Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Rady Dyscyplin
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Zmarł prof. zw. dr hab. Sławomir Kończak  

Aktualności Uczelniane: Zmarł prof. zw. dr hab. Sławomir Kończak

Tytuł

Zmarł prof. zw. dr hab. Sławomir Kończak 

Treść

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 września 2019 roku zmarł w wieku 90 lat prof. zw. dr hab. Sławomir Kończak, emerytowany profesor Instytutu Elektroniki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, specjalista w dziedzinie fizyki, technologii i elektroniki ciała stałego, wychowawca kadry naukowej i wielu roczników studentów.
 
W ramach działalności naukowej zajmował się zagadnieniami związanymi z wytwarzaniem i charakteryzacją materiałów dla elektroniki. Prace te rozwijane były początkowo w Instytucie Fizyki, a następnie kontynuowane w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej. Ich pionierski charakter umożliwił podjęcie nauczania w dziedzinie mikroelektroniki na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Za swoje dokonania naukowe w roku 1996 został mianowany na stanowisko profesora zwyczajnego.  Wypromował 10 doktorów nauk technicznych, z których trzech uzyskało tytuł profesora zwyczajnego. Był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany odznaczeniami państwowymi, w tym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pracował w Politechnice Śląskiej nieprzerwanie przez 56 lat.

W pamięci pracowników Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki pozostanie jako osoba skromna, pełna ciepła i życzliwości.
 
Dziekan i Rada Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki

Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Elektroniki

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 27 września 2019 o godz. 15.00 mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Charsznicy. Po mszy kondukt pogrzebowy ruszy na tamtejszy cmentarz parafialny.

 

Wygasa

 

Jednostka

Wszystkie 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Typ zawartości: Anons
Utworzony o 2019-09-25 13:22  przez Anna Mrowiec 
Data ostatniej modyfikacji: 2019-09-25 13:22 , autor ostatniej modyfikacji: Anna Mrowiec