Kolejne porozumienia o współpracy podpisane!

W dniu 17.07.2018 roku, podpisane zostało porozumienie o współpracy między firmą Matthew Consulting, a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej. Porozumienie sygnowali P. Mateusz Warmuz oraz Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

Firma Matthew Consulting zajmuje się szeroko pojętym consultingiem w zakresie diagnozy i wprowadzania pozytywnych zmian w obszarze strategii sprzedażowej głównie dla sektora MŚP.

W dniu 18.07.2018 roku, podpisane zostało porozumienie o współpracy między firmą Idea Miners Sp. z o.o., a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej. Porozumienie sygnowali P. Michał Wekko oraz Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

Firma Idea Miners Sp. z o.o. jest tzw. "company builderem", czyli buduje firmy (projekty) od pomysłu, przez wdrożenie, po rozwój na rynku. Firma zajmuje się budowaniem swoich startupów oraz wspieraniem innych w zakresie budowy i rozwoju projektów.

Na mocy podpisanych umów, przedstawiciele obydwu firm dołączą do grona Ekspertów AIP.


Rekrutacja do Akceleratora Przedsiębiorczości Akademickiej!

Trwa rekrutacja do trzeciej edycji projektu szkoleniowego pt. „Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades”, realizowanego przez Technopark Gliwice w partnerstwie z Politechniką Śląską i Bankiem Zachodnim WBK w ramach programu Santander Universidades.

Projekt jest skierowany do studentów, absolwentów do 3 lat po obronie, doktorantów, a także pracowników naukowych i administracyjnych Politechniki Śląskiej. Rekrutacja trwa do 24 czerwca.

Nabór zgłoszeń jest otwarty i ma charakter ciągły. Aby wziąć udział w projekcie, należy złożyć formularz aplikacyjny. Szkolenia odbędą się w grupach tygodniowych (w godzinach popołudniowych) i weekendowych. Pierwsze dwie grupy rozpoczną szkolenia już pod koniec czerwca.

Harmonogram szkoleń oraz formularz rejestracyjny.

Zapraszamy!

Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z zakresu modeli biznesowych.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – Pani Natalia Grabek - "Technopark" Gliwice.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!

"Start-up dla średniozaawansowanych" za nami!

7.06. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”. Tematem spotkania, które prowadził Dyrektor „Technoparku Gliwice" P. Jacek Kotra, było „Gdzie szukać inwestora? Case study spółek celowych utworzonych w ramach programu BRIdge Alfa”. Na zakończenie spotkania wręczone zostały certyfikaty udziału w cyklu szkoleń uczestnikom wykazującym się frekwencją i aktywnością podczas trwania całego cyklu.

Zapraszamy w roku akademickim 2018/2019 na kolejne cykle szkoleń start-upowych.


4. Kongres innoSHARE’18 – LET’S INSPIRE POLAND

Już za 3 tygodnie 4. Kongres innoSHARE’18 – LET’S INSPIRE POLAND (www.innoshare.pl). Dołącz do jego uczestników w dniach 27-29 czerwca i odwiedź Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Zdobądź kontakty w nauce i biznesie! Poszukaj startupów lub inwestorów! Rozwiń swój spin-off lub pomysł na komercjalizację twoich badań! Zainspiruj się ludźmi, którzy zmieniają świat! Ucz się od najlepszych innowatorów i przedsiębiorczych naukowców - Polaków, Polonii i osób polskiego pochodzenia, którzy kreują nowe technologie, przełomowe badania czy też biznes w różnych zakątkach naszego globu np. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii, Chinach, Izraelu, Korei Południowej, Szwecji, Singapurze a nawet w Polsce. Posłuchaj o sztucznej inteligencji, technologiach kosmicznych, elektronice, biotechnologii w zakresie nowych metod leczenia raka czy nowoczesnych materiałach od ludzi, którzy realnie tworzą innowacje na co dzień.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia.

Lokalny Smart Lab

"START-UP z sukcesem. Od inkubacji do akceleracji"


Kolejne spotkanie startupowe za nami!

24.05. odbył się dziesiąty, przedostatni „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Negocjacje w biznesie. Jak zbudować silną markę? Jak stworzyć biznes międzynarodowy?

Spotkanie poprowadzili przedstawiciele współorganizatorów:

 • p. Magdalena Balcerzak - Heksagon Sp z o.o.
 • p. Tomasz Gardian - Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu wzięło udział 7 beneficjentów. Kolejne, ostatnie spotkanie w tym roku akademickim, już 7.06.

Kolejne, już 15 spotkanie, w ramach Wiosny w AIP! za nami.

22.05. odbyło się spotkanie „Droga do Twojego finansowego bezpieczeństwa”.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in. że wszystko na świecie powstaje trzy razy, czyli najpierw decyzja, że decyzja bez planu jest iluzją, czyli o Strategii Optymalizacji Finansów oraz uzyskali informacje jak dopasować swoje zarobki do planów, czyli jakie jest 6 systemów generowania dochodów.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele instytucji współpracujących z AIP:

 • p. Fryderyk Karzełek – Prezes Zarządu Polskie Doradztwo Finansowe Sp. z o.o.
 • p. Magdalena Balcerzak – Prezes Zarządu Heksagon Sp. z o.o.
 • p. Mateusz Warmuz – Warmuz Consulting.

W spotkaniu wzięło udział 35 beneficjentów.

Wiosna w AIP! Droga do Twojego finansowego bezpieczeństwa.

Zapraszamy na spoktanie organizowane we współpracy z Polskim Doradztwem Finansowym Sp. z o.o., którego tematyką będzie:

 • Wszystko na świecie powstaje trzy razy, czyli najpierw decyzja.
 • Decyzja bez planu jest iluzją, czyli Strategia Optymalizacji Finansów.
 • Dopasuj swoje zarobki do planów, czyli 6 systemów generowania dochodów.

Na spotkanie obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!

Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje prawne.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – adwokat Maciej Surowiec.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!

„Start-up dla początkujących –
10+ kroków do sukcesu w start-upie”
za nami!

24 kwietnia zakończyliśmy drugą edycję cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie”.

Ostatnie szkolenie zatytułowane: Jak budować zespół? poprowadziła współorganizatorka cyklu P. Aleksandra Holewa – coach/trener biznesu. Podczas spotkania wystąpił również
P. Marcin Bajorski, przedstawiciel Akceleratora Inteligentnych Miast z prezentacją „Wsparcie pomysłów na innowacyjne rozwiązania ICT i zakładanie startup’ów, udzielane przez akceleratory ATI Pionier i AIM, przy współpracy AIP Politechniki Śląskiej”.

Na zakończenie spotkania wręczone zostały certyfikaty udziału w cyklu szkoleń uczestnikom wykazującym się frekwencją i aktywnością podczas trwania całego cyklu. Certyfikaty te uzyskało ostatecznie 41 osób, z których 30 odebrało je osobiście.


Smart City Katowice: Hackathon

W dniach 20-21 kwietnia br. odbyło się wydarzenie łączące ideę smart city z potencjałem startupów. Głównym organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta w Katowicach i "Ogrody Przedsiębiorczości", a Partnerem wydarzenia w imieniu Politechniki Śląskiej był Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Celem projektu było wypracowanie rozwiązań i technologii, które przyczynią się do rozwoju miasta i pozytywnie wpłyną na życie jego mieszkańców. Uczestnicy tej edycji zmierzyli się z problemem niskiej emisji, zmianami klimatycznymi i oszczędzaniem energii. Opracowywane były rozwiązania mające na celu polepszenie jakości powietrza w Katowicach i Metropolii Śląskiej. Uczestnicy dobierali się w zespoły złożone z programistów, grafików, kreatorów, przedsiębiorców i aktywnych mieszkańców i pracowali nad rozwiązaniami dla miasta przez 24 h. Przez cały czas trwania imprezy drużyny były wspierane przez mentorów.

Grupa studentów z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki wzięła udział w wydarzeniu tworząc zespół projektowy z pomysłem "Aktywna sieć monitorowania i przewidywania smogu". Projekt ten ma na celu umieszczenie czujników pyłu na pojazdach komunikacji miejskiej. Umożliwi to precyzyjne pomiary na dużym obszarze przy ograniczonej ilości sensorów. Zebrane w ten sposób dane oraz dane meteorologiczne przepuszczone przez sztuczną inteligencję utworzą mapy aktualnego stanu smogu oraz umożliwią jego prognozy.

Zespół studentów z Wydziału AEiI tj. Zuzanna Rodak, Maciej Balas, Maciej Ciupka reprezentujący Politechnikę Śląską zajął pierwsze miejsce z najlepszym wynikiem punktowym przyznanym przez 10 osobowe Jury. Podziękowania należą się Mentorowi wydarzenia p. dr inż. Krzysztofowi Tokarzowi Prodziekanowi ds. Organizacji i Rozwoju Wydziału AEiI. Członkiem jury Hackathonu był również Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.


„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

19.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Gdy sprawy idą źle, czyli o rozwiązywaniu problemów w biznesie. Zarządzanie ryzykiem w biznesie.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Ewa Cisło - coach/trener
 • P. Marceli Drabek - PDF Risk Management Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 7 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 10.05.br.


Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z zakresu pozyskiwania środków na działalność gospodarczą oraz dotacji.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – Pani Lucyna Sikora - Dyrektor Zespołu ds. Doradztwa i Informacji Funduszu Górnośląskiego S.A.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!


Science Game Jam - robimy planszówki popularnonaukowe!

Lubisz planszówki? Świetnie!

Interesujesz się różnymi dziedzinami nauki? To jeszcze lepiej.

Serdecznie zapraszamy trzyosobowe zespoły na warsztaty Science Game Jam!


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 10. za nami!

10 kwietnia odbyło się przedostatnie, dziesiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 10.: Niebanalna promocja start-upu – skuteczna reklama. Jak być na czasie? Aktualne trendy w biznesie i marketingu.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców, współorganizatorów cyklu:

 • P. Magdalena Balcerzak – Heksagon Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody Przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 30 beneficjentów. Kolejny, ostatni krok, już 24.04. Podczas spotkania wręczone będą certyfikaty udziału w cyklu szkoleń.


„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

05.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Rozwijaj firmę – jak zarobić więcej, zaplanuj wzrost firmy, nowi klienci. Jakich klientów warto przyciągać. Firma wśród konkurencji. Samotna firma. Firma z przyjaciółmi. Rozwój startupu przez networking.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Roman Warkocz – Stowarzyszenie „Narzędziownia”
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu udział wzięło 8 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 19.04.br. Uwaga: dla sumiennych uczestników, na zakończenie cyklu szkoleń czekają certyfikaty.


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 9. za nami!

20 marca odbyło się dziewiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 9.: Skuteczna prezentacja handlowa start-upu. „Pitchuj” jak mistrz – przygotuj się i skutecznie sprzedaj swój pomysł. Przygotowanie 10 minutowej prezentacji swojego biznesu dla inwestora/klienta.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Ewa Cisło – coach
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu wzięło udział 25 beneficjentów. Kolejny, przedostatni, krok w ramach cyklu już 10 kwietnia. Dla sumiennych uczestników czekają certyfikaty, które będą wręczane w trakcie "kroku 10+" 24 kwietnia.


"Start-up dla średniozaawansowanych" - 6. spotkanie za nami!

15.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Czy wychodzę na swoje – finanse w firmie: jak przewidywać i planować wydatki, podatki i inne, zarządzanie budżetem firmowym – jak wyceniać swoje usługi, 10 kroków do finansowego bezpieczeństwa w firmie.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel współorganizatora cyklu Pan Marcin Czerwik – PDF Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 10 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 05.04.br


 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości