21 listopada 2014
Giełda Minerałów już w weekend!

XXXI Giełda Minerałów odbędzie się na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 2 w Gliwicach 22 i 23 listopada w godz. 10:00-18:00. W sobotę o 12:00 dodatkowo możliwość wysłuchania wykładu Sylwestra Maluchy – nieoficjalnego mistrza świata w poławianiu bursztynu – pt. „Złoto Bałtyku”. Zachęcamy do udziału.

Podczas XXXI Giełdy Minerałów swoje zbiory zaprezentuje kilkudziesięciu kolekcjonerów, wystawców, hobbystów oraz sympatyków geologii i mineralogii. Elitarna grupa poszukiwaczy minerałów i skamieniałości również udostępni zwiedzającym okazy pochodzące z różnych stron świata. Wśród eksponatów znajdą się też pozaziemskie skały, czyli meteoryty. W trakcie imprezy można będzie nie tylko podziwiać licznie zgormadzone na Wydziale Górnictwa i Geologii minerały, ale również nabyć biżuterię i wyroby jubilerskie prezentowane przez rzemieślników i artystów. Udział w XXXI Giełdzie Minerałów to wspaniała zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno pasjonatów, jak i laików, dla których impreza stanowi znakomitą okazję, aby z bliska dostrzec niewiarygodne piękno zaskakujących tworów natury.

W ramach wydarzenia, w sobotę o godz. 12:00, odbędzie się wykład nieoficjalnego mistrza świata w poławianiu bursztynu pana Sylwestra Maluchy z Wyspy Sobieszewskiej, gdzie po sztormowych nocach, gdy silny wiatr wzbudza morze, fale wynurzają na brzeg niezliczone ilości drobnego bursztynu. Pan Sylwester miał to szczęście, że pośród takiej drobnicy wyłowił prawdziwego giganta – ważący prawie kilogram okaz! Podczas swojego wystąpienia zaproszony gość opowie nieco więcej o „Złocie Bałtyku”, a także o tym jak rozpoznać, że nadciąga bursztynowa fala oraz jakie znaczenie dla poławiacza mają mewy i czy warto ich słuchać. Serdecznie zapraszamy.

Wiadomość utworzona: 21 listopada 2014 13:12, autor: Agnieszka Moszczyńska
<listopad 2019>