2 grudnia 2014
Oświadczenie Związku Zawodowego Pracowników Politechniki Śląskiej

W związku z artykułem, który ukazał się w tygodniku „Głos Nauczycielski” (1.10.2014) pt. „Bronimy interesów pracowników”, którego autorem jest Zarząd ZNP w Politechnice Śląskiej, Związek Zawodowy Pracowników Politechniki Śląskiej stanowczo nie zgadza się z jego obraźliwą i tendencyjną treścią.
W artykule poddano w wątpliwość skład personalny Związku Zawodowego Pracowników Politechniki Śląskiej, w skład którego wchodzą Profesorowie, adiunkci, pracownicy inż. – techniczni i administracji. Budzi to niezrozumiałe dla nas zdziwienie ZNP. Dlaczego sposób działania Związku Zawodowego Pracowników Politechniki Śląskiej jest ciągle podważany przez ZNP skoro nasz Związek działa na podstawie Ustawy o Związkach Zawodowych!
Naszym zdaniem ZNP uzurpuje sobie prawo do recenzowania i kontrolowania pracy innych związków zawodowych działających w Politechnice Śląskiej. ZNP, próbując blokować wszelkie konsultacje dotyczące podwyżek finansowych dla pracowników Politechniki Śląskiej oraz podziału Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, daje świadectwo swojej działalności wbrew interesom pracowników.
Związek Nauczycielstwa Polskiego jest w stałym konflikcie z Władzami Uczelni, dając wielokrotnie dowód swojej niekompetencji i braku podstawowej wiedzy dotyczącej Ustawy o Szkolnictwie Wyższym.
Brak szacunku dla Rektora i oczernianie Władz Uczelni przez ZNP nie ma nic wspólnego z nowoczesną postawą Związków Zawodowych, których jednym z zadań jest współpraca z pracodawcą dla dobra pracowników i całej społeczności akademickiej.

Zarząd Związku Zawodowego
Pracowników  Politechniki Śląskiej