, gdyż tegoroczna olimpiada – stanowiąca ukoronowanie całorocznej pracy drużyn nad wybranymi wyzwaniami, które łączą różne dziedziny wiedzy, zagadnienia naukowe, badawcze i artystyczne, a także uczą nieschematycznego i szybkiego myślenia, zaradności, eksperymentowania oraz pracy w zespole – zgromadziła ponad tysiąc dzieci i młodzieży, ponad 120 ekip z całej Polski oraz gościnnie kilka zagranicznych zespołów z Niemiec, Ukrainy, Turcji, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Chin i Singapuru.

Wiadomość utworzona: 11 marca 2015 14:07, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>