26 stycznia 2015
I miejsce dla doktorantki Wydziału Chemicznego!

Doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, mgr inż. Katarzyna Krukiewicz, wywalczyła główną nagrodę w konkursie popularyzatorskim INTER 2015! Młoda chemiczka, której pasją naukową są polimery przewodzące otrzymała 120 tys. złotych na realizację zaprezentowanego podczas finałowej gali projektu badawczego – „Systemów miejscowego dozowania leków przeciwnowotworowych opartych na polimerach przewodzących”. Gratulujemy!

Mgr inż. Katarzyna Krukiewicz z Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej walczyła w minioną sobotę w finale konkursu popularyzatorskiego INTER 2015, organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Podobnie jak dziesięciu pozostałych finalistów, zaprezentowała przed kapitułą konkursową swój interdyscyplinarny projekt badawczy, zatytułowany „Leczenie na zawołanie, czyli o roli polimerów przewodzących w medycynie”. Zrobiła to w tak przekonujący, ciekawy i przystępny sposób, że kapituła postanowiła przyznać jej, podobnie jak trójce innych młodych naukowców, nagrodę główną w wysokości 120 tys. zł każda. Nagroda składa się z dwóch części –  80% stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% to indywidualne wsparcie dla laureata.
Jury konkursowe w składzie: prof. Maciej Żylicz – prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, dr Ilona Iłowiecka-Tańska z Centrum nauki Kopernik, dr Magdalena Kulma – laureatka konkursu INTER 2014, Natalia Osica z Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl, redaktor Dorota Romanowska z redakcji „Newsweeka” oraz redaktor Krzysztof Michalski z I Programu Polskiego Radia, oceniało sposób przekazu, interdyscyplinarność prezentowanego projektu, oryginalność formy wypowiedzi oraz zachowanie prelegenta podczas wystąpienia. Projekt badawczy mgr inż. Katarzyny Krukiewicz, którego celem jest opracowanie systemów miejscowego dozowania leków przeciwnowotworowych opartych na polimerach przewodzących, realizowany będzie na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej i na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wszystkim nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy.

Wystąpienie mgr inż. Katarzyny Krukiewicz, podobnie jak prezentacje pozostałych finalistów konkursu INTER 2015 i uroczyste wręczenie nagród, dostępne są online

Wiadomość utworzona: 26 stycznia 2015 12:26, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 26 stycznia 2015 12:36, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska