Wiosna w AIP!

Na osoby, które zastanawiają się nad rozwinięciem własnego biznesu, wiosną czeka ostatni „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących – 10 kroków do sukcesu w start-upie”.
Ze względu na duże zainteresowanie tematem start-upów zespół Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości postanowił powtórzyć od października, w formie nieco rozszerzonej i zmodyfikowanej, trwający aktualnie cykl szkoleń. Osoby chcące dalej poszerzać wiedzę w tym zakresie będą miały natomiast szansę wziąć udział w cyklu spotkań „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”, którego promocja rozpocznie się już wkrótce, a inauguracja przewidywana jest na przełomie października i listopada br.

Rozpoczynamy również cykl spotkań w ramach „Wiosny w AIP”. Ich tematyka została dopasowana do potrzeb i propozycji beneficjentów.

Szczegółowa rozpiska wydarzeń w poniższej tablicy.


Zgłoszenia: aip@polsl.pl - należy podać imię, nazwisko oraz Wydział i rok studiów.

ZAPRASZAMY!


Dziewiąte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Dziewiąte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami! Zbliżamy się do finału,czyli "10 kroku", który odbędzie się 21 marca.

Szkolenie pt. " Jak znaleźć idealnego współpracownika i stworzyć zgrany zespół?" poprowadzili wspólnie Pani Aleksandra Holewa – Trener Biznesu i Coach oraz Pan Janusz Mendera z Klubu Przedsiębiorcy w Zamku Cieszyn. Tym razem w szkoleniu uczestniczyło kilkunastu Beneficjentów. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym, ostatnim już spotkaniu w ramach cyklu, frekwencja będzie dużo lepsza!Nowy Partner do współpracy - Stowarzyszenie "Narzędziownia"

Miło nam poinformować, iż w dniu 28 lutego br., pozyskaliśmy kolejną instytucję do współpracy. Porozumienie o współpracy między Stowarzyszeniem „Narzędziownia”, a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości podpisane zostało w siedzibie AIP w Gliwicach. Porozumienie sygnowali Pan Roman Warkocz ze Stowarzyszenia oraz Dyrektor AIP Pol. Śl. Pan Ireneusz Jóźwiak.

Ósme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Ósme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami! Szkolenie pt. "Skuteczna prezentacja handlowa start-upu" poprowadził Pan Tomasz Gardian z Ogrodów Przedsiębiorczości. Krok 8. miał formę bardziej warsztatową niż wykładową, tym razem także nasi Beneficjenci brali czynny udział w spotkaniu, ćwicząc prezentowanie swoich pomysłów. W szkoleniu uczestniczyło Ich tym razem 27. Już tylko dwa "kroki" do końca. Na ostatnim spotkaniu w dniu 21 marca wręczymy uroczyście certyfikaty ukończenia cyklu szkoleń, przewidujemy również niespodziankę dla "stałych bywalców".Siódme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Siódme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami! Szkolenie pt. "Skąd pozyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Dotacje i pożyczki na start." poprowadziła Pani Sylwia Antoszczak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Spotkanie spotkało się z mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres sesyjny. Uczestniczyło w nim 26 Beneficjentów. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym spotkaniu będzie ich więcej! Pamiętajcie o warunkach uzyskania certyfikatu. Jest na to duża szansa. Masz wątpliwość, skontaktuj się z nami.Uaktualniony poradnik dla Beneficjentów AIP "Mam pomysł, mam firmę"!

