20 lutego 2015
Finał Dni Gliwickich Młodych Naukowców!

Finał Dni Gliwickich Młodych Naukowców odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 20 lutego w godz. 9:00-13:00. Celem projektu jest popularyzacja nauki na kierunkach matematyczno-przyrodniczych wśród przedszkolaków, uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjalistów.

Dni Gliwickich Młodych Naukowców powstały z inicjatywy trzech gliwickich jednostek oświatowych – Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11. Celem realizowanego we współpracy z Politechniką Śląską i pod patronatem rektora uczelni oraz prezydenta miasta przedsięwzięcia jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań matematyką i naukami przyrodniczymi, motywowanie do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, rozwój kompetencji kluczowych, stymulowanie do twórczej pracy, a także pomoc w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej i doskonalenie umiejętności autoprezentacji. Zamysłem przyświecającym organizacji Dni Gliwickich Młodych Naukowców jest również promocja osiągnięć szkół i placówek oświatowych oraz zacieśnienie współpracy między nimi a Politechniką Śląską.

Drugi już finał Dni Gliwickich Młodych Naukowców odbędzie się według poniższego harmonogramu:
  • 9:00 otwarcie uroczystości
  • 9:05 wystąpienia: naczelnika wydziału edukacji miasta Gliwice Mariusza Kucharza i prorektora ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej prof. Stanisława Kochowskiego
  • 9:20 podsumowanie Dni Gliwickich Młodych Naukowców i wręczenie nagród laureatom konkursów
  • 10:00 prezentacja oferty dydaktycznej Politechniki Śląskiej
  • 10:30 przerwa – wystawa prac konkursowych, pokazy kół naukowych (High Flyers i Silesian Greenpower), poczęstunek
  • 11:00 matematyka na wesoło – wykład interaktywny
  • 11:30 pokaz Studenckiego Koła Naukowego Chemików
  • 12:00 odczarować fizykę – interaktywny pokaz z fizyki
  • 13:00 zakończenie.
Od chwili zainaugurowania Dni Gliwickich Młodych Naukowców, czyli od listopada 2013 roku, zrealizowano na terenie Gliwic szereg działań promujących kształcenie na kierunkach matematycznych, technicznych i przyrodniczych.

Wiadomość utworzona: 19 lutego 2015 13:44, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 20 lutego 2015 11:03, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska