„Ty wybierasz temat - my szkolimy!”

Informujemy, że mamy możliwość zorganizowania szkoleń dla zgłoszonych grup studentów! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń w AIP zamieszczoną poniżej.


Zbierz grupę 15-20 osób, zgłoś nam na aip@polsl.pl jakim szkoleniem jesteście zainteresowani, umówimy termin i wykładowcę i można zdobywać wiedzę! Możecie również zaproponować własny temat, a omówimy szczegóły i zorganizujemy szkolenie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty AIP Politechniki Śląskiej!


"Co zamiast biznes planu? czyli czym jest MODEL BIZNESOWY"- szkolenie!

Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Fundacja AIP o. Śląsk zapraszają na szkolenie w ramach "Wiosny w AIP": Co zamiast biznes planu? czyli czym jest MODEL BIZNESOWY.

W trakcie szkolenia beneficjenci:

 • dowiedzą się czym jest model Business Model Canvas i do czego służy?
 • nauczą się tworzyć własny model biznesowy,
 • poznają język Canvas, który pozwoli w łatwy i profesjonalny sposób opowiadać o biznesie,
 • nauczą się szybko i kreatywnie prezentowac pomysły.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 25.04.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Michał Kucharski - Dyrektor AIP Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.
Zapraszamy!


Wiosenna sesja Cash Flow w AIP!

Wczoraj 06.04. w AIP odbyła się kolejna sesja gry CashFlow!
Tym razem zagrało 7 osób, co stanowi optymalną liczbę graczy. Sesję poprowadziła doświadczona trenerka tej gry P. Teresa Pawłowska.

Dziękujemy za grę i gratulujemy zwycięzcy wyjścia z wyścigu szczurów!


Spotkanie "3S Starter - Akcelerator projektów biznesowych - Przyspiesz swój biznes!"

Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Firma 3S S.A. zapraszają na spotkanie w ramach "Wiosny w AIP"!

 • Twoja firma ma pomysł na projekt IT?
 • Planujesz dynamiczny rozwój biznesu?
 • Reprezentujesz technologiczny startup?

Przyjdź na spotkanie 04.04.br, o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Co możesz zyskać?

 • doradztwo w zakresie doboru optymalnych dla Ciebie rozwiązań w obszarze telekomunikacji i Data Center
 • voucher kwotowy o wartości do 5000 zł netto na usługi w 3S Data Center do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy
 • promocję swojego projektu/biznesu/usługi dzięki wykorzystaniu pakietu marketingowego od 3S

Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie 3S Starter!

Na spotkanie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

Zapraszamy!

Wiosna w AIP!

Na osoby, które zastanawiają się nad rozwinięciem własnego biznesu, wiosną czeka ostatni „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących – 10 kroków do sukcesu w start-upie”.
Ze względu na duże zainteresowanie tematem start-upów zespół Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości postanowił powtórzyć od października, w formie nieco rozszerzonej i zmodyfikowanej, trwający aktualnie cykl szkoleń. Osoby chcące dalej poszerzać wiedzę w tym zakresie będą miały natomiast szansę wziąć udział w cyklu spotkań „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”, którego promocja rozpocznie się już wkrótce, a inauguracja przewidywana jest na przełomie października i listopada br.

Rozpoczynamy również cykl spotkań w ramach „Wiosny w AIP”. Ich tematyka została dopasowana do potrzeb i propozycji beneficjentów.

Szczegółowa rozpiska wydarzeń w poniższej tablicy.


Zgłoszenia: aip@polsl.pl - należy podać imię, nazwisko oraz Wydział i rok studiów.

ZAPRASZAMY!


Nowy Partner do współpracy - Stowarzyszenie "Narzędziownia"

Miło nam poinformować, iż w dniu 28 lutego br., pozyskaliśmy kolejną instytucję do współpracy. Porozumienie o współpracy między Stowarzyszeniem „Narzędziownia”, a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości podpisane zostało w siedzibie AIP w Gliwicach. Porozumienie sygnowali Pan Roman Warkocz ze Stowarzyszenia oraz Dyrektor AIP Pol. Śl. Pan Ireneusz Jóźwiak.

Uaktualniony poradnik dla Beneficjentów AIP "Mam pomysł, mam firmę"!

Zgodnie z tradycją poradnik został uaktualniony przez Eksperta AIP p. Annę Kańską-Górniak (na dzień 31.12.2016r.), w którym zawarte są następujące informacje:


Jak zacząć?, Analiza pomysłu, Wymyśl nazwę firmy i określ zakres działalności, Biznes plan, Urząd miasta lub gminy - ogłaszasz, że jesteś przedsiębiorcą, Urząd Statystyczny - nadaje REGON, Urząd Skarbowy - dostajesz NIP, Zainwestuj w firmową pieczątkę, Wybierasz formę opodatkowania, ZUS - zgłaszasz się, by płacić składki, Państwowa Inspekcja Pracy i SANEPID - powiadom ich o sobie, Nie zapomnij o zezwoleniach lub koncesjach, Bank - zakładasz konto firmowe, Kasa fiskalna, Kilka praktycznych uwag na początek, Skąd uzyskać fundusze na rozruch i rozwój firmy?, Zwolnienie z pełnych składek ZUS, Podatek na zasadach ogólnych, VAT, Podatek zryczałtowany - podatek od przychodów ewidencjonowanych, Podatek w formie karty podatkowej, Podatek liniowy, Umowa o pracę, Umowa o dzieło, Umowa zlecenie, Jaki podatek? Podsumowanie.


Poradnik dostępny jest w AIP Politechniki Śląskiej i służy jako przewodnik dla osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat rozpoczynania działalności gospodarczej. Zapraszamy!!!

W celu poszerzenia swojej wiedzy tradycyjnie zapraszamy na konsultacje z ekspertami AIP w szerokim zakresie tematycznym

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
 • Konsultacje prawne
 • Konsultacje z tworzenia biznes planu
 • Konsultacje z zakresu marketingu
 • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

"AIP Politechniki Śląskiej opanowane przez Beneficjentów"!

W miniony wtorek 17.01., AIP zostało opanowane przez Beneficjentów. Odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – krok 6. „Success story – spotkanie z przedsiębiorcami” oraz konsultacje z zakresu zakładania działalności gospodarczej z P. Januszem Menderą z Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie oraz pozyskiwania środków na działalność z P. Lucyną Sikorą z Funduszu Górnośląskiego. W konsultacjach uczestniczyło 7 Beneficjentów.


Z kolei w "Kroku 6" wzięło udział tym razem 29 osób. Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczestników z tematyką praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Gośćmi spotkania byli przedsiębiorcy z następujących firm: Fractal Soft – firma inkubowana w AIP, „Szkwadrat” Szymon Szklarski, Service System Krzysztof Zyska, P.U.H. , Iron Trans Dawid Bobowski – firmy ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej oraz punk team Sp. z o.o. – nowy partner AIP. W trakcie spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy z punk team. Spotkanie prowadzili P. Aleksandra Lein ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak. Kolejny krok już 31.01!

„To miejsce w AIP Politechniki Śląskiej czeka na Ciebie!”

Jesteś naszym beneficjentem (studentem, doktorantem, absolwentem do 12 miesięcy od ukończenia studiów) zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inkubacji!

Jeżeli prowadzisz, zamierzasz założyć działalność gospodarczą, realizujesz projekt, własny pomysł samodzielnie lub w gronie przyjaciół ….

jest przygotowane dla Ciebie, za niewielką opłatą, miejsce w Studenckim Biurze Przedsiębiorczości.


Zapewniamy:

 • pomieszczenie, w którym firma otrzyma powierzchnię biurową z podstawowym wyposażeniem w "Studenckim Biurze Przedsiębiorczości",
 • dostęp do urządzeń biurowych, telefonu i faksu, łącza internetowego,
 • porady biznesowe ekspertów,
 • pomoc księgową w prowadzeniu dokumentacji firmy,
 • działalność pod adresem i patronatem AIP Politechniki Śląskiej
 • a od bieżącego roku akademickiego także:

 • Prowadzenie księgowości firmy w indywidualnie ustalonym zakresie.

