„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

19.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Gdy sprawy idą źle, czyli o rozwiązywaniu problemów w biznesie. Zarządzanie ryzykiem w biznesie.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Ewa Cisło - coach/trener
 • P. Marceli Drabek - PDF Risk Management Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 7 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 10.05.br.


Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z zakresu pozyskiwania środków na działalność gospodarczą oraz dotacji.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – Pani Lucyna Sikora - Dyrektor Zespołu ds. Doradztwa i Informacji Funduszu Górnośląskiego S.A.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!


Science Game Jam - robimy planszówki popularnonaukowe!

Lubisz planszówki? Świetnie!

Interesujesz się różnymi dziedzinami nauki? To jeszcze lepiej.

Serdecznie zapraszamy trzyosobowe zespoły na warsztaty Science Game Jam!


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 10. za nami!

10 kwietnia odbyło się przedostatnie, dziesiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 10.: Niebanalna promocja start-upu – skuteczna reklama. Jak być na czasie? Aktualne trendy w biznesie i marketingu.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców, współorganizatorów cyklu:

 • P. Magdalena Balcerzak – Heksagon Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody Przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 30 beneficjentów. Kolejny, ostatni krok, już 24.04. Podczas spotkania wręczone będą certyfikaty udziału w cyklu szkoleń.


„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

05.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Rozwijaj firmę – jak zarobić więcej, zaplanuj wzrost firmy, nowi klienci. Jakich klientów warto przyciągać. Firma wśród konkurencji. Samotna firma. Firma z przyjaciółmi. Rozwój startupu przez networking.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Roman Warkocz – Stowarzyszenie „Narzędziownia”
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu udział wzięło 8 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 19.04.br. Uwaga: dla sumiennych uczestników, na zakończenie cyklu szkoleń czekają certyfikaty.


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 9. za nami!

20 marca odbyło się dziewiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 9.: Skuteczna prezentacja handlowa start-upu. „Pitchuj” jak mistrz – przygotuj się i skutecznie sprzedaj swój pomysł. Przygotowanie 10 minutowej prezentacji swojego biznesu dla inwestora/klienta.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Ewa Cisło – coach
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu wzięło udział 25 beneficjentów. Kolejny, przedostatni, krok w ramach cyklu już 10 kwietnia. Dla sumiennych uczestników czekają certyfikaty, które będą wręczane w trakcie "kroku 10+" 24 kwietnia.


"Start-up dla średniozaawansowanych" - 6. spotkanie za nami!

15.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Czy wychodzę na swoje – finanse w firmie: jak przewidywać i planować wydatki, podatki i inne, zarządzanie budżetem firmowym – jak wyceniać swoje usługi, 10 kroków do finansowego bezpieczeństwa w firmie.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel współorganizatora cyklu Pan Marcin Czerwik – PDF Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 10 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 05.04.br


InnoSHARE'18 on the road: Meetups Gliwice za nami!

Fundacja „Polska Innowacyjna” wspólnie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zorganizowała spotkanie innoSHARE'18 on the road: Meetups Gliwice, które miało na celu spotkanie ludzi, którzy stworzyli lub rozwijają firmy oparte na badaniach, nauce, nowych technologiach czy też doświadczeniach zawodowych.

Fundacja Polska Innowacyjna, inspirator cyklu wydarzeń, podejmuje działania na rzecz uczelni wyższych, przedsiębiorstw, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych łącząc ze sobą świat biznesu i nauki. Głównym celem Fundacji jest, aby Polska stała się jednym z centrów światowego biznesu i innowacji. Misją Fundacji jest rozwijanie przedsiębiorczości młodych Polaków.

Fundacja „Polska Innowacyjna” odpowiadając na potrzeby i sugestie zgłaszane przez uczestników 3. Kongresu innoSHARE zorganizowała 20 spotkań innoSHARE'18 on the road: Meetups, które odbywają się w Polsce i Stanach Zjednoczonych od listopada 2017 roku do maja 2018 roku.

7 marca br. spotkanie odbyło się w siedzibie AIP i CITT Politechniki Śląskiej. Obie jednostki, w imieniu Politechniki Śląskiej, były współorganizatorami. Partnerami wydarzenia w Gliwicach była między innymi „Fundacja KGHM Polska Miedź”, Polish National Agency for Academic Exchange oraz „Technopark” Gliwice.

Spotkanie otworzyli wspólnie p. dr inż. Magdalena Letun-Łątka (dyrektor CITT Politechniki Śląskiej oraz Karol Fill (Event Manager Fundacja „Polska Innowacyjna”).

W trakcie wydarzenia podpisana została intencyjna umowa o współpracy pomiędzy Fundacją „Polska Innowacyjna” i Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej.

Uczestnicy meet-upu jednoznacznie stwierdzili, że należy kontynuować organizację tego typu wydarzeń w Politechnice Śląskiej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu.

Wsparcie pomysłów na innowacyjne rozwiązania ICT i zakładanie startup’ów, udzielane przez akceleratory ATI Pionier i AIM, przy współpracy AIP Politechniki Śląskiej

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PŚ we współpracy z Akceletarotem Technologii Informatycznych Pionier oraz Akceleratorem Inteligentnych Miast zaprasza na spotkanie informacyjne.

 • Chcesz zmienić swój świat?
 • Chcesz tworzyć innowacyjne systemy informa-tyczne, które pomogą rozwiązać realne problemy polskich miast?
 • Chcesz wykorzystać ten potencjał do budowy własnego biznesu – założyć startup, który zagwarantuje Ci możliwość spełniania marzeń?
 • Wiesz jak wiele takich startup’ów przeobraża się w duże, świetnie funkcjonujące firmy?
 • Wiesz, że ich założyciele stają się biznesowymi i/lub technologicznymi guru?
 • Wiesz, że na rynku są inwestorzy gotowi wesprzeć kapitałowo rokujące startup’y lub wykupić je po czasie od założycieli?

Przyjdź na spotkanie w AIP PŚ - 27 marca (wtorek), godz. 15:00!

Akceleratory ATI Pionier i AIM mogą nie tylko sfinansować prace nad ciekawymi pomysłami, ale zorganizować założenie startup’ów i pomóc rozwinąć im skrzydła.

Obowiązują zapisy mailowe na aip@polsl.pl!

ZAPRASZAMY!

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 8. za nami!

6 marca odbyło się ósme spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Tematem kroku 8. było: Jak sprzedać swój pomysł - budowa grupy wiernych klientów. Pozyskiwanie klientów od podstaw.

Spotkanie poprowadziło 3 wykładowców, przedstawicieli współorganizatorów cyklu:

 • P. Natalia Grabek – Technopark Gliwice
 • P. Marceli Drabek - PDF Risk Managment Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian - Ogrody przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 32 beneficjentów. Kolejny krok w ramach cyklu już 20 marca.

Powoli zbliżamy się do końca kolejnej edycji cyklu szkoleń. Pamiętajcie, że poza zdobywaniem wiedzy, umiejętności i kompetencji na stałych uczestników czekają certyfikaty

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - krok 5. za nami!

W miniony czwartek, 01.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Budowa efektywnego zespołu. Rozwiązywanie konfliktów – warsztaty i gry. Kreatywność i generowanie pomysłów.

Spotkanie wspólnie prowadziły przedstawicielki współorganizatorów cyklu:

 • P. Ewa Cisło - EC - coaching, szkolenia, terapia
 • P. Katarzyna Kuboś - Technopark Gliwice.

W spotkaniu udział wzięło 12 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już 15.03.br. – dowiecie się ciekawych rzeczy nt. finansów w firmie.

innoSHARE'18 on the road MEETUPS Gliwice

7 marca (środa), w godzinach 16:00-20:00 Fundacja „Polska Innowacyjna” wspólnie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zaprasza na spotkanie innoSHARE'18 on the road: Meetups, które ma na celu spotkanie ludzi, którzy stworzyli lub rozwijają firmy oparte na badaniach, nauce, nowych technologiach czy też doświadczeniach zawodach.

Spotkanie umożliwi znalezienie Partnerów do współpracy biznesowej, naukowej i naukowo-biznesowej, skorzystania z wiedzy i doświadczeń zaproszonych ekspertów i praktyków w zakresie m.in. rozwijania startupów z komponentem badawczo rozwojowym, internacjonalizacji nauki i biznesu, komercjalizacji badań, ochrony wytworzonej własności intelektualnej, współpracy młodych naukowców z firmami, szukania alternatywnej drogi finansowania badań w ramach doktoratu oraz rozwoju swoich pomysłów oraz zapoznania się z przedstawicielami Fundacji „Polska Innowacyjna” i nawiązanie współpracy.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie AIP i CITT - Gliwice, ul. Banacha 7.

Wstęp wolny!

Szczegółowy program oraz rejestracja na wydarzenie.

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 7. za nami!

20 lutego odbyło się siódme spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.Tematem kroku 7. było: Badanie rynku i konkurencji.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Jacek Kotra – Technopark Gliwice
 • P. Janusz Mendera – Zamek Cieszyn, Spec.

W spotkaniu wzięło udział 34 beneficjentów. Kolejny krok w ramach cyklu już 6 marca.

Zapraszamy, certyfikaty dla sumiennych czekają.

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 6. za nami!

23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie”.

Temat kroku 6.: Success story – spotkanie z przedsiębiorcami: propaganda sukcesu, wiedza, że warto i można, dalsze kroki podpowiedzą jak osiągnąć sukces.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Judyta Grzebniewska – Akcelerator Technologiczny Gliwice
 • P. Magdalena Balcerzak – Heksagon Sp. z o.o.

W spotkaniu zaprezentowały się 4 firmy:

W spotkaniu, pomimo sesji egzaminacyjnej, wzięło udział kilkunastu beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już w nowym semestrze, planowo 20.02.

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 4. spotkanie za nami!

Wczoraj, 16.01., odbyło się czwarte spotkanie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Mądry szef! Odkryj i poznaj swoje mocne strony. Samoświadomość, ja jako szef - diagnoza swoich mocnych stron oraz obszarów rozwojowych. Profil osobowości a sztuka komunikacji.

Spotkanie wspólnie prowadziły przedstawicielki współorganizatorów cyklu P. Magdalena Balcerzak (Heksagon Sp. z o.o.) oraz P. Aleksandra Holewa – Trener biznesu, coach.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się (ze względu na zbliżającą się sesję) dopiero 01.03.br. Mamy nadzieję, że przez ten czas zapał nie opuści naszych beneficjentów.„Roving Seminars” w Politechnice Śląskiej

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w cyklu międzynarodowych seminariów eksperckich tzw. „Roving Seminars” poświęconych ochronie własności intelektualnej za granicą, które odbędą się na trzech, wybranych polskich uczelniach w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu.

Politechnika Śląska jest współorganizatorem przedsięwzięcia, które odbędzie się w dniu 24 stycznia 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Konarskiego 18a) sala „A”.

Cyklem międzynarodowych konferencji w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej inauguruje szczególny jubileusz – 100. rocznicę ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, jak również utworzenia dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Urzędu Patentowego. Obchody jubileuszu zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przyjdź i spotkaj się z międzynarodowymi ekspertami! Skorzystaj z doświadczeń ekspertów Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) i UPRP! Zdobądź wiedzę o globalnych systemach i globalnych bazach danych własności intelektualnej! Zapoznaj się ze strategią ochrony marki i ochrony patentowej! Dowiedz się więcej nt. alternatywnych metod rozstrzygania sporów oraz ochrony własności intelektualnej za granicą! Poznaj główne założenia i planowane zmiany!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski oraz z języka polskiego na język angielski.

Udział w seminariach jest bezpłatny. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje oraz wymagana rejestracja on-line.

