6 października 2014
Złoty wyjazd Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej!

Akademicki Chór Politechniki Śląskiej powrócił w glorii i chwale z festiwalu „Canco Mediterrania” w hiszpańskim Lloret de Mar. Zdobywając złoty dyplom za wykonanie utworów sakralnych, gliwiczanie wyśpiewali pierwsze miejsce w kategorii chórów akademickich. Oprócz tego zespół pod dyrekcją Tomasza Giedwiłło zdobył drugie miejsce i złoty dyplom za wykonanie utworu katalońskiego kompozytora P. Casalsa, a także trzecie miejsce i złoty dyplom w kategorii utworów ludowych oraz srebrny dyplom za pieśni katalońskie. Serdecznie gratulujemy.

W IV edycji międzynarodowego festiwalu chórów „Canco  Mediterrania” wzięły udział 22 chóry z ośmiu państw, w tym 13 zespołów z Polski. Obok Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej w konkursie startowały m.in. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Chór Uniwersytetu  Medycznego w Łodzi oraz Chór Akademicki Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Podczas swojej chóralnej wyprawy po Europie gliwiczanie koncertowali również w barcelońskiej katedrze oraz w polskich parafiach we Florencji i Lyonie.

Wiadomość utworzona: 6 października 2014 08:00, autor: Agnieszka Moszczyńska