Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Studentka Politechniki Śląskiej stypendystką Nowych Technologii dla Dziewczyn!  

Aktualności Uczelniane: Studentka Politechniki Śląskiej stypendystką Nowych Technologii dla Dziewczyn!

Tytuł

Studentka Politechniki Śląskiej stypendystką Nowych Technologii dla Dziewczyn! 

Treść

Nikola Beblik, studentka I roku inżynierii biomedycznej na Politechnice Śląskiej, została nagrodzona stypendium w ramach czwartej edycji programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”, przyznawanym przez firmę Intel i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w czwartek, 4 października, w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku. Gratulujemy!

Nikola Beblik pochodzi z Tarnowskich Gór. Jest jedyną studentką z Górnego Śląska, która otrzymała w tym roku stypendium w ramach programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”.
– Zgłosiłam się, ponieważ chciałabym na swoim przykładzie promować programowanie i informatykę wśród innych dziewczyn – głównie tych młodszych, chodzących jeszcze do szkoły podstawowej. Myślę, że będąc stypendystką, będę mogła też na swoim przykładzie pokazać, że naprawdę warto. Dodatkowo to stypendium to świetna sprawa – poznałam bardzo dużo niezwykle mądrych, młodych kobiet, z którymi dzielę zainteresowania, odwiedziłam siedzibę firmy Intel. Stypendium daje też szansę na wakacyjny staż w Intelu, co moim zdaniem jest świetną okazją do rozwoju – mówi Nikola Beblik.

Program „Nowe Technologie dla Dziewczyn” to odpowiedź na małą liczbę kobiet w kluczowym dla rozwoju świata obszarze nowych technologii. Według różnych ujęć udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15 proc. Twórcy programu – firma Intel, lider na rynku nowych technologii, oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która współorganizuje m.in. akcje „Dziewczyny na Politechniki”, zdecydowały się wspólnie zaoferować maturzystkom i studentkom program wsparcia ich rozwoju – „Nowe technologie dla Dziewczyn”.

– Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy też w nauce. Takiej, która zmienia widzenie naszej wspólnej cywilizacyjnej przyszłości i bada miejsce technologii w nadchodzących przemianach – mówią organizatorzy.

Stypendystki otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Dostaną również stypendium w wysokości 12 tys. zł brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone także do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel na naszym kontynencie.

Wygasa

 

Jednostka

Wszystkie 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Typ zawartości: Anons
Utworzony o 2018-10-05 08:33  przez Anna Mrowiec 
Data ostatniej modyfikacji: 2018-10-05 09:13 , autor ostatniej modyfikacji: Anna Mrowiec