Sponsorem wydarzenia jest Grupa Azoty Puławy

Koordynator organizacyjny z ramienia Politechniki Śląskiej: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej dr inż. Ireneusz Jóźwiak (dyr. AIP Politechniki Śląskiej) ireneusz.jozwiak@polsl.pl, tel. 32/ 237 19 85

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 5. za nami!

9 stycznia odbyło się piąte spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.

Temat kroku 5.: Skąd pozyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Dotacje i pożyczki na start, działalność funduszy zalążkowych.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Judyta Grzebniewska – Akcelerator Technologiczny Gliwice
 • P. Lucyna Sikora – Fundusz Górnośląski S.A.

W spotkaniu wzięło udział 39 beneficjentów. Zapraszamy na kolejne spotkanie 23.01, a poznacie swoich trochę starszych kolegów, którzy już działają - Success story.


"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 3. spotkanie za nami!

Wczoraj, 04.01., odbyło się pierwsze w Nowym Roku, trzecie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” spotkanie pod tytułem: Moja firma już działa! Prawne aspekty działalności.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu, nasi Eksperci – adwokat P. Maciej Surowiec i P. Janusz Mendera.

W spotkaniu udział wzięło dziesięciu beneficjentów. Nadal prowadzimy nabór na cykl szkoleń, zapraszamy do zgłaszania się na aip@polsl.pl.

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 4. za nami!

19 grudnia odbyło się czwarte spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Tematem kroku 4. były: Księgowość i kadry w firmie.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Janusz Mendera
 • P. Marcin Czerwik

W spotkaniu wzięło udział 45 beneficjentów.

Było to ostatnie w tym roku spotkanie w ramach szkoleń w AIP. Zapraszamy do udziału w kolejnych, już w roku 2018!

Strefa start-upów w AIP!

Już prawie dwa miesiące nasi Beneficjenci szkolą się w ramach cykli szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” i „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”.

Nadal można zapisać się na spotkania, dla każdego znajdzie się miejsce.

Relację wykonaną przez Telewizję Internetową Politechniki Śląskiej z inauguracji cykli szkoleń można znaleźć tutaj.

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 2. spotkanie za nami!

W miniony czwartek, 14.12., odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Organizacja czasu i miejsca pracy.

Spotkanie wspólnie prowadzili nasi Eksperci – P. Ewa Cisło i P. Janusz Mendera.

W spotkaniu udział wzięło kilkunastu beneficjentów. Nadal prowadzimy nabór na cykl szkoleń, zapraszamy do zgłaszania się.

Kolejne porozumienie o współpracy podpisane!

14.12., w miniony czwartek, w siedzibie AIP, podpisane zostało porozumienie o współpracy z firmą Spec Mendera Janusz.

Porozumienie podpisali P. Janusz Mendera oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

Pan Janusz Mendera jest wieloletnim Ekspertem AIP.

Jesień w AIP za nami!

W ramach „Jesieni w AIP” w dniu 13.12.br. odbyło się kolejne spotkanie, skierowane do pracowników naukowych oraz studentów planujących lub rozpoczynających działalność gospodarczą w oparciu o sprawdzone narzędzia programistyczne.

Spotkanie pt. „Profesjonalne narzędzia dostępne dla akademickich firm start-up / spin-off. Matlab i Simulink w tworzeniu wartości dodanej w biznesie” poprowadził P. Marcin Piwowarczyk z firmy Oprogramowanie Naukowo-Techniczne Sp. z o.o.

Tematyką spotkania były:

 • wyzwania dla młodego przedsiębiorcy,
 • MATLAB i Simulink – najważniejsze obszary wsparcia,
 • metodyka pracy Model Based Design,
 • wsparcie firmy MathWorks oraz ONT dla start-upów.

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 3. za nami!

5 grudnia odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.

Tematem kroku 3. było „Uwarunkowania podjęcia działalności budowlanej. Ograniczanie ryzyka przy prowadzeniu firmy".

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Maciej Surowiec - Adwokat
 • P. Marceli Drabek - Prezes Zarządu PDF Risk Management Sp. z o.o.

W spotkaniu wzięło udział 56 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu, jeszcze przed Świętami już 19.12.Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Jesieni w AIP” skierowane do pracowników naukowych oraz studentów planujących lub rozpoczynających działalność gospodarczą w oparciu o sprawdzone narzędzia programistyczne.

Podczas spotkania reprezentująca w Polsce producenta oprogramowania MATLAB® i Simulink® firma MathWorks, zaprezentuje najnowsze kierunki rozwoju, przedstawi wyzwania przed jakimi stoją firmy startup’owe oraz zaprezentuje success stories użytkowników MATLABa i Simulinka.

Agenda:

 • Wyzwania dla młodego przedsiębiorcy.
 • MATLAB i Simulink – najważniejsze obszary wsparcia.
 • Metodyka pracy Model Based Design.
 • Wsparcie firmy MathWorks i ONT dla start-up’ów.

W trakcie spotkania zostaną omówione i poparte przykładami możliwości wykorzystania środowiska MATLAB i Simulink ze szczególnym uwzględnieniem korzyści, jakie mogą przynieść młodym firmom technologicznym. Wiarygodne i efektywne narzędzia pracy są kluczowe dla ich rozwoju i ugruntowania swojej pozycji na rynku. Oprogramowanie stworzone dzięki wiedzy i doświadczeniu firmy MathWorks ma zastosowanie w szerokim zakresie i w wielu dziedzinach, od przetwarzania sygnałów czy obrazów, przez projektowanie systemów komunikacji i układów FPGA, aż po mechatronikę czy inżynierię finansową. Wykorzystanie tych narzędzi pozwala poprawić efektywność operacyjną oraz budować przewagę konkurencyjną. Przedstawiona zostanie również oferta specjalna dla młodych firm technologicznych.

Na spotkanie obowiązują zgłoszenia!

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o przesłanie na adres aip@polsl.pl maila zawierającego imię, nazwisko oraz Wydział (na którym studiują lub ukończony Wydział).

„Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pierwsze spotkanie za nami!

30 listopada, w miniony czwartek, odbył się pierwszy „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Prezentacja pomysłów własnych uczestników. Propozycje pomysłów dla osób zainteresowanych, success story – spotkanie z przedsiębiorcami.

Spotkanie prowadził przedstawiciel współorganizatorów cyklu: Michał Wekko (punk team), Ireneusz Jóźwiak (AIP) oraz gościnnie p. Michał Szpor (Fundacja Do). W spotkaniu udział wzięło 15 beneficjentów z 24 zgłoszonych.

Zaprezentowano 8 pomysłów, które wstępnie zostały przedyskutowane. Eksperci wyróżnili 2 wystąpienia, które zostały nagrodzone. Wyróżnieni Beneficjenci otrzymali książkę autorstwa p. Fryderyka Karzełka - Prezesa Grupy Polskie Doradztwo Finansowe Sp. z o.o.

Kolejne porozumienie o współpracy podpisane!

30.11., w miniony czwartek, w siedzibie AIP, podpisane zostało porozumienie o współpracy z Fundacją DO. Fundacja zajmuje się organizacją spotkań dotyczącym przedsiębiorczości, jest to zespół osób, będących konsultantami i facylitatorami pracy grupowej.

Porozumienie podpisali P. Michał Szpor – Członek Zarządu Fundacji oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

W ramach tego porozumienia p. Michał Szpor stał się kolejnym Ekspertem AIP.

Kolejne spotkanie w ramach "Jesieni w AIP" za nami!

W minioną środę, 29.11., odbyło się kolejne wydarzenie w ramach „Jesieni w AIP”. Tym razem nasi Beneficjenci wzięli udział w spotkaniu zatytułowanym „Google Internetowe Rewolucje w AIP!” z P. Kamilem Hatko – doradcą w projekcie „Google Internetowe Rewolucje”.

W spotkaniu wzięło udział kilkunastu Beneficjentów AIP, jak również przedstawiciele Wydziałów i Biura Promocji Politechniki Śląskiej. Podczas spotkania omówiono między innymi obecność biznesu w sieci, widoczności w wyszukiwarce Google i wynikach lokalnych, pozyskiwaniu klientów poprzez reklamę online, a także o możliwościach dalszej edukacji w tym zakresie.

P. Kamil Hatko jest również Ekspertem AIP. Zapraszamy do zgłaszania chęci konsultacji w tym zakresie bezpośrednio do AIP, niezwłocznie umówimy spotkanie:

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 2. za nami!

21 listopada odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.

Tematem kroku drugiego było "Tworzenie modeli biznesowych".

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Katarzyna Kuboś - Park Naukowo-Technologiczny "Technopark"
 • P. Roman Warkocz - Stowarzyszenie "Narzędziownia"

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu już 05.12.


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 1. za nami!

7 listopada odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Krok 1. obejmował następujące tematy:

 • Pierwsze kroki w biznesie.
 • Czy warto prowadzić swój biznes?
 • Jedna firma, jeden właściciel, wiele ról do spełnienia, czyli zarządzanie startującym biznesem.

Spotkanie poprowadziło 4 wykładowców:

 • P. Ewa Cisło - Coach/Trener
 • P. Marceli Drabek - Prezes Zarządu PDF Risk Management Sp. z o.o.
 • P. Fryderyk Karzełek – Prezes Zarządu Grupy PDF Sp. z o.o.
 • P. Janusz Mendera – Klub Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn.

W spotkaniu wzięło udział 70 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu już 21.11.


Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej wraz z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zapraszają na konferencję organizowaną w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017 - "Rola komunikacji w tworzeniu firmy".

Konferencja odbędzie się w siedzibie AIP i CITT, przy ul. Banacha 7 w Gliwicach, w godz. 9:00 - 14:00.

AGENDA:

 • Prezentacja mówców i ich doświadczeń.
 • Komunikacja w przedsiębiorstwie.
 • Umiejętności przywódcze.
 • Techniki samoorganizacji.
 • Warsztaty z wykorzystaniem technik samoorganizacyjnych.

PRELEGENCI:

 • Kjartan Sigurðsson jest nauczycielem i menedżerem na Uniwersytecie w Reykjaviku, nadzorującym projekt edukacji studentów odpowiedzialnego zarządzania (PRME) będący inicjatywą United Nations Global Compact na Uniwersytecie w Reykjaviku. Oprócz tego odpowiedzialny jest za realizację celów Uniwersytetu w Reykjaviku w zakresie zmian klimatu i zrównoważonego rozwoju. Jest doktorantem w Reykjavik University Center for Research on Innovation and Entrepreneurship. Posiada tytuł magistra w zakresie międzynarodowego biznesu uzyskany w Reykjavik University School of Business. Dzięki pracom doktorskim w MŚP w trzech krajach europejskich w latach 2011-2016 zdobył szerokie doświadczenie biznesowe jako menedżer i przedsiębiorca, a także praktyczną wiedzę jak opracowywać i wdrażać strategię CSR i innowacyjne modele biznesowe. Zainteresowania badawcze Kjartana obejmują rozwój biznesu z naciskiem na strategię CSR.
 • Michał Szpor jest konsultantem i facylitatorem pracy grupowej. Posiada kompetencje dotyczące coachingu osobistego i grupowego, psychologii grup, moderacji i facylitacji spotkań, treningu biznesowego i treningu komunikacji, a także zarządzania projektami i koordynacji przedsięwzięć. Jego doświadczenie obejmuje obszar rozwoju potencjału pojedynczych osób, zespołów, a także całych organizacji. W ramach Fundacji DO realizował projekty dla organizacji biznesowych, pozarządowych oraz instytucji edukacyjnych.

