Agenda:

  • Jak określić swoją grupę docelową?
  • Jak dobrać działania reklamowe aby dotrzeć do grupy docelowej?
  • Jak wykorzystać kampanie reklamowe w swojej promocji?
  • Na jakie narzędzia zwrócić uwagę w działaniach online?

Prowadzący: Marek Płatek – Google Internetowe Rewolucje

Kiedy: 21.02.2019r. (czwartek), godz. 14:00-16:00

Gdzie: siedziba AIP, Gliwice ul. Banacha 7

Zapisy: aip@polsl.pl

"Start-up dla poczatkujących" - krok 6. za nami!

22.01. odbył się „szósty” krok cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” pod tytułem: „Success Story - propaganda sukcesu. Wiedz, że warto i można. Dalsze kroki podpowiedzą im jak osiągnąć sukces”.

Spotkanie prowadzili, jak zwykle przedstawiciele współorganizatorów p. Mateusz Warmuz (Warmuz Consuting) oraz Michał Wekko (Idea Miners), a przede wszystkim p. Marceli Drabek (PDF Risk Management), który zaprosił do udziału p. Gabrielę Pudlo-Chojnacką (Prezes zabrzańskiego Oddziału Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach) oraz p. Konrada Boczkowskiego (współwłaściciel i dyrektor w Polski Partner Finansowy Sp. z o.o.).

Kolejne 5 spotkań tego cyklu odbędzie się po przerwie między semestralnej od lutego do maja br. Zapraszamy, a na sumiennych beneficjentów czekają na ostatnim spotkaniu w maju stosowne certyfikaty.

„Start-up dla średniozaawansowanych” – piąte spotkanie za nami!

17.01. odbyło się piąte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych –realizacja swojego pomysłu” pt. „Budowa efektywnego zespołu. Rozwiązywanie konfliktów – warsztaty i gry. Kreatywność i generowanie pomysłów.”
Spotkanie prowadziła P. Ewa Cisło – EC – coaching, szkolenia, terapia – współorganizator cyklu. Udział wzięła stała liczba beneficjentów.
Zapraszamy na kolejne spotkania, już po przerwie międzysemestralnej pod koniec lutego.

 

 

„Jesień w AIP!” za nami!

Spotkaniem „Jak zbudować w Polsce startup technologiczny i co robić żeby nie przepadł w Dolinie Krzemowej?” kończymy cykl spotkań Jesień w AIP w roku akademickim 2018/2019.
Spotkanie z przedstawicielem firmy Cyberus Labs - Panem Markiem Ostafilem, odbyło się w siedzibie AIP 10.01. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak pozyskać informacje o prowadzeniu międzynarodowego biznesu, jak pozyskać środki unijne oraz poznać ofertę technologiczną międzynarodowego start-upu. W spotkaniu wzięło udział kilkunastu beneficjentów AIP.

„Start-up dla początkujących” – krok 5. za nami!

08.01. odbyło się piąte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” pt. Skąd pozyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Dotacje i pożyczki na start.
Spotkanie poprowadziły przedstawicielki współorganizatorów cyklu -
P. Dyrektor Lucyna Sikora (Fundusz Górnośląski S.A.) i P. Judyta Grzebniewska (Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Gliwice" - Akcelerator Technologiczny Gliwice).
Udział wzięło 36 beneficjentów. Krok 6. już 22.01.

 

Jesień w AIP!

10. 01. (czwartek), o godz. 14:00 w siedzibie AIP odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy Cyberus Labs.   

Jak zbudować w Polsce startup technologiczny i co robić żeby nie przepadł w Dolinie Krzemowej?

„Cyberus Labs” jest to firma (start-up), która dostarcza rozwiązania w dziedzinie cyber bezpieczeństwa i celem jej jest eliminowanie źródła cyber zagrożeń, a nie jedynie reakcja na nie. Łączy technologię zaprojektowaną w Dolinie Krzemowej i umiejętności polskich inżynierów. System Cyberus Key firmy Cyberus Labs miał światową premierę w lutym 2017 roku podczas Mobile World Congress w Barcelonie, po tym jak został wybrany spośród niemal tysiąca firm z całego świata do akceleratora Startup Bootcamp Barcelona, który był poświęcony big data i IoT. Firma Cyberus Labs została wybrana, jako jedyna firma z obszaru cyber bezpieczeństwa do udziału w Startup Collider organizowanego przez PwC w Polsce.

10 stycznia (czwartek) o godz. 14.00 w siedzibie AIP (Gliwice, ul. Banacha 7) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy, który poprowadzi Pan Marek Ostafil (CEO firmy).

W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje dotyczące powadzenia międzynarodowego biznesu, pozyskiwania środków unijnych oraz zapoznać się ofertą technologiczną firmy wobec zagrożeń w zakresie cyber bezpieczeństwa dla IoT.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy pod adresem: aip@polsl.pl.

„Start-up dla średniozaawansowanych” – czwarte spotkanie za nami!

20.12. odbyło się czwarte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych –realizacja swojego pomysłu” pt. Mądry szef!
Spotkanie prowadziła P. Aleksandra Holewa (Trener Biznesu, Coach) – współorganizator cyklu.
Udział wzięło 18 beneficjentów. Kolejne spotkanie już w Nowym Roku.

  

Porozumienie o współpracy
z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Rybniku!

27.11.2018r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy AIP Politechniki Śląskiej, a Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Rybniku.

Porozumienie sygnowali Dyrektor Liceum P. Krzysztof Lazaj oraz Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

  

„Start-up dla początkujących”– krok 4. za nami!

11.12. odbyło się czwarte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” pt. Model biznesowy, a biznes plan.
 
Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu – P. Wojciech Gawlik (Fundacja Edu-Klaster) i P. Tomasz Gardian (Ogrody Przedsiębiorczości).
 
Udział wzięło 45 beneficjentów.
 

 

„Start-up dla średniozaawansowanych” – trzecie spotkanie za nami!

6.12. odbyło się trzecie spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych –realizacja swojego pomysłu” pt. Moja firma już działa! Prawne aspekty działalności.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu – adwokat Maciej Surowiec
i P. Janusz Mendera (Klub Przedsiębiorcy Zamek Cieszyn, SPEC).

Udział wzięło 18 beneficjentów.

 

 

Krok 3. Startupu dla początkujących za nami!

27.11. odbył się kolejny, trzeci „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” pod tytułem: Księgowość i kadry w firmie.
 
Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów: P. Janusz Mendera (Klub Przedsiębiorcy Zamek Cieszyn, Spec) oraz P. Marcin Czerwik (Polskie Doradztwo Finansowe).
 
W spotkaniu wzięło prawie 50 beneficjentów. Kolejne spotkanie jeszcze w tym roku, we wtorek - 11.12.
 

 

Kolejne spotkanie w ramach „Start-upu dla średniozaawansowanych”
za nami!

W miniony czwartek 22.11., odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pt. Organizacja miejsca i czasu pracy.

 Spotkanie wspólnie poprowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:
P. Ewa Cisło (EC – coaching, szkolenia, terapia) i P. Michał Szpor (Fundacja DO).

Kolejne spotkanie w ramach cyklu już 6.12.

 

Jesień w AIP! 
Popołudnie z Ekspertem!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z Ekspertem z zakresu lokowania pomysłu
w środowiskach inwestorskich!

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP P. Judyta Grzebniewska (Akcelerator Technologiczny Gliwice)

  • Kiedy: 28. listopada (środa), od godz. 14:00
  • Gdzie: siedziba AIP - Gliwice, ul. Banacha 7
  • Zapisy: aip@polsl.pl

Porozumienie o współpracy
z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Gliwicach!

14.11.2018r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy AIP Politechniki Śląskiej, a ALO Politechniki Śląskiej. Porozumienie sygnowali Dyrektor Liceum P. dr Małgorzata Borysławska oraz Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

 


Jesień w AIP! w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości za nami!

14.11. odbyło się dwuczęściowe spotkanie „Finanse, niuanse”. W pierwszej części krótką prelekcję dotyczącą szeroko rozumianej przedsiębiorczości wygłosił P. Fryderyk Karzełek (Polskie Doradztwo Finansowe). W drugiej części uczestnicy zagrali w Euro Cash, grę która poprzez zabawę rozwija świadomość finansową, uczy w bezpiecznych warunkach, jakie strategie i decyzje biznesowe podejmować. Grę poprowadził P. Mateusz Warmuz.

W spotkaniu, poza Beneficjentami AIP, wzięli udział również uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach.


2. krok Start-upu
dla początkujących za nami!

13.11. odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu szkoleń
„Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie”
pod tytułem: Uwarunkowania podjęcia działalności gospodarczej. Ograniczanie ryzyka przy prowadzeniu firmy.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów: Marceli Drabek (PDF Risk Management) oraz mecenas Maciej Surowiec.

W spotkaniu wzięło udział ponad 70 beneficjentów.


Pierwszy krok Start-upu
dla średniozaawansowanych
za nami!

8.11. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu szkoleń
„Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”
pod tytułem: Prezentacja pomysłów własnych uczestników.
Propozycje pomysłów dla osób zainteresowanych.

Spotkanie prowadzili wspólnie z Dyrektorem AIP, Eksperci AIP Katarzyna Kuboś (Technopark Gliwice), Michał Wekko (Idea Miners). W trakcie spotkania, mającego
z założenia charakter warsztatowy, zostały przedstawione pomysły ponad 20 uczestników, które przez cały cykl szkoleń, do maja 2019 roku, będą dopracowywane.


Pierwszy krok Startupu dla początkujących za nami!

W dniu 30.10. odbył się pierwszy „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących –
10+ kroków do sukcesu w start-upie” pod tytułem:
Pierwsze kroki w biznesie. Czy warto prowadzić swój biznes? Jedna firma, jeden właściciel, wiele ról do spełnienia, czyli zarządzanie startującym biznesem.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów: Ewa Cisło (EC – Ewa Cisło – coaching, szkolenia, terapia), Janusz Mendera (Klub Przedsiębiorcy Zamek Cieszyn)
i Marceli Drabek (PDF Risk Management).
Jesień w AIP - pierwsze spotkanie!

W ramach tradycyjnego cyklu „Jesień w AIP” i Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej organizuje dwuczęściowe spotkanie pt. „Finanse, niuanse.”

W pierwszej części odbędzie się gra Euro Cash – pierwsza całkowicie polska gra planszowa rozwijająca finansowe IQ. Euro Cash to gra, która poprzez zabawę rozwija naszą świadomość finansową, uczy nas w bezpiecznych warunkach, jakie strategie i decyzje biznesowe podejmować. Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, jak to jest wydostać się z wyścigu szczurów, osiągnąć wolność finansową oraz spełniać swoje marzenia albo po prostu świetnie się bawić i poznać ciekawych ludzi - przyjdź i zagraj z nami! Grę poprowadzi Pani Magdalena Balcerzak – Prezes Zarządu Heksagon - sprzedawca, trener biznesu, nauczyciel, współtwórczyni gry.

W części drugiej proponujemy wykład, podczas którego na pytania „Jakie ryzyka prowadzenia biznesu w XXI wieku dostrzegają dzisiaj menadżerowie? W jaki sposób dostrzec czynniki mogące zagrozić naszej firmie? Czy ryzykiem można zarządzać?” poszuka odpowiedzi Pan Marceli Drabek – Prezes Zarządu PDF Risk Management.

Wydarzenie odbędzie się 14. listopada br. (środa), w godz. 12:00-16:00,
w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej, przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Zapisy na stronie.


Inauguracja cykli startupowych
za nami!

W dniu 23 października 2018 roku zainaugurowaliśmy cykle spotkań "Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie", „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” oraz „Start-up dla zaawansowanych – praca z Mentorem”.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni Goście, przedstawiciele Instytucji będących współorganizatorami oraz wykładowcy. Na wypełnionej po brzegi sali było obecnych ponad 60 uczestników cykli szkoleń – Beneficjentów AIP.

Wystąpienie wprowadzające pt. „W co inwestować, będąc na studiach” przedstawiła
p. Magdalena Balcerzak (Prezes Heksagon - sprzedawca, trener biznesu, nauczyciel, współtwórczyni pierwszej całkowicie polskiej gry planszowej, która uczy przedsiębiorczości).

Ze względu na duże zainteresowanie cyklem spotkań „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie”, na które zgłosiło się już ponad 100 osób, lista osób mogących uczestniczyć w tych spotkaniach zostaje zamknięta.

Informujemy, iż nadal przyjmujemy zgłoszenia do udziału w cyklach dla średniozaawansowanych oraz dla zaawansowanych (warunkiem uczestnictwa, w tym cyklu jest ukończenie cyklu dla średnio zaawansowanych):

  • telefonicznie - 32 237 1985
  • mailowo - aip@polsl.pl
  • lub przez Facebook'a AIP

Zgłoszenia traktujemy jako obejmujące cały cykl i honorowe zobowiązanie do udziału we wszystkich spotkaniach. Każda osoba, która zgłosi chęć udziału otrzyma potwierdzenie zakwalifikowania.


 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości