Rekrutacja do Akceleratora Przedsiębiorczości Akademickiej!

Trwa rekrutacja do trzeciej edycji projektu szkoleniowego pt. „Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades”, realizowanego przez Technopark Gliwice w partnerstwie z Politechniką Śląską i Bankiem Zachodnim WBK w ramach programu Santander Universidades.

Projekt jest skierowany do studentów, absolwentów do 3 lat po obronie, doktorantów, a także pracowników naukowych i administracyjnych Politechniki Śląskiej. Rekrutacja trwa do 24 czerwca.

Nabór zgłoszeń jest otwarty i ma charakter ciągły. Aby wziąć udział w projekcie, należy złożyć formularz aplikacyjny. Szkolenia odbędą się w grupach tygodniowych (w godzinach popołudniowych) i weekendowych. Pierwsze dwie grupy rozpoczną szkolenia już pod koniec czerwca.

Harmonogram szkoleń oraz formularz rejestracyjny.

Zapraszamy!

Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z zakresu modeli biznesowych.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – Pani Natalia Grabek - "Technopark" Gliwice.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!

"Start-up dla średniozaawansowanych" za nami!

7.06. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”. Tematem spotkania, które prowadził Dyrektor „Technoparku Gliwice" P. Jacek Kotra, było „Gdzie szukać inwestora? Case study spółek celowych utworzonych w ramach programu BRIdge Alfa”. Na zakończenie spotkania wręczone zostały certyfikaty udziału w cyklu szkoleń uczestnikom wykazującym się frekwencją i aktywnością podczas trwania całego cyklu.

Zapraszamy w roku akademickim 2018/2019 na kolejne cykle szkoleń start-upowych.


4. Kongres innoSHARE’18 – LET’S INSPIRE POLAND

Już za 3 tygodnie 4. Kongres innoSHARE’18 – LET’S INSPIRE POLAND (www.innoshare.pl). Dołącz do jego uczestników w dniach 27-29 czerwca i odwiedź Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Zdobądź kontakty w nauce i biznesie! Poszukaj startupów lub inwestorów! Rozwiń swój spin-off lub pomysł na komercjalizację twoich badań! Zainspiruj się ludźmi, którzy zmieniają świat! Ucz się od najlepszych innowatorów i przedsiębiorczych naukowców - Polaków, Polonii i osób polskiego pochodzenia, którzy kreują nowe technologie, przełomowe badania czy też biznes w różnych zakątkach naszego globu np. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii, Chinach, Izraelu, Korei Południowej, Szwecji, Singapurze a nawet w Polsce. Posłuchaj o sztucznej inteligencji, technologiach kosmicznych, elektronice, biotechnologii w zakresie nowych metod leczenia raka czy nowoczesnych materiałach od ludzi, którzy realnie tworzą innowacje na co dzień.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia.

Lokalny Smart Lab

"START-UP z sukcesem. Od inkubacji do akceleracji"


Kolejne spotkanie startupowe za nami!

24.05. odbył się dziesiąty, przedostatni „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Negocjacje w biznesie. Jak zbudować silną markę? Jak stworzyć biznes międzynarodowy?

Spotkanie poprowadzili przedstawiciele współorganizatorów:

 • p. Magdalena Balcerzak - Heksagon Sp z o.o.
 • p. Tomasz Gardian - Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu wzięło udział 7 beneficjentów. Kolejne, ostatnie spotkanie w tym roku akademickim, już 7.06.

Kolejne, już 15 spotkanie, w ramach Wiosny w AIP! za nami.

22.05. odbyło się spotkanie „Droga do Twojego finansowego bezpieczeństwa”.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in. że wszystko na świecie powstaje trzy razy, czyli najpierw decyzja, że decyzja bez planu jest iluzją, czyli o Strategii Optymalizacji Finansów oraz uzyskali informacje jak dopasować swoje zarobki do planów, czyli jakie jest 6 systemów generowania dochodów.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele instytucji współpracujących z AIP:

 • p. Fryderyk Karzełek – Prezes Zarządu Polskie Doradztwo Finansowe Sp. z o.o.
 • p. Magdalena Balcerzak – Prezes Zarządu Heksagon Sp. z o.o.
 • p. Mateusz Warmuz – Warmuz Consulting.

W spotkaniu wzięło udział 35 beneficjentów.

Wiosna w AIP! Droga do Twojego finansowego bezpieczeństwa.

Zapraszamy na spoktanie organizowane we współpracy z Polskim Doradztwem Finansowym Sp. z o.o., którego tematyką będzie:

 • Wszystko na świecie powstaje trzy razy, czyli najpierw decyzja.
 • Decyzja bez planu jest iluzją, czyli Strategia Optymalizacji Finansów.
 • Dopasuj swoje zarobki do planów, czyli 6 systemów generowania dochodów.

Na spotkanie obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!

Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje prawne.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – adwokat Maciej Surowiec.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!

„Start-up dla początkujących –
10+ kroków do sukcesu w start-upie”
za nami!

24 kwietnia zakończyliśmy drugą edycję cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie”.

Ostatnie szkolenie zatytułowane: Jak budować zespół? poprowadziła współorganizatorka cyklu P. Aleksandra Holewa – coach/trener biznesu. Podczas spotkania wystąpił również
P. Marcin Bajorski, przedstawiciel Akceleratora Inteligentnych Miast z prezentacją „Wsparcie pomysłów na innowacyjne rozwiązania ICT i zakładanie startup’ów, udzielane przez akceleratory ATI Pionier i AIM, przy współpracy AIP Politechniki Śląskiej”.

Na zakończenie spotkania wręczone zostały certyfikaty udziału w cyklu szkoleń uczestnikom wykazującym się frekwencją i aktywnością podczas trwania całego cyklu. Certyfikaty te uzyskało ostatecznie 41 osób, z których 30 odebrało je osobiście.


Smart City Katowice: Hackathon

W dniach 20-21 kwietnia br. odbyło się wydarzenie łączące ideę smart city z potencjałem startupów. Głównym organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta w Katowicach i "Ogrody Przedsiębiorczości", a Partnerem wydarzenia w imieniu Politechniki Śląskiej był Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Celem projektu było wypracowanie rozwiązań i technologii, które przyczynią się do rozwoju miasta i pozytywnie wpłyną na życie jego mieszkańców. Uczestnicy tej edycji zmierzyli się z problemem niskiej emisji, zmianami klimatycznymi i oszczędzaniem energii. Opracowywane były rozwiązania mające na celu polepszenie jakości powietrza w Katowicach i Metropolii Śląskiej. Uczestnicy dobierali się w zespoły złożone z programistów, grafików, kreatorów, przedsiębiorców i aktywnych mieszkańców i pracowali nad rozwiązaniami dla miasta przez 24 h. Przez cały czas trwania imprezy drużyny były wspierane przez mentorów.

Grupa studentów z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki wzięła udział w wydarzeniu tworząc zespół projektowy z pomysłem "Aktywna sieć monitorowania i przewidywania smogu". Projekt ten ma na celu umieszczenie czujników pyłu na pojazdach komunikacji miejskiej. Umożliwi to precyzyjne pomiary na dużym obszarze przy ograniczonej ilości sensorów. Zebrane w ten sposób dane oraz dane meteorologiczne przepuszczone przez sztuczną inteligencję utworzą mapy aktualnego stanu smogu oraz umożliwią jego prognozy.

Zespół studentów z Wydziału AEiI tj. Zuzanna Rodak, Maciej Balas, Maciej Ciupka reprezentujący Politechnikę Śląską zajął pierwsze miejsce z najlepszym wynikiem punktowym przyznanym przez 10 osobowe Jury. Podziękowania należą się Mentorowi wydarzenia p. dr inż. Krzysztofowi Tokarzowi Prodziekanowi ds. Organizacji i Rozwoju Wydziału AEiI. Członkiem jury Hackathonu był również Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.


„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

19.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Gdy sprawy idą źle, czyli o rozwiązywaniu problemów w biznesie. Zarządzanie ryzykiem w biznesie.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Ewa Cisło - coach/trener
 • P. Marceli Drabek - PDF Risk Management Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 7 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 10.05.br.


Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z zakresu pozyskiwania środków na działalność gospodarczą oraz dotacji.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – Pani Lucyna Sikora - Dyrektor Zespołu ds. Doradztwa i Informacji Funduszu Górnośląskiego S.A.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!


Science Game Jam - robimy planszówki popularnonaukowe!

Lubisz planszówki? Świetnie!

Interesujesz się różnymi dziedzinami nauki? To jeszcze lepiej.

Serdecznie zapraszamy trzyosobowe zespoły na warsztaty Science Game Jam!


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 10. za nami!

10 kwietnia odbyło się przedostatnie, dziesiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 10.: Niebanalna promocja start-upu – skuteczna reklama. Jak być na czasie? Aktualne trendy w biznesie i marketingu.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców, współorganizatorów cyklu:

 • P. Magdalena Balcerzak – Heksagon Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody Przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 30 beneficjentów. Kolejny, ostatni krok, już 24.04. Podczas spotkania wręczone będą certyfikaty udziału w cyklu szkoleń.


„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

05.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Rozwijaj firmę – jak zarobić więcej, zaplanuj wzrost firmy, nowi klienci. Jakich klientów warto przyciągać. Firma wśród konkurencji. Samotna firma. Firma z przyjaciółmi. Rozwój startupu przez networking.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Roman Warkocz – Stowarzyszenie „Narzędziownia”
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu udział wzięło 8 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 19.04.br. Uwaga: dla sumiennych uczestników, na zakończenie cyklu szkoleń czekają certyfikaty.


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 9. za nami!

20 marca odbyło się dziewiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 9.: Skuteczna prezentacja handlowa start-upu. „Pitchuj” jak mistrz – przygotuj się i skutecznie sprzedaj swój pomysł. Przygotowanie 10 minutowej prezentacji swojego biznesu dla inwestora/klienta.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Ewa Cisło – coach
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu wzięło udział 25 beneficjentów. Kolejny, przedostatni, krok w ramach cyklu już 10 kwietnia. Dla sumiennych uczestników czekają certyfikaty, które będą wręczane w trakcie "kroku 10+" 24 kwietnia.


"Start-up dla średniozaawansowanych" - 6. spotkanie za nami!

15.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Czy wychodzę na swoje – finanse w firmie: jak przewidywać i planować wydatki, podatki i inne, zarządzanie budżetem firmowym – jak wyceniać swoje usługi, 10 kroków do finansowego bezpieczeństwa w firmie.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel współorganizatora cyklu Pan Marcin Czerwik – PDF Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 10 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 05.04.br


 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości