Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Zmarł prof. zw. dr hab. Sławomir Kończak

Aktualności Uczelniane: Zmarł prof. zw. dr hab. Sławomir Kończak

Tytuł

Zmarł prof. zw. dr hab. Sławomir Kończak

Treść

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 września 2019 roku zmarł w wieku 90 lat prof. zw. dr hab. Sławomir Kończak, emerytowany profesor Instytutu Elektroniki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, specjalista w dziedzinie fizyki, technologii i elektroniki ciała stałego, wychowawca kadry naukowej i wielu roczników studentów.

W ramach działalności naukowej zajmował się zagadnieniami związanymi z wytwarzaniem i charakteryzacją materiałów dla elektroniki. Prace te rozwijane były początkowo w Instytucie Fizyki, a następnie kontynuowane w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej. Ich pionierski charakter umożliwił podjęcie nauczania w dziedzinie mikroelektroniki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Za swoje dokonania naukowe w roku 1996 został mianowany na stanowisko profesora zwyczajnego.  Wypromował 10 doktorów nauk technicznych, z których trzech uzyskało tytuł profesora zwyczajnego. Był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany odznaczeniami państwowymi, w tym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pracował w Politechnice Śląskiej nieprzerwanie przez 56 lat.

W pamięci pracowników Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki pozostanie jako osoba skromna, pełna ciepła i życzliwości.

Dziekan i Rada Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki

Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Elektroniki

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 27 września 2019 o godz. 15.00 mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Charsznicy. Po mszy kondukt pogrzebowy ruszy na tamtejszy cmentarz parafialny.

Wygasa

Jednostka

ObrazekWybieralny

Typ zawartości: Anons