Zgodnie z tradycją poradnik został uaktualniony przez Eksperta AIP p. Annę Kańską-Górniak (na dzień 31.12.2016r.), w którym zawarte są następujące informacje:


Jak zacząć?, Analiza pomysłu, Wymyśl nazwę firmy i określ zakres działalności, Biznes plan, Urząd miasta lub gminy - ogłaszasz, że jesteś przedsiębiorcą, Urząd Statystyczny - nadaje REGON, Urząd Skarbowy - dostajesz NIP, Zainwestuj w firmową pieczątkę, Wybierasz formę opodatkowania, ZUS - zgłaszasz się, by płacić składki, Państwowa Inspekcja Pracy i SANEPID - powiadom ich o sobie, Nie zapomnij o zezwoleniach lub koncesjach, Bank - zakładasz konto firmowe, Kasa fiskalna, Kilka praktycznych uwag na początek, Skąd uzyskać fundusze na rozruch i rozwój firmy?, Zwolnienie z pełnych składek ZUS, Podatek na zasadach ogólnych, VAT, Podatek zryczałtowany - podatek od przychodów ewidencjonowanych, Podatek w formie karty podatkowej, Podatek liniowy, Umowa o pracę, Umowa o dzieło, Umowa zlecenie, Jaki podatek? Podsumowanie.


Poradnik dostępny jest w AIP Politechniki Śląskiej i służy jako przewodnik dla osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat rozpoczynania działalności gospodarczej. Zapraszamy!!!

W celu poszerzenia swojej wiedzy tradycyjnie zapraszamy na konsultacje z ekspertami AIP w szerokim zakresie tematycznym

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
 • Konsultacje prawne
 • Konsultacje z tworzenia biznes planu
 • Konsultacje z zakresu marketingu
 • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

"AIP Politechniki Śląskiej opanowane przez Beneficjentów"!

W miniony wtorek 17.01., AIP zostało opanowane przez Beneficjentów. Odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – krok 6. „Success story – spotkanie z przedsiębiorcami” oraz konsultacje z zakresu zakładania działalności gospodarczej z P. Januszem Menderą z Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie oraz pozyskiwania środków na działalność z P. Lucyną Sikorą z Funduszu Górnośląskiego. W konsultacjach uczestniczyło 7 Beneficjentów.


Z kolei w "Kroku 6" wzięło udział tym razem 29 osób. Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczestników z tematyką praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Gośćmi spotkania byli przedsiębiorcy z następujących firm: Fractal Soft – firma inkubowana w AIP, „Szkwadrat” Szymon Szklarski, Service System Krzysztof Zyska, P.U.H. , Iron Trans Dawid Bobowski – firmy ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej oraz punk team Sp. z o.o. – nowy partner AIP. W trakcie spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy z punk team. Spotkanie prowadzili P. Aleksandra Lein ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak. Kolejny krok już 31.01!

„To miejsce w AIP Politechniki Śląskiej czeka na Ciebie!”

Jesteś naszym beneficjentem (studentem, doktorantem, absolwentem do 12 miesięcy od ukończenia studiów) zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inkubacji!

Jeżeli prowadzisz, zamierzasz założyć działalność gospodarczą, realizujesz projekt, własny pomysł samodzielnie lub w gronie przyjaciół ….

jest przygotowane dla Ciebie, za niewielką opłatą, miejsce w Studenckim Biurze Przedsiębiorczości.


Zapewniamy:

 • pomieszczenie, w którym firma otrzyma powierzchnię biurową z podstawowym wyposażeniem w "Studenckim Biurze Przedsiębiorczości",
 • dostęp do urządzeń biurowych, telefonu i faksu, łącza internetowego,
 • porady biznesowe ekspertów,
 • pomoc księgową w prowadzeniu dokumentacji firmy,
 • działalność pod adresem i patronatem AIP Politechniki Śląskiej
 • a od bieżącego roku akademickiego także:

 • Prowadzenie księgowości firmy w indywidualnie ustalonym zakresie.

Szczegółowe informacje na temat inkubacji uzyskacie na stronie internetowej www.aip.polsl.pl.

Najlepiej jednak przyjdź do nas (Gliwice, ul. Banacha 7) i porozmawiaj, a znajdziemy najlepszą opcję dla Ciebie i przeprowadzimy „bezboleśnie” przez procedurę inkubacji.


Piąte szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. ”Jak sprzedać swój pomysł – budowa grupy wiernych klientów” poprowadził Pan Tomasz Gardian z Ogrodów Przedsiębiorczości.
Spotkanie spotkało się z mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres ponoworoczny. Uczestniczyło w nim 27 Beneficjentów. Mamy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu sala zapełni się, zwłaszcza, że w "Kroku 6" zaprezentujemy firmy, również z AIP, które osiągnęły sukces w swej działalności!
Czwarte szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. ”Konkurencja – badanie rynku, stworzenie oferty sprzedażowej: rodzaje konkurencji, analiza konkurencji krok po kroku” poprowadziła Pani Magdalena Balcerzak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Spotkanie spotkało się z nieco mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres przedświąteczny. Uczestniczyło w nim 32 Beneficjentów. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym spotkaniu frekwencja będzie dużo lepsza!


"Kreowanie pomysłów na biznes"

Drugie spotkanie z cyklu "Jesień w AIP" za nami!

Wczoraj, w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie współorganizowane z AIP o. Śląsk, które poprowadził P. Michał Kucharski, Dyrektor AIP o. Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Spotkanie zatytułowane "Kreowanie pomysłów na biznes", odbyło się w kameralnej atmosferze, w obecności kilkunastu osób. Uczestnicy dowiedzieli się jak szukać potrzeb i nisz na rynku, skąd wziąć pomysł na biznes oraz jak generować pomysły biznesowe w oparciu o niestandardowe modele Business Model Canvas. Spotkanie zakończyło się rozpatrywaniem indywidualnych problemów wraz z dyskusją.

Panu Michałowi Kucharskiemu bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

Naszym Beneficjentom bardzo dziękujemy za udział! Cieszymy się, że niektóre osoby odwiedzają nas po raz kolejny!

I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP!!!

Trzecie szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. "Księgowość i kadry w firmie: rachunkowość w małej firmie, rozliczenia z US i ZUS, opodatkowanie osób prowadzących działalność gospodarczą, formy zatrudnienia, obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników” poprowadzili: Pani Bożena Mnich, Pan Janusz Mendera z Klubu Przedsiębiorcy w Zamku Cieszyn oraz Pan Grzegorz Rączka ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Uczestniczyło w nim ponad 40 beneficjentów! Oby tak dalej!

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.


"Kreowanie pomysłów na biznes"- szkolenie!

Jesień w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Fundacja AIP o. Śląsk zapraszają na szkolenie w ramach "Jesieni w AIP": Kreowanie pomysłów na biznes.

Program:

 • Jak szukać potrzeb i nisz na rynku?
 • Skąd wziąć pomysł na biznes?
 • Jak przekuć pasję w biznes?
 • Jakie instytucje otoczenia biznesu wspomagają rozwój startupów?
 • O sposobach finansowania startupów.
 • O generowaniu pomysłów biznesowych w oparciu o niestandardowe modele Business Model Canvas.
 • Czym jest Strategia Błękitnego Oceanu?

Spotkanie odbędzie się we wtorek 13.12.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Michał Kucharski - Dyrektor AIP Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.
Zapraszamy!

Program współpracy Grupy KGHM ze start-upami - zobacz !!!

Zaproszenie do udziału w Programie Akceleracyjnym KGHM Cuprum oraz MIT EF Poland!

Szczegóły na stronach internetowych:

http://www.cuprum.wroc.pl/akceleracja-210

http://kghm.com/pl/kghm-stawia-na-start-upy-w-ramach-projektu-scale

Polecamy zapoznanie się z programem!

Drugie szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt.” Uwarunkowanie podjęcia działalności gospodarczej: rodzaje spółek, jak wybrać typ i zakres działalności firmy, jak założyć własną firmę, zamykanie działalności gospodarczej" poprowadził Pan Grzegorz Rączka ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.
Uczestniczyło w nim 47 beneficjentów! Oby tak dalej!
Był to jeden z trudniejszych tematów z cyklu szkoleń, ze względu na wymagania języka "prawniczego", ale musieliśmy przez niego przebrnąć.

Proszę pamiętać, że dla zainteresowanych AIP przygotował możliwość bezpośrednich konsultacji z ekspertami:

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
 • Konsultacje prawne
 • Konsultacje z tworzenia biznes planu
 • Konsultacje z zakresu marketingu
 • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.


"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Pierwsze spotkanie z cyklu "Jesień w AIP" za nami!

W środę, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie z P. Maciejem Surowcem, adwokatem.

Spotkanie zatytułowane "Firma->Mnóstwo przepisów->Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie" (dla średnio zaawansowanych), odbyło się w kameralnej atmosferze. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są zasady funkcjonowania firm w Polsce pod wybranymi formami prawnymi, czy też jak radzić sobie z bieżącym funkcjonowaniem firmy od strony prawnej. Spotkanie zakończyło się rozpatrywaniem indywidalnych problemów i dyskusją.

Panu Maciejowi Surowcowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

Naszym beneficjentom bardzo dziękujemy za udział! I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP.

Już wkrótce kolejne spotkanie w ramach "Jesieni w AIP".

Jesień w AIP Politechniki Śląskiej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości!

"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Kancelaria Adwokacka Maciej Surowiec zapraszają na szkolenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Program:

 • Wprowadzenie.
 • Omówienie zasad funkcjonowania firm w Polsce pod wybranymi formami prawnymi.
 • Bieżące funkcjonowanie firmy od strony prawnej.
 • Pytania od słuchaczy i dyskusja.

Spotkanie odbędzie się w środę 16. listopada br., o godz. 14.00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Maciej Surowiec, adwokat

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

Zapraszamy!


Pierwsze szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt.” Czy warto prowadzić swój biznes – wady i zalety pracy na etacie. Jak znaleźć sposób na własny start-up? Jak realnie zarabiać na swojej pasji i czy na każdej?” prowadzili wspólnie p. Magdalena Balcerzak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz p. Janusz Mendera z Klubu Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn.
Uczestniczyło w nim 54 beneficjentów! Oby tak dalej!
Zgłoszonych do cyklu szkoleń jest już 69 osób. Proszę pamiętać, że pojedyncza nieobecność nie dyskwalifikuje z możliwości otrzymania certyfikatu z ukończenia cyklu szkoleń.

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.

P. Magdalena Balcerzak - Śląski Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

P. Janusz Mendera - Klub Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn

START-UP dla POCZĄTKUJĄCYCH!

"10 kroków do sukcesu w start-upie"

Inauguracja i kolejne informacje organizacyjne!

W dniu 25 października 2016r roku zainaugurowaliśmy cykl spotkań "Start-up dla początkujących" - "10 kroków do sukcesu w start-upie".

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Instytucji będących współorganizatorami cyklu oraz wszyscy wykładowcy. Spotkanie zaszczycił obecnością Prorektor ds. Nauki i Rozwoju p. prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk. Na wypełnionej po brzegi sali było obecnych ponad 70 potencjalnych, przyszłych uczestników cyklu szkoleń.

Szczegółowe informacje dotyczące kolejnych spotkań znajdą Państwo poniżej:

Aktualnie przyjęliśmy już zgłoszenia od 57 osób (stan na 4.11.).

Prosimy o kolejne zgłoszenia do udziału w cyklu spotkań:

Liczba miejsc ograniczona (do pojemności sali - 60 osób) - decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia traktujemy jako obejmujące cały cykl i honorowe zobowiązanie do udziału we wszystkich spotkaniach. Każda osoba, która zgłosi chęć udziału otrzyma potwierdzenie zakwalifikowania.

START-UP dla POCZĄTKUJĄCYCH!

10 kroków do sukcesu w Start-upie!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej wraz z instytucjami współpracującymi zaprasza na cykl szkoleń "Start-up dla początkujących" - "10 kroków do sukcesu w Start-upie"

Podczas 10 spotkań nasi Eksperci rozwiną podstawowe tematy ułatwiające wystartowanie w Start-upie. Dowiecie się czym jest, jak zacząć, jak sfinansować, jak promować...i wielu innych

Zapraszamy na Inaugurację wydarzenia, która rozpocznie się w dniu 25 października br., o godz. 14.00, w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. S.Banacha 7, aula 0.05

Zgłoszenia do udziału w Inauguracji przyjmujemy:

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy!

