Przeskocz do głównej zawartości

Tytuł

Lokalny SmartLab już wkrótce

Treść

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Innowacji i Transferu Technologii wraz z Biurem Karier Studenckich zapraszają na spotkanie „Lokalny SmartLab – SPIN OFF/SPIN OUT jako instrument budowania przedsiębiorczości akademickiej oraz stymulowania innowacyjności regionu”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 listopada, w godz. 10.30-17.00 w siedzibie CITT-u przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Lokalny SmartLab jest już czwartym zorganizowanym pod auspicjami CITT-u. Wydarzenie jest organizowane z myślą o przyszłych absolwentach Politechniki Śląskiej, doktorantach oraz naukowcach, rozważających prowadzenie własnej działalności gospodarczej w oparciu o technologie, innowacyjne rozwiązania i know how opracowane na uczelni.

W ramach spotkania przyjęto formułę łączącą wykłady, moderowaną dyskusję ekspertów z praktycznymi konsultacjami. Ideą firm typu spin-off jest połączenie technologii i wiedzy będącej efektem badań naukowych oraz kapitału, orientacji prorynkowej i dynamizmu właściwych dla biznesu. Podczas spotkania zaproszeni goście będą opowiadać m.in. o prawnych i ekonomicznych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej oraz o instytucjonalnym i finansowym wsparciu przedsiębiorczości. W Strefie Eksperta będzie można skorzystać z praktycznych porad przedstawicieli Zabrzańskiego Centrum Przedsiębiorczości oraz brokerów Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Integralną częścią wydarzenia będzie gala wręczenia nagród w XV edycji konkursu „Mój pomysł na biznes”. Konkurs już od 15 lat jest organizowany na Politechnice Śląskiej. Jego celem jest pobudzenie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów oraz absolwentów Politechniki Śląskiej. Projekty zgłaszane do konkursu opierają się o zrównoważone technologie, kreują nowe, innowacyjne produkty i usługi, a w fazie realizacji przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy.  Podczas gali laureaci dokonają prezentacji pomysłów biznesowych przed przedstawicielami nauki i biznesu. Nagrody wręczy rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj.

Wygasa

Jednostka

ObrazekWybieralny

Typ zawartości: Anons