Osoby chetne do udziału w konferencji prosimy o przesłanie imienia i nazwiska na adres aip@polsl.pl lub rejestrację przez stronę.

Zapraszamy do udziału!

Inauguracja cykli szkoleń za nami!

W dniu 24 października 2017 roku zainaugurowaliśmy cykle spotkań "Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" oraz „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Instytucji będących współorganizatorami cykli oraz wykładowcy. Na wypełnionej po brzegi sali było obecnych ponad 80 przyszłych uczestników cykli szkoleń.

Informujemy, iż nadal przyjmujemy zgłoszenia do udziału w obydwu cyklach:

Zgłoszenia traktujemy jako obejmujące cały cykl i honorowe zobowiązanie do udziału we wszystkich spotkaniach. Każda osoba, która zgłosi chęć udziału otrzyma potwierdzenie zakwalifikowania.

Nowy Partner do współpracy z AIP!

Miło nam poinformować, iż w dniu 24 października br., zostało podpisane zostało kolejne porozumienie o współpracy w siedzibie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej. Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z p. Ewą Cisło – coaching, szkolenia, terapia.


Porozumienie sygnowali Pani Ewa Cisło oraz Dyrektor AIP Politechniki Śląskiej Pan Ireneusz Jóźwiak.

Programy cykli szkoleń już dostępne!

Dziękujemy osobom, które zgłosiły swój udział w Inauguracji (24.10.br. siedziba AIP, Gliwice, ul. Banacha 7 - godz.14.00) i cyklach szkoleń. Zapraszamy kolejne. Liczba miejsc już się mocno zmniejszyła. Polecamy szybkie zgłoszenie.

Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje o tematyce, terminach i prowadzących poszczególne kroki szkoleń „Start-up dla początkujacych – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” i „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”.

Spotkania będą odbywać się co 2 tygodnie w dogodnych godzinach popołudniowych. Ominęliśmy z terminami Święta oraz sesje egzaminacyjne.

Przypominamy, że aby wziąć udział w wydarzeniach należy się zgłosić podając imię, nazwisko i Wydział (na którym studiujesz, bądź ukończony):

 • telefonicznie - 32 237 1985
 • mailowo - aip@polsl.pl
 • lub przez stronę facebook AIP

Zapraszamy!

Start-up dla początkujących!
Start-up dla średniozaawansowanych!
Inauguracja!

AIP Politechniki Śląskiej we współpracy z 15. Instytucjami organizuje nowe cykle szkoleń! Każdy z nich będzie się składać z 11 spotkań.

Cykl „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” jest drugą edycją cyklu, udoskonaloną o nowe tematy i nowych prowadzących. W trakcie tego cyklu nabędziesz wiedzę o tym jak poradzić sobie z zakładaniem swojej firmy, w tym start-upu. Nie musisz zakładać swojej działalności gospodarczej, ale jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał tego dokonać, to wiedza nabyta w trakcie szkoleń będzie "jak znalazł".

Cykl „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”skierowany jest do osób, które posiadają już podstawową wiedzę. Jeżeli nie masz jeszcze swojego pomysłu to wymyślimy go razem.

Zapraszamy na Inaugurację wydarzeń, która rozpocznie się w dniu 24 października br., o godz. 14.00, w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. S. Banacha 7, aula 0.05 . Poznasz wszystkich prowadzących reprezentujących kilkanaście instytucji współpracujących z AIP.

Zgłoszenia do udziału w Inauguracji i szkoleniach przyjmujemy:

Zgłoszenia powinny zawierać imię, nazwisko, Wydział na którym studiujecie, bądź ukończony Wydział. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje o tematyce spotkań poniżej.

Zapraszamy do udziału!

Nowy Partner do współpracy z AIP!

Miło nam poinformować, iż w dniu 22 sierpnia br., zostało podpisane porozumienie o współpracy między Kancelarią Adwokacką Maciej Surowiec, a AIP. Porozumienie sygnowane zostało przez mecenasa Macieja Surowca oraz Dyrektora AIP Ireneusza Jóźwiaka.
Podczas krótkiego spotkania omówiono dalsze elementy współpracy.Kolejne instytucje do współpracy!

5 lipca br. Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości podpisał kolejne porozumienia o współpracy z kolejnymi trzema instytucjami.
Porozumienia o współpracy podpisane zostały z :

 • Heksagon Sp. z o.o., reprezentowanym przez Prezes Zarządu Magdalenę Balcerzak

  Zapraszamy na stronę Heksagon Sp. z o.o.

 • Polskim Doradztwem Finansowym Sp. z o.o., reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Fryderyka Karzełka

  Zapraszamy na stronę PDF Sp. z o.o.

 • PDF Risk Management Sp. z o.o., reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Marcelego Drabka

  Zapraszamy na stronę PDF Risk Management Sp. z o.o.

 • Spotkanie zakończono dyskusją podsumowująca dalsze kroki podjętej współpracy.


  Cisco Student Day w AIP!

  W minioną środę, 07.06. w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej, odbyło się organizowane we współpracy z Cisco Enginner Incubator Program, spotkanie „Cisco Student Day”
  Spotkanie otworzył Dyrektor AIP Ireneusz Jóźwiak, a poprowadzili Tomasz Nowak – Manager Technical Assistance Center, Dawid Bogusz – Incident Manager, Anna Strzelec – Customer Support Engineer, Mateusz Kopeć - Customer Support Engineer.
  Odbyło się ono według następującej agendy:

  • Jak zdobyć wymarzoną pracę? Cisco Engineer Incubator Program&Cisco Networking Academy Program – najkrótsza droga do Cisco.
  • Technologie: “Bitcoin – waluta przyszłosci”.
  • Doświadczenia uczestników poprzednich edycji program Cisco Engineer Incubator oraz czas na pytania i odpowiedzi.
  W spotkaniu wzięło udział w sumie około 30 beneficjentów AIP.

  "Burza mózgów w AIP!"

  W miniony wtorek, tj. 06.06.br w AIP odbyła się burza mózgów - robocze spotkanie z Ekspertami AIP.
  Wzięli w nim udział następujący eksperci AIP:

  • Magdalena Balcerzak - Prezes Zarządu Heksagon Sp. z o.o.
  • Ewa Cisło - coach
  • Aleksandra Holewa - trener biznesu, coach
  • Marceli Drabek - Prezes Zarządu PDF Risk Management Sp. z o.o.
  • Tomasz Gardian - Ogrody Przedsiębiorczości
  • Janusz Mendera - Klub Przedsiębiorcy przy Zamku Cieszyn
  • Maciej Surowiec - adwokat
  • Roman Warkocz - Stowarzyszenie "Narzędziownia"
   oraz
  • Barbara Balon - przewodnicząca Uczelnianego Zarządu Samorządu Studenckiego
  • Katarzyna Jagodzińska - przedstawicielka Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów
  Spotkanie poprowadził Dyrektor AIP Ireneusz Jóźwiak.
  Uczestnikom spotkania dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie!
  Efekty spotkania będą znane w nowym roku akademickim.
  Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na facebooku


  "Start-up dla początkujących" - kontynuacja!

  Wczoraj w AIP odbyło się spotkanie będące kontynuacją cyklu „Start-up dla początkujących – 10 kroków do sukcesu w start-upie” i wprowadzeniem do nowego cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych”. Spotkanie miało charakter warsztatowy, poprowadził je Roman Warkocz ze Stowarzyszenia „Narzędziownia”.
  Uczestnikom i prowadzącemu bardzo dziękujemy za udział.


  Zapraszamy na wydarzenie
  "Cisco Student Day"

  Interesujesz się technologiami? Wiążesz z nimi swoją przyszłość zawodową? Chcesz się dowiedzieć jak Cisco wspiera studentów i absolwentów?

  Przyjdź na Cisco Student Day do siedziby Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach 7 czerwca o godz. 14.00. Udział bezpłatny. Obowiązuje rejestracja online.

  Cisco Engineer Incubator we współpracy z AIP zaprasza do udziału w spotkaniach dla studentów i absolwentów zainteresowanych nowymi technologiami oraz rozpoczęciem kariery zawodowej w branży IT. Podczas Cisco Student Day dowiecie się, jak zdobyć wymarzoną pracę, biorąc udział w Cisco Engineer Incubator Program & Cisco Networking Academy Program. Oprócz tego będzie można posłuchać o walucie przyszłości, czyli bitcoinach, oraz porozmawiać z uczestnikami poprzednich edycji programu Cisco Engineer Incubator.

  Rejestracja online: link do rejestracji
  Więcej informacji na facebooku!

  "Start-up dla początkujących - 10 kroków do sukcesu w start-upie" - krok 11. i 12.

  Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza na spotkanie w ramach "Wiosny w AIP": Krok 11. i 12. cyklu "Start-up dla początkujących - 10 kroków do sukcesu w start-upie"

  Krok 11. Przekuj problem na startup.

  W trakcie spotkania uczestnicy aktywnie poszukają pomysłu na startup. Będą mogli zderzyć swoje pomysły z rzeczywistymi potrzebami swoich potencjalnych klientów. Przekonają się, że nie zawsze to co dobre dla nich jest też dobre dla innych. Poznają liczne korzyści płynące z prototypowania swoich produktów. Dowiedzą się dlaczego warto odpuszczać i szukać nowych lepszych dla klienta rozwiązań.

  Krok 12. Rozwiń się! Działaj efektywnie w startupowym ekosystemie.

  W tym kroku uczestnicy poznają startupowy ekosystem. Dowiedzą się, że warto mieć jasny model biznesowy. Przekonają do aktywnego szukania zewnętrznego finansowania z różnych możliwych źródeł. Doświadczą trudów przygotowania mistrzowskiego pitcha (krótkiego wystąpienia na temat swojego startupu). Zobaczą jak współpraca z różnymi podmiotami rynku otwiera drzwi do innowacyjnych projektów.

  Spotkanie odbędzie się w czwartek 01.06.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

  Prowadzący: Roman Warkocz - trener, facylitator i konsultant HR dla biznesu. Od 03.2015 prezes Stowarzyszenia "Narzędziownia".

  Stowarzyszenie "Narzędziownia"

  Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

  Zapraszamy!

  "Przywództwo w biznesie. Kim jest współczesny lider?" - kolejne szkolenie w ramach Wiosny w AIP za nami!

  Wczoraj, 16.05, w siedzibie AIP odbyło się spotkanie „Przywództwo w biznesie. Kim jest współczesny lider?”. Spotkanie rozpoczął Dyrektor AIP prezentując naszą ofertę na nadchodzące miesiące i zachęcając do uczestnictwa w organizowanych przez nas spotkaniach.
  Część związaną bezpośrednio z tematem szkolenia poprowadziła Pani Aleksandra Holewa – Trener biznesu i Coach.
  Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in.:

  • kim jest współczesny lider?
  • jakimi wartościami się kieruje i jak je realizuje w codziennym działaniu?
  • jak zaplanować swój rozwój?
  • jakie już mam zasoby, a o co warto zadbać?
  • jaka jest rola inteligencji emocjonalnej w pracy lidera.
  Uczestnicy czynnie brali udział w spotkaniu, wykonując różne zadania i ćwiczenia w ramach zdobywania nowych kompetencji. Wczorajsze spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych beneficjentów, wzięło w nim udział 26 osób.

  "Przywództwo w biznesie. Kim jest współczesny lider?"

  Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza na spotkanie w ramach "Wiosny w AIP": Przywództwo w biznesie. Kim jest współczesny lider?

  Spotkanie będzie okazją do poszukania odpowiedzi min. na pytania "Dokąd zmierza przywództwo?" i "Kim jest współczesny lider?".

  W trakcie spotkania beneficjenci zapoznają się z następującymi zagadnieniami:

  • kim jest współczesny lider?
  • jakimi wartościami się kieruje i jak realizuje je w codziennym działaniu?
  • jak zaplanować swój rozwój?
  • jakie już mam zasoby, a o co warto zadbać?
  • jaka jest rola inteligencji emocjonalnej w pracy lidera?

  Spotkanie odbędzie się we wtorek 16.05.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

  Prowadzący: Aleksandra Holewa - Coach i Trener Biznesu

  Zapraszamy na stronę Aleksandra Holewa - Coach i Trener Biznesu

  Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

  Zapraszamy!


  Kolejne spotkanie w ramach "Wiosny w AIP" za nami!

  Wczoraj - 25.04., w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie współorganizowane z AIP o. Śląsk, które poprowadził P. Michał Kucharski, Dyrektor AIP o. Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

  Spotkanie zatytułowane "Co zamiast biznes planu? Czyli czym jest model biznesowy”, odbyło się w kameralnej atmosferze przy udziale kilkunastu osób. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest i do czego służy Business Model Canvas. Poza tym nauczyli się tworzyć własny model biznesowy, poznali język Canvas, który pozwoli w łatwy i profesjonalny sposób opowiadać o biznesie, a także nauczyli się szybko i kreatywnie prezentować pomysły. Spotkanie miało charakter warsztatowy, po krótkim wprowadzeniu uczestnicy sami mogli poćwiczyć tworzenie modeli biznesowych.

  Panu Michałowi Kucharskiemu bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

  Naszym Beneficjentom bardzo dziękujemy za udział!

  I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP!!!


  „Ty wybierasz temat - my szkolimy!”

  Informujemy, że mamy możliwość zorganizowania szkoleń dla zgłoszonych grup studentów! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń w AIP zamieszczoną poniżej.


  Zbierz grupę 15-20 osób, zgłoś nam na aip@polsl.pl jakim szkoleniem jesteście zainteresowani, umówimy termin i wykładowcę i można zdobywać wiedzę! Możecie również zaproponować własny temat, a omówimy szczegóły i zorganizujemy szkolenie.

  Zapraszamy do skorzystania z oferty AIP Politechniki Śląskiej!


  "Co zamiast biznes planu? czyli czym jest MODEL BIZNESOWY"- szkolenie!

  Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Fundacja AIP o. Śląsk zapraszają na szkolenie w ramach "Wiosny w AIP": Co zamiast biznes planu? czyli czym jest MODEL BIZNESOWY.

  W trakcie szkolenia beneficjenci:

  • dowiedzą się czym jest model Business Model Canvas i do czego służy?
  • nauczą się tworzyć własny model biznesowy,
  • poznają język Canvas, który pozwoli w łatwy i profesjonalny sposób opowiadać o biznesie,
  • nauczą się szybko i kreatywnie prezentowac pomysły.

  Spotkanie odbędzie się we wtorek 25.04.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

  Prowadzący: Michał Kucharski - Dyrektor AIP Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

  Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.
  Zapraszamy!


  Spotkanie "3S Starter - Akcelerator projektów biznesowych - Przyspiesz swój biznes!"

  Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Firma 3S S.A. zapraszają na spotkanie w ramach "Wiosny w AIP"!

  • Twoja firma ma pomysł na projekt IT?
  • Planujesz dynamiczny rozwój biznesu?
  • Reprezentujesz technologiczny startup?

  Przyjdź na spotkanie 04.04.br, o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

  Co możesz zyskać?

  • doradztwo w zakresie doboru optymalnych dla Ciebie rozwiązań w obszarze telekomunikacji i Data Center
  • voucher kwotowy o wartości do 5000 zł netto na usługi w 3S Data Center do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy
  • promocję swojego projektu/biznesu/usługi dzięki wykorzystaniu pakietu marketingowego od 3S

  Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie 3S Starter!

  Na spotkanie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

  Zapraszamy!

  Wiosna w AIP!


  Ze względu na duże zainteresowanie tematem start-upów zespół Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości postanowił powtórzyć od października, w formie nieco rozszerzonej i zmodyfikowanej, trwający aktualnie cykl szkoleń. Osoby chcące dalej poszerzać wiedzę w tym zakresie będą miały natomiast szansę wziąć udział w cyklu spotkań „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”, którego promocja rozpocznie się już wkrótce, a inauguracja przewidywana jest na przełomie października i listopada br.

  Rozpoczynamy również cykl spotkań w ramach „Wiosny w AIP”. Ich tematyka została dopasowana do potrzeb i propozycji beneficjentów.

  Szczegółowa rozpiska wydarzeń w poniższej tablicy.


  Zgłoszenia: aip@polsl.pl - należy podać imię, nazwisko oraz Wydział i rok studiów.

  ZAPRASZAMY!


  Nowy Partner do współpracy - Stowarzyszenie "Narzędziownia"

  Miło nam poinformować, iż w dniu 28 lutego br., pozyskaliśmy kolejną instytucję do współpracy. Porozumienie o współpracy między Stowarzyszeniem „Narzędziownia”, a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości podpisane zostało w siedzibie AIP w Gliwicach. Porozumienie sygnowali Pan Roman Warkocz ze Stowarzyszenia oraz Dyrektor AIP Pol. Śl. Pan Ireneusz Jóźwiak.

  Uaktualniony poradnik dla Beneficjentów AIP "Mam pomysł, mam firmę"!

  Zgodnie z tradycją poradnik został uaktualniony przez Eksperta AIP p. Annę Kańską-Górniak (na dzień 31.12.2016r.), w którym zawarte są następujące informacje:


  Jak zacząć?, Analiza pomysłu, Wymyśl nazwę firmy i określ zakres działalności, Biznes plan, Urząd miasta lub gminy - ogłaszasz, że jesteś przedsiębiorcą, Urząd Statystyczny - nadaje REGON, Urząd Skarbowy - dostajesz NIP, Zainwestuj w firmową pieczątkę, Wybierasz formę opodatkowania, ZUS - zgłaszasz się, by płacić składki, Państwowa Inspekcja Pracy i SANEPID - powiadom ich o sobie, Nie zapomnij o zezwoleniach lub koncesjach, Bank - zakładasz konto firmowe, Kasa fiskalna, Kilka praktycznych uwag na początek, Skąd uzyskać fundusze na rozruch i rozwój firmy?, Zwolnienie z pełnych składek ZUS, Podatek na zasadach ogólnych, VAT, Podatek zryczałtowany - podatek od przychodów ewidencjonowanych, Podatek w formie karty podatkowej, Podatek liniowy, Umowa o pracę, Umowa o dzieło, Umowa zlecenie, Jaki podatek? Podsumowanie.


  Poradnik dostępny jest w AIP Politechniki Śląskiej i służy jako przewodnik dla osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat rozpoczynania działalności gospodarczej. Zapraszamy!!!

  W celu poszerzenia swojej wiedzy tradycyjnie zapraszamy na konsultacje z ekspertami AIP w szerokim zakresie tematycznym

  • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
  • Księgowość w małej firmie
  • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
  • Konsultacje prawne
  • Konsultacje z tworzenia biznes planu
  • Konsultacje z zakresu marketingu
  • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

  "AIP Politechniki Śląskiej opanowane przez Beneficjentów"!

  W miniony wtorek 17.01., AIP zostało opanowane przez Beneficjentów. Odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – krok 6. „Success story – spotkanie z przedsiębiorcami” oraz konsultacje z zakresu zakładania działalności gospodarczej z P. Januszem Menderą z Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie oraz pozyskiwania środków na działalność z P. Lucyną Sikorą z Funduszu Górnośląskiego. W konsultacjach uczestniczyło 7 Beneficjentów.


  Z kolei w "Kroku 6" wzięło udział tym razem 29 osób. Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczestników z tematyką praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Gośćmi spotkania byli przedsiębiorcy z następujących firm: Fractal Soft – firma inkubowana w AIP, „Szkwadrat” Szymon Szklarski, Service System Krzysztof Zyska, P.U.H. , Iron Trans Dawid Bobowski – firmy ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej oraz punk team Sp. z o.o. – nowy partner AIP. W trakcie spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy z punk team. Spotkanie prowadzili P. Aleksandra Lein ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak. Kolejny krok już 31.01!

  „To miejsce w AIP Politechniki Śląskiej czeka na Ciebie!”

  Jesteś naszym beneficjentem (studentem, doktorantem, absolwentem do 12 miesięcy od ukończenia studiów) zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inkubacji!

  Jeżeli prowadzisz, zamierzasz założyć działalność gospodarczą, realizujesz projekt, własny pomysł samodzielnie lub w gronie przyjaciół ….

  jest przygotowane dla Ciebie, za niewielką opłatą, miejsce w Studenckim Biurze Przedsiębiorczości.


  Zapewniamy:

  • pomieszczenie, w którym firma otrzyma powierzchnię biurową z podstawowym wyposażeniem w "Studenckim Biurze Przedsiębiorczości",
  • dostęp do urządzeń biurowych, telefonu i faksu, łącza internetowego,
  • porady biznesowe ekspertów,
  • pomoc księgową w prowadzeniu dokumentacji firmy,
  • działalność pod adresem i patronatem AIP Politechniki Śląskiej
  • a od bieżącego roku akademickiego także:

  • Prowadzenie księgowości firmy w indywidualnie ustalonym zakresie.

  Szczegółowe informacje na temat inkubacji uzyskacie na stronie internetowej www.aip.polsl.pl.

  Najlepiej jednak przyjdź do nas (Gliwice, ul. Banacha 7) i porozmawiaj, a znajdziemy najlepszą opcję dla Ciebie i przeprowadzimy „bezboleśnie” przez procedurę inkubacji.

  "Kreowanie pomysłów na biznes"

  Drugie spotkanie z cyklu "Jesień w AIP" za nami!

  Wczoraj, w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie współorganizowane z AIP o. Śląsk, które poprowadził P. Michał Kucharski, Dyrektor AIP o. Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

  Spotkanie zatytułowane "Kreowanie pomysłów na biznes", odbyło się w kameralnej atmosferze, w obecności kilkunastu osób. Uczestnicy dowiedzieli się jak szukać potrzeb i nisz na rynku, skąd wziąć pomysł na biznes oraz jak generować pomysły biznesowe w oparciu o niestandardowe modele Business Model Canvas. Spotkanie zakończyło się rozpatrywaniem indywidualnych problemów wraz z dyskusją.

  Panu Michałowi Kucharskiemu bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

  Naszym Beneficjentom bardzo dziękujemy za udział! Cieszymy się, że niektóre osoby odwiedzają nas po raz kolejny!

  I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP!!!

  "Kreowanie pomysłów na biznes"- szkolenie!

  Jesień w AIP Politechniki Śląskiej!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Fundacja AIP o. Śląsk zapraszają na szkolenie w ramach "Jesieni w AIP": Kreowanie pomysłów na biznes.

  Program:

  • Jak szukać potrzeb i nisz na rynku?
  • Skąd wziąć pomysł na biznes?
  • Jak przekuć pasję w biznes?
  • Jakie instytucje otoczenia biznesu wspomagają rozwój startupów?
  • O sposobach finansowania startupów.
  • O generowaniu pomysłów biznesowych w oparciu o niestandardowe modele Business Model Canvas.
  • Czym jest Strategia Błękitnego Oceanu?

  Spotkanie odbędzie się we wtorek 13.12.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

  Prowadzący: Michał Kucharski - Dyrektor AIP Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

  Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.
  Zapraszamy!

  Program współpracy Grupy KGHM ze start-upami - zobacz !!!

  Zaproszenie do udziału w Programie Akceleracyjnym KGHM Cuprum oraz MIT EF Poland!

  Szczegóły na stronach internetowych:

  http://www.cuprum.wroc.pl/akceleracja-210

  http://kghm.com/pl/kghm-stawia-na-start-upy-w-ramach-projektu-scale

  Polecamy zapoznanie się z programem!

  "Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

  Pierwsze spotkanie z cyklu "Jesień w AIP" za nami!

  W środę, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie z P. Maciejem Surowcem, adwokatem.

  Spotkanie zatytułowane "Firma->Mnóstwo przepisów->Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie" (dla średnio zaawansowanych), odbyło się w kameralnej atmosferze. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są zasady funkcjonowania firm w Polsce pod wybranymi formami prawnymi, czy też jak radzić sobie z bieżącym funkcjonowaniem firmy od strony prawnej. Spotkanie zakończyło się rozpatrywaniem indywidalnych problemów i dyskusją.

  Panu Maciejowi Surowcowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

  Naszym beneficjentom bardzo dziękujemy za udział! I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP.

  Już wkrótce kolejne spotkanie w ramach "Jesieni w AIP".

  Jesień w AIP Politechniki Śląskiej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości!

  "Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Kancelaria Adwokacka Maciej Surowiec zapraszają na szkolenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

  "Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

  Program:

  • Wprowadzenie.
  • Omówienie zasad funkcjonowania firm w Polsce pod wybranymi formami prawnymi.
  • Bieżące funkcjonowanie firmy od strony prawnej.
  • Pytania od słuchaczy i dyskusja.

  Spotkanie odbędzie się w środę 16. listopada br., o godz. 14.00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

  Prowadzący: Maciej Surowiec, adwokat

  Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

  Zapraszamy!


  Rozszerzenie oferty Inkubacji w AIP - zapraszamy!

  Dotychczas nasza oferta obejmowała:

  • pomieszczenie, w którym firma otrzyma powierzchnię biurową z podstawowym wyposażeniem w „Studenckim Biurze Przedsiębiorczości”,
  • dostęp do telefonu i faksu, łącza internetowego, ksera i drukarki,
  • porady biznesowe ekspertów – w szerokim zakresie tematycznym,
  • działalność pod adresem i patronatem AIP Politechniki Śląskiej.

  Z przyjemnością informujemy, iż w nowym roku akademickim rozszerzamy nasza ofertę.

  Dla firm nowoinkubowanych proponujemy dodatkowo prowadzenie księgowości w indywidualnie ustalonym zakresie.

  Szczegółowe informacje:

  http://www.polsl.pl/Jednostki/RJO4-AIP/Strony/o-inkubacji.aspx

  Koniec lata w AIP!

  Zapraszamy do kontaktu!

  Jeśli masz jakiś pomysł na firmę i chciałbyś o nim z kimś porozmawiać - napisz do nas!

  Tematy konsultacji

  Cieszące się największą popularnością:

  • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
  • Księgowość w małej firmie
  • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą

  oraz pozostałe:

  • Konsultacje prawne
  • Konsultacje z tworzenia biznes planu
  • Konsultacje z zakresu marketingu
  • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

  Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania. Czas eksperta, poufna rozmowa, bezpłatnie - dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) oraz pracowników Naszej Uczelni!

  Konsultacje odbywają się w siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Skontaktuj się z nami! Napisz na adres aip@polsl.pl

  Jesteśmy również na facebook'u!

  Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności na profilu AIP.

  www.facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej

  Sierpniowa przerwa w AIP!

  Informujemy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia biuro AIP będzie nieczynne.

  Zapraszamy do kontaktu w drugiej połowie sierpnia!

  Liczymy, że wrócicie z wakacji pełni energii i przedsiębiorczych pomysłów!

  Na wszystkie wiadomości odpowiemy pod koniec sierpnia, przepraszamy za niedogodności.

  Nowy Partner do współpracy z AIP!

  Dnia 12 lipca br., w siedzibie Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, podpisane zostało porozumienie o współpracy między Śląskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Sp. z o.o., a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej.

  Porozumienie sygnowali Prezes Zarządu ŚIP Pani Joanna Sochacka oraz Dyrektor AIP Pol. Śl. Pan Ireneusz Jóźwiak.


  LATO w AIP!

  W okresie wakacyjnym wreszcie można pomyśleć o swojej firmie i zaplanować działania!

  Jeśli masz jakiś pomysł na firmę i chciałbyś o nim z kimś porozmawiać - napisz do nas!
  Nasi eksperci nadal konsultują!

  Tematy konsultacji

  • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gosp.
  • Księgowość w małej firmie
  • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą

  Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania. Czas eksperta, poufna rozmowa, bezpłatnie - tylko dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) Naszej Uczelni!

  Konsultacje odbywają się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Skontaktuj się z nami! Napisz na adres aip@polsl.pl

  Spotkanie URSD w AIP Pol. Śl.

  13 czerwca gościliśmy u nas spotkanie Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów,
  mogliśmy też zaprezentować doktorantkom i doktorantom swoją ofertę jednostki.

  fot. Ł. Cieślar

  CASH? FLOW!

  31 maja odbyła się kolejna sesja gry Cash Flow, która w ciekawy, interaktywny sposób uczy przepływu finansowego.
  Dziękujemy serdecznie pani trener Teresie Pawłowskiej oraz wszystkim graczom!

  Wyjścia z wyścigu szczurów i wygranej gratulujemy Pani Agnieszce!

  31.05.2016 r. godzina 15:00
  fot. Ł. Cieślar


  PRAWO, a początek biznesu

  W ubiegłym tygodniu, w ramach "Wiosny w AIP Politechniki Śląskiej" odbyło się szkolenie Młody Przedsiębiorca - Prawo, początek biznesu.
  Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu!

  Dziękujemy też Piotrowi Łysko, który w ciekawy sposób zachęcał studentki i studentów do założenia własnej działalności oraz szukania kreatywnych rozwiązań!

  20.04.2016 r. godzina 14:00  Fot. Ł. Cieślar

  Wizerunek początkującego przedsiębiorcy

  W ubiegły poniedziałek w cyklu: Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie "Wizerunek początkującego przedsiębiorcy". Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu!

  Dziękujemy też Michałowi Kucharskiemu z Fundacji AIP Śląsk, który zaprezentował wiele cennych porad i ciekawe podejście do tematu!

  14.03.2016 r. godzina 14:00  Fot. Ł. Cieślar

  18 Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Śląskiej

  8 marca wzięliśmy udział w 18 Inżynierskich Targach Pracy. Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej podaje, że odwiedziła je rekordowa liczba uczestników - ok 8 000 osób!

  8.03.2016 r.

  Zdjęcia autorstwa: Marka Szuma i Wojciecha Barana
  Konsultacje!

  Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami wszystkie osoby zainteresowane Inkubacją (podstawowe informacje znajdują się w zakładce "Inkubacja" po lewej stronie) lub indywidualnymi konsultacjami!

  Tematy konsultacji

  • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
  • Księgowość w małej firmie
  • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
  • Zagadnienia prawne

  Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania.

  Czas eksperta, poufna rozmowa - bezpłatnie! - tylko dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) naszej Uczelni!

  Konsultacje odbywają się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Zachęcamy do kontaktu!

  Zachęcamy także do zerkania na nasz profil na Facebooku! Pojawiają się tam na bieżąco ciekawostki i informacje dotyczące przedsiębiorczości i zakładania działalności gospodarczej

  www.facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej/

  MODELE BIZNESOWE: Jak zaplanować swoją firmę?

  W ubiegły czwartek odbyło się szkolenie "Jak zaplanować swoją firmę, czyli tworzenie modeli biznesowych dla firm rozpoczynających działalność."! Serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy opracowania własnego modelu biznesowego!

  Dziękujemy też Michałowi Kucharskiemu z Fundacji AIP Śląsk za porcję pożytecznej wiedzy.

  29.10.2015 r. godzina 14:00  Wiosenna sesja Cash Flow

  Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej

  21.04.2015 r.

  Dziękujemy za grę i gratulujemy zwycięzcy wyjścia z wyścigu szczurów!

  • Trener Sesji: Teresa Pawłowska
  • Fot. Ł. Cieślar


  Więcej zdjęć ze spotkania znajduje się w zakładce: sesje Cash Flow!

  VII posiedzenie Parlamentu Studenckiego w AIP!

  21.01.2015 r.

  W naszej nowej siedzibie przy ul. S. Banacha 7 (Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej) odbyło się VII posiedzenie Parlamentu Studenckiego!
  Mogliśmy zaprezentować naszą ofertę przedstawicielom Wydziałowych Samorządów Studenckich oraz pozostałym uczestnikom posiedzenia.
  Dziękujemy Samorządowi Studenckiemu Politechniki Śląskiej.

  Zapraszamy do współpracy oraz korzystania z naszej oferty!

  Nowa siedziba!
  AIP w Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej

  Zapraszamy serdecznie do nowej siedziby AIP Politechniki Śląskiej, która mieści się przy ulicy Banacha 7 w Gliwicach!

  Godziny otwarcia biura bez zmian, od poniedziałku do piątku 7:00 - 15:00


  Jesteśmy też na Fb!

  Zapraszamy Państwa do śledzenia naszych aktualności na naszym profilu Facebookowym!

  http://www.facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej

  Przedsiebiorca.pl

  Polecamy nowe wirtualne miejsce dla każdego przedsiębiorcy!

  Aktualności - Wydarzenia - Wiedza - Społeczność

  Polska Przedsiębiorcza zaprasza!

  przedsiebiorca.pl

  Szkolenia internetowe Akademii PARP

  Warto wykorzystać letni czas do zdobycia dodatkowej wiedzy. Najprościej zrobić to drogą internetową.
  Akademia PARP to oferta wirtualnych szkoleń związanych z własną działalnością gospodarczą i przedsiębiorczością.

  Polecamy!
  Akademia PARP - szkolenia internetowe

  Przedsiębiorcza Kobieta

  Polecamy wszystkim przedsiębiorczym kobietom

  Przedsiębiorcza Kobieta jest jednym z kluczowych projektów Studenckiego Forum Business Centre Club, jest to projekt innowacyjny stworzony specjalnie dla kobiet, odbiegający w swojej formie od dotychczas organizowanych w Polsce inicjatyw. Priorytetem przy realizacji projektu jest odejście od konwencji typowych szkoleń, warsztatów i stworzenie wydarzenia, które stanowi dla uczestniczek podstawę do nawiązywania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń z osobami, które osiągnęły już sukces w biznesie.
  Do współpracy zapraszane są osobistości na co dzień związane z przedsiębiorczością - kobiety sukcesu, które dzieląc się swoimi doświadczeniami przybliżają uczestniczkom zasady funkcjonowania w świecie biznesu.
  Uczestniczkami spotkań są młode kobiety (ale także młode duchem!) chcących rozwijać swoją osobowość, zdobywać umiejętności ułatwiające poruszanie się w świecie przedsiębiorczości.

  www.przedsiebiorcza-kobieta.pl

  SESJA GRY CASH FLOW!

  Po dokładne informacje zapraszamy na stronę wydarzenia  PRAWO, A POCZĄTEK BIZNESU

  Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza na spotkanie z cyklu „Młody Przedsiębiorca”:

  PRAWO, A POCZĄTEK BIZNESU

  Nurtują Cię zagadnienia prawne związane z założeniem jednoosobowej firmy lub spółki z o.o.?
  Na tym spotkaniu znajdziesz odpowiedzi na te pytania!
  Także zdobędziesz podstawową wiedzę o aspektach prawnych w różnych formach działalności gospodarczej.
  Są to wiadomości niezbędne do założenia własnej firmy!

  Spotkanie odbędzie się w środę 20.04 o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

  Prowadzący: Piotr Łysko (Kancelaria Prawna HGŁ)

  Na spotkanie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

  Przypominamy entuzjastyczne i pozytywne reakcje po ostatnim spotkaniu z Piotrem Łysko! Zapraszamy!

  FORUM MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY

  Podumowanie cyklu: Młody Przedsiębiorca:
  Wiosna w nowej siedzibie AIP Pol. Śl

  19.05.2015 r.

  Pani Anna Kańska - Górniak, ekspert, konsultantka i wielkie wsparcie działań AIP Politechniki Śląskiej, podczas kilku lat współpracy przeprowadziła w AIP Pol. Śl. setki godzin konsultacji, doradzała jak założyć firmę, podsuwała oraz konsultowała pomysły na firmę.

  Na ostatnim spotkaniu przekazała prowadzenie wstępnych konsultacji Panu Januszowi Menderze, który od teraz będzie się spotykał ze studentami i absolwentami Pol. Śl. na konsultacjach, witamy nowego eksperta! A Pani Annie serdecznie dziękujemy za współpracę i mamy nadzieję, że to nie koniec wspólnych działań! DZIĘKUJEMY!

  Jeżeli szukalibyście dobrej rady Pani Anny, znajdziecie ją w Zamku Cieszyn, Klubie Przedsiębiorcy w Cieszynie!

  Dziękujemy za aktywny udział w konsultacjach i spotkaniu Forum Młodego Przedsiębiorcy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciekawy PANEL DYSKUSYJNY!, Pani Annie Kańskiej - Górniak za wszystkie przeprowadzone u nas konsultacje oraz za ABC planowania firmy, a także Panu Januszowi Menderze za ciekawy wykład o tym, jak przejść od marzenia, do działania!

  Zamykając cykl Młody Przedsiębiorca 2014/15 "wiosna w nowej siedzibie AIP" tego Wam wszystkim życzymy!

  RÓŻNE FORMY DZIAŁALNOŚCI

  Rejestracja Działalności Gospodarczej
  Spółki - jaką wybrać?

  W cyklu spotkań Młody Przedsiębiorca w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości P.Ś., pod hasłem „Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej” odbyło się trzecie spotkanie!

  Podczas prezentacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach dowiedzieliśmy się jak zarejestrować działalność gospodarczą krok po kroku oraz jak wypełniać potrzebne dokumenty - druki CEIDG) Dziękujemy prelegentkom z Wydz. Przedsięwzięć Gospodarczych I Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

  W drugiej części spotkania Pan Piotr Łysko (Kancelaria Prawna HGŁ, Fundacja AIP Śląsk) opierając się na swoich doświadczeniach zastanawiał się wspólnie z uczestnikami: czy lepiej wybrać jednoosobową firmę czy inną formę działalności? Analizował także rodzaje spółek - cywilną, jawną, z o.o., ich wady i zalety oraz aspekty prawne w różnych formach działalności gosp.

  Według opinii naszego wykładowcy było "genialnie a uczestnicy byli fantastyczni"! Również opinie uczestników spotkania o energetycznym wykładowcy były bardzo pozytywne! Bardzo nas to cieszy!

  Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!

  15.04.2015 r. godzina 14:00
  Więcej zdjęć ze spotkania w zakładce: Młody Przedsiębiorca 2015!

  A na koniec pozytywne "selfie", które przesłał nam Piotr Łysko!

  Skąd wziąć pieniądze & Jak zaplanować swoją firmę?

  W cyklu spotkań Młody Przedsiębiorca w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości P.Ś., pod hasłem „Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej” odbyło się drugie spotkanie!

  Tym razem dotyczyło dofinansowań na działalność gospodarczą oraz tworzenia modeli biznesowych i planowania swojej firmy.

  Spotkanie prowadzili: Dyrektor Lucyna Sikora z Funduszu Górnośląskiego SA oraz Radosław Knesz, przedsiębiorca z Fundacji AIP (Alergis Sp. z o.o.)

  Dziękujemy za udział w spotkaniu!

  18.03.2015 r.  Więcej zdjęć ze spotkania w zakładce: Młody Przedsiębiorca 2015!

  Młody Przedsiębiorca w Dolinie Krzemowej

  Jak rozpocząć współpracę międzynarodową?

  iFaktury24 prowadzenie firmy proste jak nigdy

  Nasz Beneficjent Aleksander Małaszkiewicz (firma Fractal Soft) niedawno odbył podróż do Doliny Krzemowej, aby wypromować produkt i znaleźć inwestorów dla dalszego rozwoju - swojego i firmy.
  Po powrocie podzielił się swoimi obserwacjami i doświadczeniami. Opowiedział nam jakie zauważył różnice kulturowe pomiędzy PL i USA, jak budować start-up po amerykańsku oraz czy jego California dreaming się spełnił.
  Aleksander Małaszkiewicz założył firmę Fractal Soft w AIP P.Śl. Jego zespół programistów stworzył aplikację do zarządzania pomysłami o nazwie hitdea.

  Pani Justyna Wolska z firmy Comarch S.A. prezentowała nam swój produkt: iFaktury24- Prowadzenie mikrofirmy proste jak nigdy!

  Dziękujemy za udział w spotkaniu!

  4.03.2015 r.


  Wizerunek początkującego przedsiębiorcy

  Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Fundacja AIP O. Śląsk zapraszają na szkolenie z cyklu „Młody Przedsiębiorca”:

  Wizerunek początkującego przedsiębiorcy

  Podczas spotkania zostaną omówione najczęstsze błędy związane z wizerunkiem, popełniane przez początkujących (i nie tylko!) przedsiębiorców.

  Skupimy się na wszystkim co wpływa na postrzeganie postaci przedsiębiorcy – od sposobu odbierania połączeń telefonicznych, przez pisanie e-maili, a na spotkaniach biznesowych kończąc.
  Wydaje Ci się to trudne? Albo wręcz przeciwnie – łatwizna?
  Przyjdź i sprawdź ile na temat wizerunku w biznesie wiesz TY!
  Porównaj to z naszymi doświadczeniami.

  Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 14.03 o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

  Prowadzący: Michał Kucharski - Dyrektor AIP Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności. Odpowiada za kwestie edukacji startupów, koordynację pracy i organizację naszych wydarzeń. Człowiek orkiestra, obdarzony nietypowym poczuciem humoru oraz uzależnieniem od rozmaitych aktywności. Prowadzi firmę Cudotwórnia Events, która zajmuje się przygotowywaniem najbardziej nietypowych wydarzeń, jakie możecie sobie wyobrazić.

  Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.
  Zapraszamy!

  ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  w Klubie Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn

  W ramach współpracy z Klubem Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu: ABC przedsiębiorczości.

  12-13.02 w Cieszynie podczas szkolenia można wysłuchać praktycznych porad i wskazówek dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

  Szczegółowy program szkolenia jest dostępny na stronie Zamku Cieszyn pod adresem: http://www.zamekcieszyn.pl/pl/artykul/abc-przedsiebiorczosci-881

  JESIEŃ W AIP Pol. Śl.!

  Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności! Już niedługo pojawią się nowe propozycje spotkań dla osób zainteresowanych działalnością gospodarczą i przedsiębiorczością.

  cały czas można u nas konsultować swoje pomysły na biznes.

  Tematy konsultacji

  • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gosp. - Pan Janusz Mendera, Klub Przedsiębiorcy w Zamku Cieszyn
  • Księgowość w małej firmie - Doświadczona księgowa, Pani Bożena Mnich
  • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą - Pani Dyrektor Lucyna Sikora, Fundusz Górnośląski S.A.

  Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania.

  Czas eksperta, poufna rozmowa - bezpłatnie! - tylko dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) naszej Uczelni!

  Konsultacje odbywają się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Skontaktuj się z nami!

  ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  Również w Województwie Śląskim!

  Również w naszym AIP!

  16-22 listopada

  To największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

  Wszytkie wydarzenia, które mają miejsce w Województwie Śląskim można sprawdzić pod adresem www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/stp2015/slaskie.html

  Oczywiście możecie i nas tam znaleźć!

  SESJA GRY "MANA GAME"!

  Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zapraszamy 18.11.2015 (środa) o godz. 14:00 do Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej przy ul. S. Banacha 7, Gliwice

  ManaGame to ekonomiczna gra decyzyjna on – line
  Uczestnik staje się WŁAŚCICIELEM PRZEDSIĘBIORSTWA działającego w branży spożywczej (Młyna). Jego zadaniem jest opracowanie strategii rozwoju i cykliczne podejmowanie szeregu decyzji związanych z ZARZĄDZANIEM FIRMĄ.

  Rywalizacja odbywa się w na rynku, który doskonale odwzorowuje rzeczywiste procesy gospodarcze i biznesowe. Na jego kształt mają wpływ zarówno decyzje uczestników jak i zdarzenia losowe.

  Zadaniem uczestników jest rozwój przedsiębiorstwa, generowanie jak największych przychodów, efektywne zarządzanie finansami i pokonanie konkurencji.

  Co będzie się działo?

  Uczestnicy będą zarządzać firmą, testować, próbować! Rozgrywać, inwestować, reagowac na zdarzenia losowe - pod czujnym okiem autorów gry. Zgłaszać swoje opinie! I... wygrywać oczywiście!

  Co trzeba zrobić żeby ZAGRAĆ?

  1. Wysłać zgłoszenie na aip@polsl.pl (imię, nazwisko, wydział studiów/ukończonych studiów)

  2. Mieć ze sobą swoj komputer/notebook/laptop, podłączyć sie u nas do sieci i zagrać! (jeśli nie masz sprzętu- zgłoś nam to, coś wymyślimy)

  3. Przyjść, zagrać, wygrać, bawić się dobrze, dowiedzieć się czegoś ciekawego o przedsiębiorczości!

  Liczba miejsc jest mocno ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  JAK ZAPLANOWAĆ SWOJĄ FIRMĘ? TWORZENIE MODELI BIZNESOWYCH

  29.10. (czwartek) godz. 14:00

  ul. S. Banacha 7, Gliwice, Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej

  Jak zaplanować swoją firmę - czyli tworzenie modeli biznesowych dla firm rozpoczynających działalność.

  W czasie szkolenia Uczestnicy poznają zasady budowania nowoczesnych modeli biznesowych – następców biznesplanów.

  Model biznesowy pozwala szybko określić najważniejsze kwestie dot. danej firmy oraz określić zależności między nimi występujące. Przedstawione zostaną takie czynniki jak propozycja wartości, klienci, relacje, kanały dystrybucji, kluczowa działania i zasoby oraz partnerzy. Wszystko zostanie skonfrontowane z przewidywanymi kosztami i przychodami, by określić opłacalność biznesu.

  Model biznesowy jest narzędziem znanym i cenionym w świecie nowoczesnej przedsiębiorczości!

  Szkolenie poprowadzi: Michał Kucharski, Manager AIP Śląsk. "Człowiek orkiestra, obdarzony nietypowym poczuciem humoru oraz uzależnieniem od rozmaitych aktywności. Prowadzi firmę Cudotwórnia Events, która zajmuje się przygotowywaniem najbardziej nietypowych wydarzeń, jakie możecie sobie wyobrazić."

  KONIECZNE JEST przesłanie ZGŁOSZENIA na adres: aip@polsl.pl
  - należy podać imię, nazwisko oraz Wydział i rok studiów/ukończonych studiów (szkolenie dotyczy studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej)

  Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Szkolenie przygotowane we współpracy z Fundacją AIP Śląsk.

  Dzień Projektożerców

  RPK Politechniki Śląskiej zaprasza na Dzień Projektożerców!

  Seminarium „Dzień Projektożerców”, odbędzie się 15 października 2015r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej, ul. Konarskiego 18B w Gliwicach.

  Wydarzenie będzie okazją dla naukowców i przedsiębiorców ze Śląska i Opolszczyzny do zapoznania się z nowymi możliwościami pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł, w tym: programów europejskich, strukturalnych oraz programów krajowych.

  Seminarium ma na celu przekrojowe przedstawienie całego wachlarza programów wspierających finansowanie projektów badawczych pod kątem szczegółowych zasad i wymogów stawianych przez jednostki je finansujące. Jednocześnie spotkanie stworzy możliwości nawiązania wzajemnej współpracy firm i jednostek badawczych.

  Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny na stronie http://rpk.polsl.pl/pl/dzien-projektozercow/o-wydarzeniu/143

  LETNIE KONSULTACJE!

  Już po sesji? Świetnie! Teraz wreszcie można spokojnie pomyśleć o swojej firmie, zasięgnąć informacji i zaplanować działania!

  Jeżeli kołacze Ci się po głowie pomysł na firmę i chciałbyś o nim z kimś porozmawiać - napisz do nas! Nasi eksperci cały czas konsultują!

  W drugiej połowie czerwca oraz w lipcu będzie można u nas konsultować swój pomysł - i nie tylko!

  Tematy konsultacji

  • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gosp. - Pan Janusz Mendera, Klub Przedsiębiorcy w Zamku Cieszyn
  • Księgowość w małej firmie - Doświadczona księgowa, Pani Bożena Mnich
  • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą - Pani Dyrektor Lucyna Sikora, Fundusz Górnośląski S.A.

  Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania.

  Czas eksperta, poufna rozmowa - bezpłatnie! - tylko dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) naszej Uczelni!

  Konsultacje odbywają się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Skontaktuj się z nami!

  Sierpniowa przerwa

  Informujemy, że w sierpniu biuro AIP będzie nieczynne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych własną działalnością gospodarczą oraz przedsiębiorczymi działaniami we wrześniu, na nowe wydarzenia i konsultacje "Jesień w AIP Politechniki Śląskiej"!

  Liczymy, że wrócicie z wakacji pełni energii i przedsiębiorczych pomysłów!

  Na wszystkie wiadomości odpowiemy pod koniec sierpnia, przepraszamy za niedogodności.

  Nawiązując do wakacji i wyjazdów wakacyjnych - zachęcamy też młodych przedsiębiorców do zapoznania się z propozycją programu! Erasmus dla młodych przedsiębiorców!

  Lato przedsiębiorczych wydarzeń!

  Podpowiadamy, gdzie możecie zasięgnąć informacji oraz zdobyć wiedzę w temacie przedsiębiorczości. Nasi partnerzy przygotowali w czerwcu i lipcu rozmaite wydarzenia, polecamy je i zachęcamy do udziału!

  To najlepszy czas na zdobywanie wiedzy o własnej firmie!

  CZERWIEC

  LIPIEC

  Zachęcamy do udziału w wydarzeniach!

  FORUM MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY

  Podsumowanie cyklu: Młody Przedsiębiorca:
  Wiosna w nowej siedzibie AIP Pol. Śl.

  Zapraszamy na podsumowanie cyklu Młody Przedsiębiorca:Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej!

  19.05.2015 r. (wtorek) godzina 14:00

  Nasi eksperci opowiedzą co trzeba przemyśleć, aby od marzenia o swojej firmie przejść do działania - i realizacji marzeń! Zapraszamy też wszystkich, którzy myślą o swojej firmie, mają chęć pracowania na własny rachunek, mają jakiś pomysł, mają już swoją działalność.
  W ostatniej części spotkania chcemy poznać Wasze doświadczenia, problemy, sukcesy!

  Odbyło się u nas już ponad 600 godzin konsultacji, jesteśmy ciekawi jak nasi studenci i absolwenci wykorzystują zdobytą wiedzę, czy faktycznie powstały firmy, jak sobie radzicie na drodze do własnego biznesu - przyjdźcie nam o tym opowiedzieć!

  • PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ - DROGA DO SUKCESU
   Co musisz przemyśleć zanim założysz własną firmę? Anna Kańska Górniak Główny Specjalista ds. Przedsiębiorczości Zamku Cieszyn, Klub Przedsiębiorcy

  • OD MARZENIA DO DZIAŁANIA - WŁASNA FIRMA
   Janusz Mendera Konsultant, Przedsiębiorca, "Strefa Wolności"

  • PANEL DYSKUSYJNY z ekspertami oraz młodymi przedsiębiorcami

  Spotkanie odbędzie się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Prosimy o przesłanie zgłoszenia na aip@polsl.pl

  CASH? FLOW! Zagraj z nami!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza na
  kolejną bezpłatną sesję gry CASH FLOW z trenerką (T. Pawłowska)!

  21.04.2015 (wtorek), biuro AIP Politechniki Śląskiej godz. 15:00

  Konieczne jest przesłanie do nas zgłoszenia! ZAPISY: aip@polsl.pl

  Zaleta CASH FLOW polega na tym, że nabywasz finansowej inteligencji, grając pieniędzmi należącymi do gry – i dobrze się bawiąc!

  Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejnosć zgłoszeń. Zapraszamy!

  Zdjęcia z poprzednich sesji gry możecie obejrzeć w naszej GALERII

  RÓŻNE FORMY DZIAŁALNOŚCI

  ABC rejestracji firmy

  Spółki - jaką wybrać?

  Kontynuując cykl spotkań Młody Przedsiębiorca w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Pol.Śl., pod hasłem „Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej” zapraszamy na trzecie spotkanie!

  15.04.2015 r. godzina 14:00

  • Jak zarejestrować działalność gospodarczą - krok po kroku?
  • Jakie są koszty rejestracji firmy?
  • Jakie dokumenty są potrzebne (druki CEIDG) oraz jak je wypełnić?

  Rejestracja Działalności Gospodarczej, Urząd Miejski w Gliwicach
  Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych

  • Jednoosobowa działalność czy inna forma?
  • Jaką spółkę wybrać - cywilną, jawną, z o.o., inną?
  • Wspólna działalność – to plus czy minus?
  • Aspekty prawne w formach działalności gosp.

  Piotr Łysko, Kancelaria Prawna HGŁ
  Fundacja AIP Śląsk

  Spotkanie odbędzie się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Prosimy o przesłanie zgłoszenia na aip@polsl.pl

  Skąd wziąć pieniądze &
  Jak zaplanować swoją firmę?

  Kontynuując cykl spotkań Młody Przedsiębiorca w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Pol.Śl., pod hasłem „Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej” zapraszamy na drugie spotkanie!

  18.03.2015 r. godzina 14:00

  • Jakie dofinansowanie będzie można uzyskać w bieżącym roku?
  • Bezzwrotne dofinansowanie vs. niskooprocentowane pożyczki
  • Propozycje UE na okres programowania 2015 – 2020 – co można będzie uzyskać?

  Dyrektor Lucyna Sikora Fundusz Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach (GARR SA)

  • Czym są Modele Biznesowe (Business Model Canvas) i do czego służą?
  • Jak tworzyć własny model biznesowy?
  • Jak szybko i kreatywnie prezentować pomysły?
  • Poznaj język Canvas, który pozwoli w łatwy i uniwersalny sposób opowiadać o biznesie

  Radosław Knesz, Fundacja AIP Śląsk

  Spotkanie odbędzie się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Prosimy o przesłanie zgłoszenia na aip@polsl.pl

  Program firmy Comarch SA dostępny dla beneficjentów AIP

  Firmom współpracującym z AIP Politechniki Śląskiej firma Comarch SA proponuje możliwość bezpłatnego korzystania z programu Comarch ERP iFaktury24 do prowadzenia firmy online przez okres 6 miesięcy. Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się na stronie

  www.ifaktury24.pl

  Osoby zainteresowane korzystaniem z programu prosimy o kontakt na adres: aip@polsl.pl

  Beneficjent AIP Pol.Śl . w Dolinie Krzemowej

  Jak rozpocząć współpracę międzynarodową?

  iFaktury24- Prowadzenie mikrofirmy proste jak nigdy!

  Kontynuując cykl spotkań Młody Przedsiębiorca w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości P.Ś., pod hasłem „Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej” zapraszamy na pierwsze spotkanie!

  4.03.2015 r. godzina 14:00

  Wprowadzenie: iFaktury24- Prowadzenie mikrofirmy proste jak nigdy! Innowacyjny produkt - dostępny online program do fakturowania, obsługi magazynu i księgowości zaprezentuje firma Comarch ERP iFaktury24, największy polski dostawca systemów wspierających zarządzanie firm sektora MSP.

  Po krótkim wprowadzeniu główny temat spotkania przedstawi nasz Beneficjent Aleksander Małaszkiewicz (firma Fractal Soft) , który niedawno odbył podróż do Doliny Krzemowej, aby wypromować produkt i znaleźć inwestorów dla dalszego rozwoju - swojego i firmy.
  Po powrocie chce podzielić się swoimi obserwacjami i doświadczeniami. Opowie nam o tym, jakie zauważył różnice kulturowe pomiędzy PL i USA, jak budować start-up po amerykańsku oraz czy jego California dream się spełnił.

  Aleksander Małaszkiewicz założył firmę Fractal Soft (http://facebook.com/fractalsoft) w AIP Politechniki Śląskiej (http://facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej). Jego zespół programistów stworzył aplikację do zarządzania pomysłami o nazwie hitdea (http://facebook.com/hitdea).

  Zapraszamy!
  Zgłoszenia na bezpłatne spotkanie: aip@polsl.pl
  Prosimy o podanie wydziału i roku studiów.

  Spotkanie odbędzie się w nowej siedzibie AIP P.Ś. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

  Sukces - to nie przypadek!

  Szkolenie motywacyjne zorganizowane we współpracy z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

  przeprowadzone przez trenera Piotra Łabno oraz przez Michała Kucharskiego z Fundacji AIP

  Jesteś człowiekiem sukcesu!

  20.05.2014 r.

  12 cech idealnego przedsiębiorcy - interaktywne warsztaty

  Szkolenie zorganizowane we współpracy z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

  przeprowadzone przez: Cudotwórnia events, Michał Kucharski i Patrycja Wites

  15.10.2013 r.

  Spotkanie Beneficjentów naszego Inkubatora

  • foto: P. Calicki

  Z przyjemnością prezentujemy Państwu naszych Beneficjentów, którzy wzięli udział w biznesowym, networkingowym spotkaniu Beneficjentów AIP Politechniki Śląskiej.

  Uczestnikom dziękujemy!
  Od lewej: Fractal Soft, Dyrektor AIP i biuro AIP, BioTrain, Smarttech i Citool


  Dzień Nauki i Przemysłu

  w Technoparku Gliwice

  • foto: Ł. Cieślar

  Na Dniu Nauki i Przemysłu w ubiegły piątek prezentowaliśmy swoją ofertę wspólnie z Studenckim Kołem Naukowym "Concrete" z Wydziału Budownictwa, twórcami betonowego kajaka. Kajak wzbudzał zainteresowanie wśród odwiedzających - co widać na zdjęciach! Dziękujemy studentom z SKN "Concrete"!

  Strona SKN "Concrete"


  WESOŁYCH ŚWIĄT!

  CASH? FLOW!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza na
  bezpłatną sesję gry CASH FLOW z trenerką (T. Pawłowska)!

