6 listopada 2014
Umowa Politechniki Śląskiej z Tauronem Polska Energia podpisana

Umowę ramową ustalającą zasady współpracy w zakresie realizacji szeroko pojętych działań edukacyjnych, naukowych, badawczo-rozwojowych i doradczych podpisały wczoraj Politechnika Śląska i TAURON Polska Energia.

Nadrzędnym celem zawartego porozumienia jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego uczelni oraz potencjału i pozycji spółek Grupy TAURON do dalszych działań służących obu stronom. Współcześnie współdziałanie świata nauki i przemysłu odgrywa bowiem coraz ważniejszą rolę. Żadna szkoła wyższa – a zwłaszcza uczelnia techniczna – nie może sprawnie funkcjonować bez ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami. To dzięki tej współpracy możliwy jest dynamiczny rozwój nauki oraz kształcenie dostosowane do zmieniającej się gospodarki i warunków na rynku pracy. – Jestem przekonany, że dzięki bliskiej współpracy z grupą TAURON będziemy mogli zrealizować wiele wspólnych projektów naukowych, badawczo-rozwojowych i edukacyjnych, które przyniosą korzyść zarówno firmie, jak i studentom i pracownikom naszej uczelni – mówi rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik. To, że przemysł nie może działać w oderwaniu od nauki potwierdził Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia zaznaczając, że zasada ta działa także w drugą stronę. – Grupa TAURON, aby się rozwijać, potrzebuje świeżego spojrzenia i wsparcia ze strony środowiska akademickiego, które kształci potencjalnych przyszłych pracowników oraz klientów firmy. Jednocześnie nasze spółki dysponują dużym doświadczeniem oraz wiedzą praktyczną, która zarówno dla studentów, jak i pracowników naukowych jest nie do przecenienia. W celu wykorzystania tego potencjału postanowiliśmy zacieśnić więzy współpracy pomiędzy TAURONEM a Politechniką Śląską. Ta synergia z pewnością zaowocuje licznymi projektami i inicjatywami, z których długofalowe korzyści czerpać będą nie tylko oba podmioty, ale również polski sektor energetyczny – żywi nadzieję Lubera.

Do działań objętych podpisaną właśnie umową ramową zalicza się m.in. organizację praktyk i staży studenckich w spółkach należących do Grupy TAURON, współdziałanie w zakresie pozyskiwania funduszy na prowadzenie wspólnych przedsięwzięć i inicjatyw badawczo-innowacyjnych, organizację studiów podyplomowych dla pracowników firmy oraz realizację tematów badawczych w formie prac dyplomowych i naukowych. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.

Wiadomość utworzona: 6 listopada 2014 12:41, autor: Agnieszka Moszczyńska
<październik 2020>