3 marca 2015
Reprezentantka Politechniki Śląskiej w finale FameLab 2015!

Dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska powalczy w finale FameLab 2015! Podczas sobotniego półfinału konkursu popularyzatorskiego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, reprezentantka Politechniki Śląskiej zmierzyła się z 24 innymi młodymi naukowcami, opowiadając o tym „co bakteria je”. W ogólnopolskim finale, który odbędzie się 25 kwietnia, o zwycięstwo powalczy dziesiątka kandydatów. Najlepszy weźmie udział w światowym finale, w Cheltenham, w Wielkiej Brytanii. Gratulujemy Pani doktor dotarcia do finału i już dziś życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań.

W półfinale konkursu popularyzatorskiego FameLab 2015 zmierzyło się w minioną sobotę 25 młodych naukowców – trzech studentów, 7 magistrów, 6 magistrów inżynierów, 6 doktorów, dwóch doktorów inżynierów i jeden doktor habilitowany. Podczas trzyminutowej prezentacji dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej opowiadała o tym, czym odżywiają się bakterie. Zrobiła to w tak przystępny i atrakcyjny sposób, że zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału. Zwycięzca odbywających się 25 kwietnia krajowych zmagań otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł na cele naukowe i 5 tys. zł na dowolne wydatki. Co równie istotne, weźmie udział w światowym finale FameLab 2015, który odbędzie się w Wielkiej Brytanii, w Cheltenham.

FameLab to międzynarodowy konkurs popularyzatorski przypominający swoją formułą znane na całym świecie konkursy talentów (talent show). W przypadku FameLab w szranki stają jednak inżynierowie, matematycy, biolodzy, doktorzy nauk medycznych oraz inni badacze i badaczki z dziedzin nauk ścisłych, medycznych, technicznych, przyrodniczych i rolniczych. Stając przed jury i publicznością, młodzi naukowcy mają trzy minuty, by w atrakcyjny, a przede wszystkim przystępny sposób przedstawić to, czym na co dzień pasjonują się w swojej pracy badawczej. W finałowej prezentacji dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska odpowie na pytanie: „co bakteria je?”. Już dziś życzmy reprezentantce Politechniki Śląskiej powodzenia!

Wiadomość utworzona: 2 marca 2015 14:26, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 3 marca 2015 07:31, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska