Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Spotkanie partnerów projektu DIAD-tools - Training activities  

Aktualności Uczelniane: Spotkanie partnerów projektu DIAD-tools - Training activities

Tytuł

Spotkanie partnerów projektu DIAD-tools - Training activities 

Treść

Na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej 9, 10 i 11 października 2018 r. odbędzie się spotkanie partnerów realizujących międzynarodowy projekt „Rozwój interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych” - DIAD-tools, w trakcie którego m.in. będą testować działanie internetowej platformy projektu. 
 
Uroczyste otwarcie spotkania odbędzie się o godz. 9.00 we wtorek, 9 października 2018, w Laboratorium Komputerowym Wydziału Budownictwa w sali 301. Gości przywitają dziekan Wydziału Budownictwa prof. Joanna Bzówka oraz kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli prof. Jan Ślusarek.
 
Projekt „Rozwój interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych” DIAD-tools jest realizowany w ramach programu Erasmus+ KA2 Partnerstwo Strategiczne. Jego głównym celem jest przygotowanie interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych, które ułatwiłyby uczniom szkół zawodowych, techników i uczelni technicznych, opanowanie zasad sporządzania rysunków technicznych. 

Opracowywane materiały będą dostępne w sześciu językach - angielskim, litewskim, estońskim, łotewskim, słowackim i polskim. Partnerami projektu są jednostki dydaktyczne i uczelnie wyższe z Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji i Polski - Vilnius Builders Training Centre (Litwa), Slovak University of Technology (Słowacja), Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (Estonia), Aleksandras Stulginskis University (Litwa), Lithuanian Society for Geometry and Engineering Graphics (Litwa), Riga Technical University (Łotwa), Panevezio kolegija (Litwa) i Politechnika Śląska (Polska). Politechnika Śląska reprezentowana jest w projekcie przez Zespół Geometrii i Grafiki Inżynierskiej z Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli, Wydziału Budownictwa. Kierownikiem projektu ze strony Politechniki Śląskiej jest dr inż. arch. Monika Sroka-Bizoń.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej projektu: http://liggd.lt/diad-tools/news.

Wygasa

 

Jednostka

Wszystkie 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Typ zawartości: Anons
Utworzony o 2018-10-08 07:46  przez Anna Mrowiec 
Data ostatniej modyfikacji: 2018-10-08 07:46 , autor ostatniej modyfikacji: Anna Mrowiec