Rozszerzenie oferty Inkubacji w AIP - zapraszamy!

Dotychczas nasza oferta obejmowała:

 • pomieszczenie, w którym firma otrzyma powierzchnię biurową z podstawowym wyposażeniem w „Studenckim Biurze Przedsiębiorczości”,
 • dostęp do telefonu i faksu, łącza internetowego, ksera i drukarki,
 • porady biznesowe ekspertów – w szerokim zakresie tematycznym,
 • działalność pod adresem i patronatem AIP Politechniki Śląskiej.

Z przyjemnością informujemy, iż w nowym roku akademickim rozszerzamy nasza ofertę.

Dla firm nowoinkubowanych proponujemy dodatkowo prowadzenie księgowości w indywidualnie ustalonym zakresie.

Szczegółowe informacje:

http://www.polsl.pl/Jednostki/RJO4-AIP/Strony/o-inkubacji.aspx

Rusza nabór do projektu "Wyspecjalizowani na starcie"

W imieniu Agencji Rozwoju Lokalnego S.A., Operatora Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego zapraszamy do udziału w projekcie pt. „Wyspecjalizowani na starcie” realizowanego w ramach poddziałania 1.2.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, który rozpoczął się w sierpniu 2016 r.
Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa i przybliżenie do rynku pracy w branży ICT i/lub nowych technologii 20 osób spełniających kryteria młodzieży NEET z obszaru województwa śląskiego posiadających bazę w postaci odpowiednich predyspozycji, wiedzy lub umiejętności, prowadząca do zwiększenia ich szans na rynku pracy i uzyskania zatrudnienia (w tym samozatrudnienia) przez minimum 15 z nich do końca czerwca 2018 r.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej:

http://www.spnt.sosnowiec.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=360&cntnt01origid=20&cntnt01returnid=22

Zapraszamy na IV edycję FlexSimposium w Polsce!
Tym razem w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej!

Wyjątkowa tematyka, innowacyjne podejście do optymalizacji, starannie dobrani eksperci i cenne warsztaty. To wszystko w tegorocznej edycji FlexSimposium. Dowiedz się więcej i dołącz do grona uczestników!

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej:

http://flexsim.pl/flexsimposium/

Koniec lata w AIP!

Zapraszamy do kontaktu!

Jeśli masz jakiś pomysł na firmę i chciałbyś o nim z kimś porozmawiać - napisz do nas!

Tematy konsultacji

Cieszące się największą popularnością:

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą

oraz pozostałe:

 • Konsultacje prawne
 • Konsultacje z tworzenia biznes planu
 • Konsultacje z zakresu marketingu
 • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania. Czas eksperta, poufna rozmowa, bezpłatnie - dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) oraz pracowników Naszej Uczelni!

Konsultacje odbywają się w siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

Skontaktuj się z nami! Napisz na adres aip@polsl.pl

Jesteśmy również na facebook'u!

Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności na profilu AIP.

www.facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej

Sierpniowa przerwa w AIP!

Informujemy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia biuro AIP będzie nieczynne.

Zapraszamy do kontaktu w drugiej połowie sierpnia!

Liczymy, że wrócicie z wakacji pełni energii i przedsiębiorczych pomysłów!

Na wszystkie wiadomości odpowiemy pod koniec sierpnia, przepraszamy za niedogodności.

Nowy Partner do współpracy z AIP!

Dnia 12 lipca br., w siedzibie Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, podpisane zostało porozumienie o współpracy między Śląskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Sp. z o.o., a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej.

Porozumienie sygnowali Prezes Zarządu ŚIP Pani Joanna Sochacka oraz Dyrektor AIP Pol. Śl. Pan Ireneusz Jóźwiak.


 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości