Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > III Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Aktualności Uczelniane: III Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Tytuł

III Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Treść

Do 31 października można zgłaszać swój udział w III Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach, który odbędzie się w styczniu 2019 r. Organizatorzy zachęcają w szczególności do zgłaszania wykładów i pokazów interaktywnych. Politechnika Śląska jest współorganizatorem wydarzenia.

Festiwal to okazja do popularyzacji wiedzy w różnych formach: wykładów, stanowisk pokazowych, wystaw, warsztatów, eksperymentów. Nabór zgłoszeń odbywa się elektronicznie na stronie festiwalu.

Na podstawie przygotowanego przez zgłaszającego opisu, aktywność zostanie dopasowana do jednego z obszarów tematycznych festiwalu, a także zostanie rekomendowana dla wybranej grupy wiekowej. Termin zgłaszania propozycji upływa 31 października.

Wzorem poprzednich edycji program III Śląskiego Festiwalu Nauki zostanie podzielony na sześć obszarów wiedzy: nauki społeczno-humanistyczne, sztuka, nauki techniczne, nauki ścisłe, nauki o medycynie i zdrowiu, nauki przyrodnicze. Dodatkowo udostępnione zostaną strefy: kosmiczna, strefa sportu, strefa e-sportu, strefa dzieci, a także przestrzenie wystawowe i wykładowe.

W ubiegłym roku festiwal odwiedziło ponad 30 tys. osób

Wygasa

Jednostka

ObrazekWybieralny