Przeskocz do głównej zawartości

Tytuł

Zmarł prof. Wiktor Jackiewicz

Treść

Z żalem informujemy, że zmarł prof. Wiktor Jackiewicz, wieloletni pracownik Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, dyrektor Instytutu Urbanistyki i Architektury w latach 1974-78, a następnie kierownik Katedry Architektury Mieszkaniowo-Usługowej i Historii Architektury oraz Katedry Projektowania Architektonicznego.

Prof. Jackiewicz urodził się w 1932 r. w Łucku, ukończył architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Od 1965 roku był związany z Politechniką Śląską. Tytuł profesora otrzymał w 1978 roku.

Był autorem licznych projektów dla potrzeb kultury, takich jak sala koncertowa Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, sala koncertowa Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach, Teatr Polski we Wrocławiu, w ostatnim czasie zaś modernizacja budynku Opery Wrocławskiej. Był członkiem sądów konkursów architektonicznych OISTAT oraz członkiem Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN, wielokrotnie nagradzany w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich.
Profesor był promotorem wielu prac dyplomowych oraz ponad 20 prac doktorskich, w tym 12 wyróżnionych.

W  2002 roku przeszedł na emeryturę, niemniej pozostał czynny zawodowo jako pracownik Instytutu Nauk Technicznych PWSZ w Nysie i architekt.
Pogrzeb prof. Wiktora Jackiewicza odbędzie się na cmentarzu we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej w sobotę, 13 października, o godz. 11.00.

Wygasa

Jednostka

ObrazekWybieralny

Typ zawartości: Anons