23 grudnia 2014
FameLab 2015. Rewolucja w popularyzacji nauki!

Trwa rejestracja chętnych do udziału w konkursie FameLab 2015. W zmaganiach nazywanych naukowym „Mam Talent” stają w szranki inżynierowie, matematycy, biolodzy, doktorzy nauk medycznych oraz inni badacze i badaczki z dziedzin nauk ścisłych, medycznych, technicznych, przyrodniczych i rolniczych. Zgłaszać się można do końca stycznia. Zachęcamy do udziału.

FameLab to międzynarodowy konkurs, który zachęca naukowców – naturalnych rzeczników nauki – do zabrania głosu publicznie. Stając przed jury i publicznością naukowcy mają trzy minuty, by w atrakcyjny, a przede wszystkim przystępny sposób przedstawić to, czym na co dzień pasjonują się w swojej pracy badawczej. Jeśli zrobią to rzetelnie, z charyzmą i pasją, mają szansę wygrać nagrodę główną! Zwycięzca tegorocznej polskiej edycji FameLab otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 35 tys. zł na cele naukowe, a także weźmie udział w międzynarodowym finale konkursu. Oprócz tego w czwartej polskiej edycji zmagań, organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik i British Council, wygrać można szkolenie z autoprezentacji oraz możliwość włączenia w sieć najbardziej obiecujących naukowców na świecie. Przygotowując się do wystąpienia pamiętajcie, że dla jury liczy się treść, jasność przekazu i charyzma prezentera oraz sposób zaprezentowania badań. Powodzenia!

Wiadomość utworzona: 23 grudnia 2014 08:14, autor: Agnieszka Moszczyńska