26 listopada 2014
Punkt kontaktowy programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

Na Politechnice Śląskiej zostaje uruchomiony punkt kontaktowy programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Działalność jednostki zainauguruje spotkanie informacyjne, które odbędzie się w sali 124 Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii przy ul. Krasińskiego 8 w Katowicach 27 listopada o godz. 10:00. Zapraszamy.

Celem programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” jest rozwój rynku pracy, przeciwdziałanie bezrobociu i promowanie zatrudnienia. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, czyli inicjator przedsięwzięcia, w najbliższych latach przeznaczy na ten cel aż 500 mln zł. Punkt kontaktowy programu zostaje uruchomiony na mocy porozumienia podpisanego przez rektora Politechniki Śląskiej oraz prezesa Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

W nowo uruchamianym punkcie kontaktowym programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” przyjmowane będą wnioski studentów i absolwentów o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki – w wysokości nawet 74 tys. zł – na założenie własnej działalności gospodarczej, jak również utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego, usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie zakładania działalności gospodarczej, form opodatkowania czy prowadzenia księgowości.
Więcej o samym programie, jak i o działalności punktu kontaktowego dowiemy się podczas jutrzejszego spotkania informacyjnego, które odbędzie się na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach.

Wiadomość utworzona: 26 listopada 2014 13:38, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2014 13:40, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska