"Przywództwo w biznesie. Kim jest współczesny lider?" - kolejne szkolenie w ramach Wiosny w AIP za nami!

Wczoraj, 16.05, w siedzibie AIP odbyło się spotkanie „Przywództwo w biznesie. Kim jest współczesny lider?”. Spotkanie rozpoczął Dyrektor AIP prezentując naszą ofertę na nadchodzące miesiące i zachęcając do uczestnictwa w organizowanych przez nas spotkaniach.
Część związaną bezpośrednio z tematem szkolenia poprowadziła Pani Aleksandra Holewa – Trener biznesu i Coach.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in.:

 • kim jest współczesny lider?
 • jakimi wartościami się kieruje i jak je realizuje w codziennym działaniu?
 • jak zaplanować swój rozwój?
 • jakie już mam zasoby, a o co warto zadbać?
 • jaka jest rola inteligencji emocjonalnej w pracy lidera.
Uczestnicy czynnie brali udział w spotkaniu, wykonując różne zadania i ćwiczenia w ramach zdobywania nowych kompetencji. Wczorajsze spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych beneficjentów, wzięło w nim udział 26 osób.

"Przywództwo w biznesie. Kim jest współczesny lider?"

Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza na spotkanie w ramach "Wiosny w AIP": Przywództwo w biznesie. Kim jest współczesny lider?

Spotkanie będzie okazją do poszukania odpowiedzi min. na pytania "Dokąd zmierza przywództwo?" i "Kim jest współczesny lider?".

W trakcie spotkania beneficjenci zapoznają się z następującymi zagadnieniami:

 • kim jest współczesny lider?
 • jakimi wartościami się kieruje i jak realizuje je w codziennym działaniu?
 • jak zaplanować swój rozwój?
 • jakie już mam zasoby, a o co warto zadbać?
 • jaka jest rola inteligencji emocjonalnej w pracy lidera?

Spotkanie odbędzie się we wtorek 16.05.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Aleksandra Holewa - Coach i Trener Biznesu

Zapraszamy na stronę Aleksandra Holewa - Coach i Trener Biznesu

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

Zapraszamy!


Kolejne spotkanie w ramach "Wiosny w AIP" za nami!

Wczoraj - 25.04., w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie współorganizowane z AIP o. Śląsk, które poprowadził P. Michał Kucharski, Dyrektor AIP o. Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Spotkanie zatytułowane "Co zamiast biznes planu? Czyli czym jest model biznesowy”, odbyło się w kameralnej atmosferze przy udziale kilkunastu osób. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest i do czego służy Business Model Canvas. Poza tym nauczyli się tworzyć własny model biznesowy, poznali język Canvas, który pozwoli w łatwy i profesjonalny sposób opowiadać o biznesie, a także nauczyli się szybko i kreatywnie prezentować pomysły. Spotkanie miało charakter warsztatowy, po krótkim wprowadzeniu uczestnicy sami mogli poćwiczyć tworzenie modeli biznesowych.

Panu Michałowi Kucharskiemu bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

Naszym Beneficjentom bardzo dziękujemy za udział!

I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP!!!


„Ty wybierasz temat - my szkolimy!”

Informujemy, że mamy możliwość zorganizowania szkoleń dla zgłoszonych grup studentów! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń w AIP zamieszczoną poniżej.


Zbierz grupę 15-20 osób, zgłoś nam na aip@polsl.pl jakim szkoleniem jesteście zainteresowani, umówimy termin i wykładowcę i można zdobywać wiedzę! Możecie również zaproponować własny temat, a omówimy szczegóły i zorganizujemy szkolenie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty AIP Politechniki Śląskiej!


"Co zamiast biznes planu? czyli czym jest MODEL BIZNESOWY"- szkolenie!

Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Fundacja AIP o. Śląsk zapraszają na szkolenie w ramach "Wiosny w AIP": Co zamiast biznes planu? czyli czym jest MODEL BIZNESOWY.

W trakcie szkolenia beneficjenci:

 • dowiedzą się czym jest model Business Model Canvas i do czego służy?
 • nauczą się tworzyć własny model biznesowy,
 • poznają język Canvas, który pozwoli w łatwy i profesjonalny sposób opowiadać o biznesie,
 • nauczą się szybko i kreatywnie prezentowac pomysły.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 25.04.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Michał Kucharski - Dyrektor AIP Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.
Zapraszamy!


Spotkanie "3S Starter - Akcelerator projektów biznesowych - Przyspiesz swój biznes!"

Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Firma 3S S.A. zapraszają na spotkanie w ramach "Wiosny w AIP"!

 • Twoja firma ma pomysł na projekt IT?
 • Planujesz dynamiczny rozwój biznesu?
 • Reprezentujesz technologiczny startup?

Przyjdź na spotkanie 04.04.br, o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Co możesz zyskać?

 • doradztwo w zakresie doboru optymalnych dla Ciebie rozwiązań w obszarze telekomunikacji i Data Center
 • voucher kwotowy o wartości do 5000 zł netto na usługi w 3S Data Center do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy
 • promocję swojego projektu/biznesu/usługi dzięki wykorzystaniu pakietu marketingowego od 3S

Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie 3S Starter!

Na spotkanie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

Zapraszamy!

Wiosna w AIP!


Ze względu na duże zainteresowanie tematem start-upów zespół Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości postanowił powtórzyć od października, w formie nieco rozszerzonej i zmodyfikowanej, trwający aktualnie cykl szkoleń. Osoby chcące dalej poszerzać wiedzę w tym zakresie będą miały natomiast szansę wziąć udział w cyklu spotkań „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”, którego promocja rozpocznie się już wkrótce, a inauguracja przewidywana jest na przełomie października i listopada br.

Rozpoczynamy również cykl spotkań w ramach „Wiosny w AIP”. Ich tematyka została dopasowana do potrzeb i propozycji beneficjentów.

Szczegółowa rozpiska wydarzeń w poniższej tablicy.


Zgłoszenia: aip@polsl.pl - należy podać imię, nazwisko oraz Wydział i rok studiów.

ZAPRASZAMY!


Nowy Partner do współpracy - Stowarzyszenie "Narzędziownia"

Miło nam poinformować, iż w dniu 28 lutego br., pozyskaliśmy kolejną instytucję do współpracy. Porozumienie o współpracy między Stowarzyszeniem „Narzędziownia”, a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości podpisane zostało w siedzibie AIP w Gliwicach. Porozumienie sygnowali Pan Roman Warkocz ze Stowarzyszenia oraz Dyrektor AIP Pol. Śl. Pan Ireneusz Jóźwiak.

Uaktualniony poradnik dla Beneficjentów AIP "Mam pomysł, mam firmę"!

Zgodnie z tradycją poradnik został uaktualniony przez Eksperta AIP p. Annę Kańską-Górniak (na dzień 31.12.2016r.), w którym zawarte są następujące informacje:


Jak zacząć?, Analiza pomysłu, Wymyśl nazwę firmy i określ zakres działalności, Biznes plan, Urząd miasta lub gminy - ogłaszasz, że jesteś przedsiębiorcą, Urząd Statystyczny - nadaje REGON, Urząd Skarbowy - dostajesz NIP, Zainwestuj w firmową pieczątkę, Wybierasz formę opodatkowania, ZUS - zgłaszasz się, by płacić składki, Państwowa Inspekcja Pracy i SANEPID - powiadom ich o sobie, Nie zapomnij o zezwoleniach lub koncesjach, Bank - zakładasz konto firmowe, Kasa fiskalna, Kilka praktycznych uwag na początek, Skąd uzyskać fundusze na rozruch i rozwój firmy?, Zwolnienie z pełnych składek ZUS, Podatek na zasadach ogólnych, VAT, Podatek zryczałtowany - podatek od przychodów ewidencjonowanych, Podatek w formie karty podatkowej, Podatek liniowy, Umowa o pracę, Umowa o dzieło, Umowa zlecenie, Jaki podatek? Podsumowanie.


Poradnik dostępny jest w AIP Politechniki Śląskiej i służy jako przewodnik dla osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat rozpoczynania działalności gospodarczej. Zapraszamy!!!

W celu poszerzenia swojej wiedzy tradycyjnie zapraszamy na konsultacje z ekspertami AIP w szerokim zakresie tematycznym

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
 • Konsultacje prawne
 • Konsultacje z tworzenia biznes planu
 • Konsultacje z zakresu marketingu
 • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

"AIP Politechniki Śląskiej opanowane przez Beneficjentów"!

W miniony wtorek 17.01., AIP zostało opanowane przez Beneficjentów. Odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – krok 6. „Success story – spotkanie z przedsiębiorcami” oraz konsultacje z zakresu zakładania działalności gospodarczej z P. Januszem Menderą z Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie oraz pozyskiwania środków na działalność z P. Lucyną Sikorą z Funduszu Górnośląskiego. W konsultacjach uczestniczyło 7 Beneficjentów.


Z kolei w "Kroku 6" wzięło udział tym razem 29 osób. Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczestników z tematyką praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Gośćmi spotkania byli przedsiębiorcy z następujących firm: Fractal Soft – firma inkubowana w AIP, „Szkwadrat” Szymon Szklarski, Service System Krzysztof Zyska, P.U.H. , Iron Trans Dawid Bobowski – firmy ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej oraz punk team Sp. z o.o. – nowy partner AIP. W trakcie spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy z punk team. Spotkanie prowadzili P. Aleksandra Lein ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak. Kolejny krok już 31.01!

„To miejsce w AIP Politechniki Śląskiej czeka na Ciebie!”

Jesteś naszym beneficjentem (studentem, doktorantem, absolwentem do 12 miesięcy od ukończenia studiów) zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inkubacji!

Jeżeli prowadzisz, zamierzasz założyć działalność gospodarczą, realizujesz projekt, własny pomysł samodzielnie lub w gronie przyjaciół ….

jest przygotowane dla Ciebie, za niewielką opłatą, miejsce w Studenckim Biurze Przedsiębiorczości.


Zapewniamy:

 • pomieszczenie, w którym firma otrzyma powierzchnię biurową z podstawowym wyposażeniem w "Studenckim Biurze Przedsiębiorczości",
 • dostęp do urządzeń biurowych, telefonu i faksu, łącza internetowego,
 • porady biznesowe ekspertów,
 • pomoc księgową w prowadzeniu dokumentacji firmy,
 • działalność pod adresem i patronatem AIP Politechniki Śląskiej
 • a od bieżącego roku akademickiego także:

 • Prowadzenie księgowości firmy w indywidualnie ustalonym zakresie.

Szczegółowe informacje na temat inkubacji uzyskacie na stronie internetowej www.aip.polsl.pl.

Najlepiej jednak przyjdź do nas (Gliwice, ul. Banacha 7) i porozmawiaj, a znajdziemy najlepszą opcję dla Ciebie i przeprowadzimy „bezboleśnie” przez procedurę inkubacji.


 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości