Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Prof. Anna Pazdur profesorem honorowym Politechniki Śląskiej  

Aktualności Uczelniane: Prof. Anna Pazdur profesorem honorowym Politechniki Śląskiej

Tytuł

Prof. Anna Pazdur profesorem honorowym Politechniki Śląskiej 

Treść

Wybitna specjalistka w obszarze geochronometrii, w tym datowania radiowęglowego, prof. Anna Pazdur z Instytutu Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznego otrzymała wczoraj z rąk rektora prof. Arkadiusza Mężyka godność honorowego profesora Politechniki Śląskiej. Uroczystość odbyła się podczas inauguracji roku akademickiego w Instytucie Fizyki.

Prof. Anna Pazdur otrzymała tytuł honorowego profesora „w uznaniu światowego znaczenia dorobku naukowego, jako wzorowy nauczyciel akademicki za osiągnięcia dydaktyczne i zasłużony organizator, którego praca przyczyniła się do rozwoju Politechniki Śląskiej i przysporzyła jej dobrego imienia”.

Profesor Anna Pazdur jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 1978 r. obroniła tytuł doktora z fizyki, w 1990 r. uzyskała habilitację, a w 2001 r. tytuł profesora nauk o Ziemi.

Była kierownikiem Zakładu Zastosowań Radioizotopu w latach 1995-2012 oraz kierownikiem Gliwickiego Laboratorium Radiowęglowego. Zajmowała się datowaniem radiowęglowym, bezwzględnymi skalami czasu w naukach o Ziemi i archeologii, radiowęglem i izotopami stabilnymi w środowisku. Przez ponad 40 lat była wykładowcą podstaw fizyki jądrowej, detekcji promieniowania jądrowego, fizyki ogólnej oraz geochemii izotopów, problemów środowiska lokalnego (FT i studia MADA).
 
Prof. Anna Pazdur jest również organizatorką międzynarodowych konferencji „Methods of Absolute Chronology”, a także redaktor naczelną czasopisma „Geochronometria”. Była również promotorką 9 prac doktorskich.
 

Wygasa

 

Jednostka

Wszystkie 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Typ zawartości: Anons
Utworzony o 2018-10-09 08:52  przez Katarzyna Wojtachnio 
Data ostatniej modyfikacji: 2018-10-09 08:55 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wojtachnio