Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Zmarł prof. Stanisław Wolff  

Aktualności Uczelniane: Zmarł prof. Stanisław Wolff

Tytuł

Zmarł prof. Stanisław Wolff 

Treść

Z żalem informujemy, że 4 września zmarł prof. Stanisław Wolff, wieloletni pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.
 
Urodzony 8 września 1929 roku w Sosnowcu. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1975 roku, a tytuł profesora w 1994 roku.

W latach 1952-1976 pracował w przemyśle metali nieżelaznych, pełniąc szereg funkcji kierowniczych. Pracę na Wydziale Metalurgicznym Politechniki Śląskiej podjął w 1977 r. W latach 1977-1991 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Metali Nieżelaznych. W latach 1992-1999 był kierownikiem Zakładu Metali Nieżelaznych w Katedrze Metalurgii Ekstrakcyjnej.
 
Prof. Stanisław Wolff był inicjatorem współpracy z krajowym przemysłem metali nieżelaznych, tworząc jednostkę, która miała wpływ na rozwój tej gałęzi przemysłu. Zorganizował 15 konferencji naukowych, w których aktywnie uczestniczyli przedstawiciele branży metali nieżelaznych. Był autorem i współautorem 56 patentów i 34 wdrożeń przemysłowych. Wypromował 4 doktorów, a także był promotorem 76 prac magisterskich.
 
W osobie Pana Profesora żegnamy cenionego dydaktyka i wychowawcę wielu pokoleń, twórcę wielu rozwiązań technologicznych znajdujących zastosowanie w przemyśle.
 
Ceremonia pogrzebowa odprawiona zostanie w kaplicy na cmentarzu ewangelickim w Katowicach przy ul. Francuskiej w sobotę, 8 września, o godz. 14.00.

Wygasa

 

Jednostka

Wszystkie 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Typ zawartości: Anons
Utworzony o 2018-09-07 10:04  przez Katarzyna Wojtachnio 
Data ostatniej modyfikacji: 2018-09-07 10:04 , autor ostatniej modyfikacji: Katarzyna Wojtachnio