Szczegółowe informacje na temat inkubacji uzyskacie na stronie internetowej www.aip.polsl.pl.

Najlepiej jednak przyjdź do nas (Gliwice, ul. Banacha 7) i porozmawiaj, a znajdziemy najlepszą opcję dla Ciebie i przeprowadzimy „bezboleśnie” przez procedurę inkubacji.


"Kreowanie pomysłów na biznes"

Drugie spotkanie z cyklu "Jesień w AIP" za nami!

Wczoraj, w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie współorganizowane z AIP o. Śląsk, które poprowadził P. Michał Kucharski, Dyrektor AIP o. Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Spotkanie zatytułowane "Kreowanie pomysłów na biznes", odbyło się w kameralnej atmosferze, w obecności kilkunastu osób. Uczestnicy dowiedzieli się jak szukać potrzeb i nisz na rynku, skąd wziąć pomysł na biznes oraz jak generować pomysły biznesowe w oparciu o niestandardowe modele Business Model Canvas. Spotkanie zakończyło się rozpatrywaniem indywidualnych problemów wraz z dyskusją.

Panu Michałowi Kucharskiemu bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

Naszym Beneficjentom bardzo dziękujemy za udział! Cieszymy się, że niektóre osoby odwiedzają nas po raz kolejny!

I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP!!!

"Kreowanie pomysłów na biznes"- szkolenie!

Jesień w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Fundacja AIP o. Śląsk zapraszają na szkolenie w ramach "Jesieni w AIP": Kreowanie pomysłów na biznes.

Program:

 • Jak szukać potrzeb i nisz na rynku?
 • Skąd wziąć pomysł na biznes?
 • Jak przekuć pasję w biznes?
 • Jakie instytucje otoczenia biznesu wspomagają rozwój startupów?
 • O sposobach finansowania startupów.
 • O generowaniu pomysłów biznesowych w oparciu o niestandardowe modele Business Model Canvas.
 • Czym jest Strategia Błękitnego Oceanu?

Spotkanie odbędzie się we wtorek 13.12.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Michał Kucharski - Dyrektor AIP Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.
Zapraszamy!

Program współpracy Grupy KGHM ze start-upami - zobacz !!!

Zaproszenie do udziału w Programie Akceleracyjnym KGHM Cuprum oraz MIT EF Poland!

Szczegóły na stronach internetowych:

http://www.cuprum.wroc.pl/akceleracja-210

http://kghm.com/pl/kghm-stawia-na-start-upy-w-ramach-projektu-scale

Polecamy zapoznanie się z programem!

"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Pierwsze spotkanie z cyklu "Jesień w AIP" za nami!

W środę, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie z P. Maciejem Surowcem, adwokatem.

Spotkanie zatytułowane "Firma->Mnóstwo przepisów->Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie" (dla średnio zaawansowanych), odbyło się w kameralnej atmosferze. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są zasady funkcjonowania firm w Polsce pod wybranymi formami prawnymi, czy też jak radzić sobie z bieżącym funkcjonowaniem firmy od strony prawnej. Spotkanie zakończyło się rozpatrywaniem indywidalnych problemów i dyskusją.

Panu Maciejowi Surowcowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

Naszym beneficjentom bardzo dziękujemy za udział! I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP.

Już wkrótce kolejne spotkanie w ramach "Jesieni w AIP".

Jesień w AIP Politechniki Śląskiej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości!

"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Kancelaria Adwokacka Maciej Surowiec zapraszają na szkolenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Program:

 • Wprowadzenie.
 • Omówienie zasad funkcjonowania firm w Polsce pod wybranymi formami prawnymi.
 • Bieżące funkcjonowanie firmy od strony prawnej.
 • Pytania od słuchaczy i dyskusja.

Spotkanie odbędzie się w środę 16. listopada br., o godz. 14.00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Maciej Surowiec, adwokat

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

Zapraszamy!


 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości