23 lutego 2015
Nowy budynek dla Wydziału Inżynierii Biomedycznej

Wydział Inżynierii Biomedycznej zyskał nowy budynek. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego i dostosowanego do potrzeb wydziału obiektu, znajdującego się w Zabrzu przy ul. Roosevelta. Zostały w nim zlokalizowane pomieszczenia administracyjne oraz sale dydaktyczne i laboratoryjne, które w znacznym stopniu zaspokoją potrzeby realizacji procesu dydaktycznego.

W uroczystościach wzięły udział władze Politechniki Śląskiej i Zabrza, przedstawiciele władz samorządowych województwa śląskiego, a także dziekani poszczególnych wydziałów, liczne grono przedstawicieli ośrodków naukowo-badawczych, jednostek klinicznych i przemysłowych współpracujących z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej oraz studenci.

Znajdujący się przy ul. Roosevelta 40-40a budynek został przekazany Politechnice Śląskiej przez miasto Zabrze. Wcześniej był użytkowany przez dwie instytucje – Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu. – Otwarciem nowego budynku Wydziału Inżynierii Biomedycznej wieńczymy budowę kampusu akademickiego Politechniki Śląskiej w Zabrzu – podkreślał podczas uroczystości rektor uczelni prof. Andrzej Karbownik.

Prace modernizacyjne objęły swoim zakresem między innymi kapitalny remont elewacji i dachu, przebudowę wejścia głównego, remont pomieszczeń z przeznaczeniem na sale dydaktyczne lub administracyjne, a także wykonanie nowych instalacji. Zagospodarowano również teren wokół budynku. Obiekt został także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wstęgę przecięli wspólnie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik oraz dziekan Wydziału prof. Marek Gzik.

Wiadomość utworzona: 23 lutego 2015 14:57, autor: Agnieszka Moszczyńska