Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Noc Naukowców już dziś!

Aktualności Uczelniane: Noc Naukowców już dziś!

Tytuł

Noc Naukowców już dziś!

Treść

Najbardziej wyjątkowe wydarzenie w roku – Noc Naukowców Politechniki Śląskiej - odbywa się już dziś! Ponad 120 widowiskowych pokazów laboratoryjnych, eksperymentów naukowych, pokazów fizycznych, chemicznych, elektronicznych, a nawet nauka tańca czy nauka czytania chińskich znaków – to tylko część atrakcji, które czekają na żądnych wiedzy uczestników w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Na wydarzenie zapraszają Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz miasto Gliwice. W taką noc nie warto spać!

Oficjalne rozpoczęcie 13. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej odbędzie się w sobotę, 13 października, o godz. 16.00 w holu Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 22B w Gliwicach. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte przez rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz tegoroczną koordynatorkę Magdalenę Zorychtę.

W czasie Nocy Naukowców uczestnicy poznają m.in. świat dronów z kołem naukowym High Flyers, rozegrają osobowościowego pokera, przekonają się, że dzięki nowoczesnym technologiom nigdy nie wyrasta się z zabawek, a także zobaczą na własne oczy magię lewitacji w pokazie na żywo, rozwiążą CSI kryminalne zagadki Gliwic i dowiedzą się, dlaczego meduza świeci.

Biorąc udział w warsztatach, uczestnicy będą mogli się również przekonać, jak roboty widzą nasz świat, poznać fascynującą historię nawigacji od gwiazd po GPS, poznać zastosowanie promieniowania podczerwonego w nauce i technice czy zostać poszukiwaczem złota rodem z Dzikiego Zachodu. Nie zabraknie też pokazów – będą eksperymenty chemiczne, architektura w miniaturze, pokaz pracy drukarki 3D czy prezentacja bolidu i motocykla elektrycznego „Elektra”. Będzie też coś dla miłośników obcych kultur i… wielbicieli Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Noc Naukowców odbędzie się w trzech kampusach Politechniki Śląskiej: w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu w godzinach od 15.00 do 22.00.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia można znaleźć tutaj

Partnerem wydarzenia są miasto Gliwice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa. Patronat honorowy nad Nocą Naukowców objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej jest współfinansowana w ramach umowy 564/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Wygasa

Jednostka

ObrazekWybieralny

Typ zawartości: Anons