16 października 2014
Pani minister nagrodziła projekty naszych studentów

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska wręczyła nagrody laureatom drugiej edycji konkursu „Generacja Przyszłości”. Wśród nagrodzonych, którym w ubiegły weekend w Warszawie zostały wręczone okolicznościowe dyplomy i symboliczne czeki, znaleźli się członkowie dwóch kół naukowych Politechniki Śląskiej – Międzywydziałowego Koła Naukowego High Flyers oraz zespołu Silesian Greenpower.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom drugiej edycji ministerialnego konkursu „Generacja Przyszłości” odbyła się w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej podczas konferencji „Zawód naukowiec”, skierowanej do przedstawicieli młodej generacji polskich naukowców. Wśród 26 nagrodzonych projektów znalazły się dwa przedsięwzięcia realizowane przez studentów Politechniki Śląskiej – członków Międzywydziałowego Koła Naukowego High Flyers oraz zespołu Silesian Greenpower. Konferencja „Zawód naukowiec”, inaugurująca ogólnopolską kampanię promującą wybór kariery naukowej jako ścieżki rozwoju zawodowego, połączona była z wystawą i prezentacją pojazdów/samolotów/łazików, będących efektem prac powstałych w ramach pierwszej edycji programu „Generacji Przyszłości”. W części wystawowej Politechnikę Śląską reprezentowało więc Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers, które prezentowało bezzałogowe samoloty Orzeł i Heron oraz platformy wielowirnikowe (HF-4X, Y6). Drugim zespołem była grupa Smart Power ze Studenckiego Koła Naukowego Modelowania Konstrukcji Maszyn, zaangażowana w projekt Shell Eco-marathon, prezentująca pojazd elektryczny MuSHELLka.

Dla przypomnienia, „Generacja Przyszłości” to program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspierający wybitnych studentów. Przedsięwzięcie adresowane jest do młodych wynalazców, konstruktorów, programistów, a także innowatorów szukających nowych skutecznych rozwiązań w medycynie i naukach przyrodniczych, którzy studiują na polskich uczelniach i reprezentują Polskę w międzynarodowych zawodach i konkursach.

Wiadomość utworzona: 16 października 2014 14:49, autor: Agnieszka Moszczyńska