Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Aktualności Uczelniane > Zmarł prof. dr hab. inż. arch. Jan Pallado

Aktualności Uczelniane: Zmarł prof. dr hab. inż. arch. Jan Pallado

Tytuł

Zmarł prof. dr hab. inż. arch. Jan Pallado

Treść

Wczoraj w wieku 63 lat zmarł prof. Jan Pallado, uznany projektant, nauczyciel akademicki i sędzia sądów konkursowych, od blisko 40 lat związany z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej.

Profesor Jan Pallado pracę na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej rozpoczął w 1979 roku, gdzie od 2009 roku kierował Katedrą Projektowania Architektonicznego. Był promotorem 40 prac dyplomowych magisterskich i sześciu doktorskich, autorem wydanego w 2014 roku podręcznika akademickiego „Zabudowa wielorodzinna. Podstawy projektowania” oraz będącej w druku monografii „Typologia zabudowy wielorodzinnej. Teoria, dydaktyka, praktyka”. Autorem i współautorem wielu innych prac naukowych. Członkiem Athens Institute for Education and Research w Atenach.

Prof. nzw. dr hab. inż. arch. Jan Pallado był wieloletnim członkiem i egzaminatorem Oddziałowej Komisji Kwalifikacyjnej Śląskiej Okręgowej Izby Architektów RP, a od 2014 roku jej wiceprzewodniczącym, odznaczonym z tego tytułu złotą i srebrną Honorową Odznaką Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczony również Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi, pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Uroczystości żałobne odbędą się w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach 2 lipca o godz. 10.30. Pogrzeb nastąpi tuż po mszy św. na katowickim cmentarzu przy ul. Sienkiewicza.

Wygasa

Jednostka

ObrazekWybieralny

Typ zawartości: Anons