Przeskocz do głównej zawartości

Tytuł

Zmarł prof. Stanisław Wolff

Treść

Z żalem informujemy, że 4 września zmarł prof. Stanisław Wolff, wieloletni pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.

Urodzony 8 września 1929 roku w Sosnowcu. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1975 roku, a tytuł profesora w 1994 roku.

W latach 1952-1976 pracował w przemyśle metali nieżelaznych, pełniąc szereg funkcji kierowniczych. Pracę na Wydziale Metalurgicznym Politechniki Śląskiej podjął w 1977 r. W latach 1977-1991 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Metali Nieżelaznych. W latach 1992-1999 był kierownikiem Zakładu Metali Nieżelaznych w Katedrze Metalurgii Ekstrakcyjnej.

Prof. Stanisław Wolff był inicjatorem współpracy z krajowym przemysłem metali nieżelaznych, tworząc jednostkę, która miała wpływ na rozwój tej gałęzi przemysłu. Zorganizował 15 konferencji naukowych, w których aktywnie uczestniczyli przedstawiciele branży metali nieżelaznych. Był autorem i współautorem 56 patentów i 34 wdrożeń przemysłowych. Wypromował 4 doktorów, a także był promotorem 76 prac magisterskich.

W osobie Pana Profesora żegnamy cenionego dydaktyka i wychowawcę wielu pokoleń, twórcę wielu rozwiązań technologicznych znajdujących zastosowanie w przemyśle.

Ceremonia pogrzebowa odprawiona zostanie w kaplicy na cmentarzu ewangelickim w Katowicach przy ul. Francuskiej w sobotę, 8 września, o godz. 14.00.

Wygasa

Jednostka

ObrazekWybieralny

Typ zawartości: Anons