16 lutego 2015
Trwa rekrutacja na studia II stopnia!

Uczelniana Komisja Rekrutacyjna informuje, że zgłoszenia kandydatów na studia stacjonarne II stopnia przyjmowane są do 16 lutego. Dzisiaj mija ostateczny termin elektronicznej rejestracji kandydatów oraz wniesienia opłat rekrutacyjnych. Wolne miejsca dostępne są zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych – zaocznych i wieczorowych. Zachęcamy do kontynuowania nauki na studiach II stopnia na Politechnice Śląskiej.

Wolnymi miejscami na studiach stacjonarnych dysponują Wydziały: Automatyki, Elektroniki i Informatyki; Chemiczny; Elektryczny; Górnictwa i Geologii; Inżynierii Środowiska i Energetyki, a także Inżynierii materiałowej i Metalurgii; Mechaniczny Technologiczny; Organizacji i Zarządzania oraz Transportu. Pełna lista kierunków dysponujących wolnymi miejscami dostępna jest tutaj.

W przypadku studiów niestacjonarnych II stopnia, gdzie zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, wolne miejsca oferują Wydziały Chemiczny, Elektryczny, Górnictwa i geologii, Inżynierii Biomedycznej, Mechaniczny Technologiczny oraz Organizacji i Zarządzania. Kompletna lista kierunków dysponujących wolnymi miejscami, dostępna jest tutaj.
Zgłoszenia kandydatów na wieczorowe studia niestacjonarne II stopnia (według dotychczas obowiązujących zasad przyjęć) przyjmowane są również przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii na trzy kierunki: informatyka przemysłowa (profil praktyczny), inżynieria materiałowa oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Osoby zainteresowane kontynuowaniem nauki na studiach II stopnia na Politechnice Śląskiej jeszcze dzisiaj mogą rejestrować się elektronicznie w Systemie Obsługi Rekrutacji SORek. Również dzisiaj należy wnieść opłatę za udział w rekrutacji.

W związku ze zmieniającą się liczbą wolnych miejsc, na skutek rezygnacji i rozpatrywanych odwołań, informacje o aktualnej ilości wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach dostępna jest w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych.

Wiadomość utworzona: 16 lutego 2015 10:59, autor: Agnieszka Moszczyńska