27 października 2014
Dr inż. arch. Agnieszka Labus laureatką konkursu naukowego „Polityki”!

Tygodnik „Polityka” po raz 14. przyznał nagrody naukowe. Wyróżnienia otrzymali młodzi naukowcy, którzy swoim codziennym życiem udowadniają, że uprawianie nauki wymaga poświecenia, a to z kolei zasługuje na uznanie. Wśród laureatów znalazła się dr inż. arch. Agnieszka Labus z Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, która zwyciężyła w kategorii „nauki humanistyczne”. Gratulujemy.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom 14. edycji konkursu naukowego „Polityki” odbyło się wczoraj w redakcji tygodnika. Wśród wąskiego, pięcioosobowego grona laureatów, znalazła się dr inż. arch. Agnieszka Labus z Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, która zwyciężyła w kategorii „nauki humanistyczne”. Nagrody przyznane zostały również za osiągnięcia w takich obszarach, jak nauki: ścisłe, społeczne, o życiu oraz techniczne. Oprócz tego wyłoniono dziesięciu finalistów, którzy otrzymali po 10 tys. zł, podczas gdy laureaci konkursu odebrali nagrody w wysokości 30 tys. zł.

Nagrodzona w kategorii nauki humanistyczne dr inż. arch. Agnieszka Labus jest adiunktem naukowym w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Młoda architektka-urbanistka, która inspiracje do swoich badań czerpie z życia codziennego, w swojej pracy zajmuje się planowaniem przestrzennym w kontekście starzenia się społeczeństwa, które w XXI wieku uważane jest za jedno z priorytetowych wyzwań, przed jakimi stają miasta europejskie. Dr inż. arch. Agnieszka Labus jest autorką pracy doktorskiej, dotyczącej koncepcji odnowy miast europejskich w XXI w. jako miejsca przyjaznego ludziom starszym, która posłużyła do opracowania zagadnień przestrzennych w pierwszym w Polsce dokumencie strategicznym dla regionu Małopolski. Pomimo młodego wieku doktor Labus, której działalność przypomina misję na rzecz potrzeb stale rosnącego liczebnie pokolenia ludzi starszych, jest już cenionym i nagradzanym ekspertem.

Wiadomość utworzona: 20 października 2014 10:24, autor: Agnieszka Moszczyńska
Ostatnia modyfikacja: 27 października 2014 13:51, wykonana przez: Agnieszka Moszczyńska
<wrzesień 2020>
PnWtŚrCzPtSoN