Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Noc Naukowców już dziś!  

Aktualności Uczelniane: Noc Naukowców już dziś!

Tytuł

Noc Naukowców już dziś! 

Treść

Najbardziej wyjątkowe wydarzenie w roku – Noc Naukowców Politechniki Śląskiej - odbywa się już dziś! Ponad 120 widowiskowych pokazów laboratoryjnych, eksperymentów naukowych, pokazów fizycznych, chemicznych, elektronicznych, a nawet nauka tańca czy nauka czytania chińskich znaków – to tylko część atrakcji, które czekają na żądnych wiedzy uczestników w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Na wydarzenie zapraszają Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz miasto Gliwice. W taką noc nie warto spać!
 
Oficjalne rozpoczęcie 13. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej odbędzie się w sobotę, 13 października, o godz. 16.00 w holu Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 22B w Gliwicach. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte przez rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz tegoroczną koordynatorkę Magdalenę Zorychtę.
 
W czasie Nocy Naukowców uczestnicy poznają m.in. świat dronów z kołem naukowym High Flyers, rozegrają osobowościowego pokera, przekonają się, że dzięki nowoczesnym technologiom nigdy nie wyrasta się z zabawek, a także zobaczą na własne oczy magię lewitacji w pokazie na żywo, rozwiążą CSI kryminalne zagadki Gliwic i dowiedzą się, dlaczego meduza świeci.
 
Biorąc udział w warsztatach, uczestnicy będą mogli się również przekonać, jak roboty widzą nasz świat, poznać fascynującą historię nawigacji od gwiazd po GPS, poznać zastosowanie promieniowania podczerwonego w nauce i technice czy zostać poszukiwaczem złota rodem z Dzikiego Zachodu. Nie zabraknie też pokazów – będą eksperymenty chemiczne, architektura w miniaturze, pokaz pracy drukarki 3D czy prezentacja bolidu i motocykla elektrycznego „Elektra”. Będzie też coś dla miłośników obcych kultur i… wielbicieli Misia o Bardzo Małym Rozumku.
 
Noc Naukowców odbędzie się w trzech kampusach Politechniki Śląskiej: w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu w godzinach od 15.00 do 22.00.
 
Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia można znaleźć tutaj
 
Partnerem wydarzenia są miasto Gliwice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa. Patronat honorowy nad Nocą Naukowców objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.
 
Noc Naukowców Politechniki Śląskiej jest współfinansowana w ramach umowy 564/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
 

Wygasa

 

Jednostka

Wszystkie 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Typ zawartości: Anons
Utworzony o 2018-10-12 09:12  przez Anna Mrowiec 
Data ostatniej modyfikacji: 2018-10-13 09:47 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wojtachnio