  2.12.2014 (wtorek), biuro AIP Politechniki Śląskiej godz. 15:00

  Konieczne jest przesłanie do nas zgłoszenia! ZAPISY: aip@polsl.pl

  Zaleta CASH FLOW polega na tym, że nabywasz finansowej inteligencji, grając pieniędzmi należącymi do gry – i dobrze się bawiąc!

  Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejnosć zgłoszeń. Zapraszamy!

  ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2014

  Przez cały tydzień w różnych miejscach i instytucjach na terenie Województwa Śląskiego (tak jak i w całej Polsce) odbywają się rozmaite wydarzenia dotyczące przedsiębiorczości.

  Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz do udziału w wydarzeniach!
  Program wydarzeń ŚTP w Województwie Śląskim jest dostępny TUTAJ

  Odsyłamy Państwa również na stronę ŚTP, można tam wyszukać wydarzenia dla konkretnego miasta: http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/

  Wybrane wydarzenia w Gliwicach:

  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Śląsk
  Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.
  Termin: 17 listopada 2014
  godz. 10.00-11.30 ; 12.00-13.30
  Nowy okres finansowania UE na lata 2014–2020 – spotkania informacyjne dla przedsiębiorców.
  Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” Budynek nr III Cechownia, sala nr 107 B ul. Bojkowska 37, Gliwice.

  FISCAL S.C. Beata Zelent, Ewa Rębisz
  Miejsce: ul. Daszyńskiego 5, Gliwice.
  Terminy:17- 21 listopada 2014
  godz. 8.00-16.00
  „Konsultacje na temat założenia i prowadzenia działalności gospodarczej” – bezpłatne konsultacje specjalistów biura rachunkowego.
  Kontakt: Beata Zelent, tel.: 537 755 505, biuro@fiscal-gliwice.pl

  20 listopada 2014
  godz. 9.30-11.30
  Gra „Chłopska Szkoła Biznesu” Politechnika Śląska w Gliwicach.
  godz. 13.00-15.00
  Kontakt: Bogdan Wołowczyk, tel.: 032-7573336, bwolowczyk@wup-katowice.pl

  Wydarzenia u naszych partnerów

  GARR S.A.

  20-21 listopada 2014
  godz. 10.00-16.00
  Dni otwarte dla osób i podmiotów gospodarczych nt. świadczenia usług szkoleniowych w ramach EFS – informacje i konsultacje nt. przygotowania projektu szkoleniowego, zagadnieo dotyczących realizacji i rozliczania projektów realizowanych z EFS, nt. podmiotowego systemu usług (RUR), informacje nt. dostępnych projektów dla osób pracujących i firm z województwa śląskiego - konsultacje realizowane przez specjalistów Regionalnego Ośrodka EFS w Katowicach oraz Śląskiego Centrum Szkoleniowego GARR S.A. Kontakt: Karina Skowronek, tel.: 32 72 85 905, k.skowronek@garr.pl

  ZAMEK CIESZYN

  Program wydarzeń w Zamku Cieszyn, Klubie Przedsiębiorcy: http://zamekcieszyn.pl/pl/artykul/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci-747

  CIiTT Politechniki Śląskiej

  Zapraszamy na spotkanie i konsultacje w CIiTT P.Ś. Przy okazji zapraszamy zajrzeć do nas, znajdujemy się w tym samym budynku, ul. Banacha 7 w Gliwicach! http://www.citt.polsl.pl/dni_otwarte/

  AIP Śląsk

  Zajrzyjcie też na wydarzenia w AIP Śląsk http://aipslask.pl/wydarzenia/#Wydarzenia  CASH FLOW w AIP Politechniki Śląskiej

  Zapraszamy przedwakacyjnie i relaksująco lub śród-sesyjnie dla chwili odprężenia umysłu!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza na
  sesję gry CASH FLOW z trenerką!

  24.06.2014 (wtorek), biuro AIP Politechniki Śląskiej godz. 15:00

  Konieczne jest przesłanie do nas zgłoszenia! ZAPISY: aip@polsl.pl

  Jesteś przedsiębiorcza/y? Będziesz rozważnym przedsiębiorcą czy ryzykującym inwestorem?
  Jakie masz szanse odnieść SUKCES?
  Zaleta CASH FLOW polega na tym, że nabywasz finansowej inteligencji, grając pieniędzmi należącymi do gry – i dobrze się bawiąc!

  Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejnosć zgłoszeń. Zapraszamy!

  SUKCES ŻYCIOWY TO NIE PRZYPADEK

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zapraszają na motywujące szkolenie „Sukces życiowy to nie przypadek”,
  które odbędzie się 20 maja o godzinie 15:00 w sali 136 na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej.

  Na szkoleniu poruszona zostanie tematyka sukcesu w podstawowych dziedzinach życia, nastąpi omówienie otaczającej nas rzeczywistości i jej praw.
  Uczestnicy dowiedzą się jak dbać o pewność siebie, jak prawidłowo planować sukces oraz ustalać priorytety. Będzie mowa także o nieustannym rozwoju i korzystaniu z dorobku ludzkości oraz efektywnym prowadzeniu dziennika.

  Szkolenie poprowadzi Piotr Łabno – aktywny inwestor w nieruchomości, złoto i srebro, giełdę oraz forex. Pasjonat tematyki rozwoju osobistego i wszystkich zagadnień pokrewnych, także relacji międzyludzkich w tym damsko-męskich. Więcej informacji na stronie http://www.piolab.pl/

  Konieczne jest przesłanie do nas zgłoszenia na adres: aip@polsl.pl
  Liczba miejsc ograniczona!
  Decyduje kolejnosć zgłoszeń. Zapraszamy!  ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  Szkolenie w Klubie Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn w Cieszynie - polecamy!

  Dwudniowe szkolenie, w którego programie praktyczne porady i wskazówki dla osób zamierzających założyć własną firmę.
  Termin: 16–17 maja 2014 r.
  Miejsce: sala konferencyjna w Oranżerii Zamku Cieszyn

  Dla studentów szkolenie jest bezpłatne! Zachęcamy do udziału!

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:
  http://zamekcieszyn.pl/pl/artykul/abc-przedsiebiorczosci-672

  LEGALNE I DARMOWE OPROGRAMOWANIE W MAŁEJ FIRMIE

  Zapraszamy na spotkanie!

  Myślisz o założeniu własnej firmy?

  7.04.2014 (poniedziałek) godz. 15:00 – 17:00
  Prowadzący: Bartosz Piekaruś, firma BioTrain Sp z o.o.

  Chcesz mieć legalne oprogramowanie ale nie masz środków na płatne licencje?
  Nie musisz być informatykiem żeby przyjść na to spotkanie! Przyjdź na wykład wprowadzający i zapoznaj się z tematem! Przedstawiony zostanie zestaw podstawowych programów, które przydadzą się każdemu młodemu przedsiębiorcy w codziennej pracy.

  Omówione zostaną darmowe:

  • Systemy operacyjne
  • Oprogramowanie biurowe
  • Oprogramowanie do obsługi spotkań i konferencji on-line
  • Oprogramowanie do zarządzania zespołem i zasobami on-line

  Planowana jest kontynuacja spotkania w formie warsztatów z praktycznym wykorzystaniem omawianego oprogramowania.

  Konieczne jest przesłanie do nas zgłoszenia, prosimy o podanie następujących danych: Imię i Nazwisko, Wydział i rok studiów, na adres: aip@polsl.pl
  liczba miejsc ograniczona! Zapraszamy!

  Zimowa Sesja CASH FLOW!

  ROZWIŃ SWOJĄ INTELIGENCJĘ FINANSOWĄ

  10.12.2013 (wtorek) Biuro Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości P.Ś. (Laboratorium Budownictwa, p. 108) rozpoczęcie gry o godz. 15:00

  Chcesz wziąć udział po raz pierwszy? Chcesz poznać zasady gry? Przyjdź i sprawdź się!
  Zapraszamy też wszystkie osoby, które przynajmniej raz brały już udział w grze na zdecydowaną, bezkompromisową, szybką rozgrywkę „Cash Flow”.
  Pokaż, jak dobrze czujesz się w świecie obrotu pieniężnego, pokonaj konkurencję, zrealizuj swoje marzenie o bogactwie - i wygraj!

  Gra ta uczy umiejętności finansowych poprzez zabawę, powtarzanie i akcję. CASHFLOW nie jest zabawką - jest czymś więcej niż tylko grą. Jest ona tak unikalna, że ją opatentowano. Postawi przed Tobą wyzwania i nauczy myśleć tak, jak myślą bogaci ludzie. Za każdym razem, gdy będziesz w nią grał, będziesz nabywał większych umiejętności finansowych. Każda gra będzie inna, będziesz rozwiązywał odmienne problemy finansowe i uczył się strategii finansowych. Wzrosną Twoje finansowe umiejętności i Twoja pewność siebie. Zdobycie umiejętności związanych z pieniędzmi może być bardzo cenne w prawdziwym świecie. Zaleta CASHFLOW polega na tym, że nabywasz finansowej inteligencji, grając pieniędzmi należącymi do gry. /Robert T. Kiyosaki/

  Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres aip@polsl.pl
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

  Opis gry Cash Flow można przeczytać TUTAJ


  II Spotkania z Przedsiębiorczością

  Promocja samozatrudnienia w środowisku akademickim Politechniki Śląskiej

  W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2013

  21.11.2013 Wydział Budownictwa s.137 godzina 14:30

  AIP Politechniki Śląskiej zaprasza! Współorganizatorzy spotkania: Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Klub Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn

  Program:

  • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej - wykorzystaj możliwości, które daje ci Twoja Uczelnia
  • Prezentacja nowego poradnika "Mam pomysł – Mam firmę!"
  • Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – pomoc dla młodych przedsiębiorców
  • Szkolenie - trening: Jak prezentują swoje produkty najlepsi? Naucz się jak skutecznie komunikować swoje pomysły
   Na tym treningu:
   zapoznasz się z metodą  prezentacji pomysłu w strukturze “Golden Circle”, który pomoże Ci działać i komunikować lepiej oraz być bardziej wpływowym, dowiesz się jak ją wykorzystywać ten model w codziennych działaniach, przećwiczysz wykorzystanie tego modelu pracując w kreatywnych grupach.
  • Blaski i cienie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Od marzenia do sukcesu - młodzi przedsiębiorcy, w tym również firmy inkubowane w AIP P.Ś.
  • Dyskusja, pytania otwarte do przedsiębiorców.

  Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w II Spotkaniach z Przedsiębiorczością na adres: aip@polsl.pl

  Kompleksowy warsztat interaktywny:
  12 cech idealnego przedsiębiorcy!

  Znajdź je w sobie i wykorzystaj do osiągnięcia sukcesu!

  AIP Politechniki Śląskiej wspólnie z Fundacją AIP zapraszają serdecznie na kompleksowy warsztat!

  Ci, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie, nie dotarli na szczyt wyłącznie dzięki wrodzonym zdolnościom. Swój sukces zawdzięczają również cechom i kompetencjom, które nabyli w procesie modelowania i kształtowania swojej osobowości. Jest jednak zespół cech, które łączą ludzi osiągających sukces w budowaniu biznesu.

  Wiesz jakie cechy determinują sukces przedsiębiorcy?

  Nie musisz budować fundamentów samodzielnie. Zapytaliśmy o to naszych mentorów z Polski i ze świata. Oni podzielili się z nami swoim doświadczeniami przed kamerą po GrowUp StartUp. Na podstawie 8h materiału wideo stworzyliśmy model przedstawiający za pomocą metafory zdobywania i układania puzzli tworzenie własnej matrycy kompetencji, które pomogą Ci w efektywnym przejściu drogi do globalnego biznesu.

  Ten trening to kompleksowy warsztat, na którym poznasz matrycę oraz zobaczysz fragmenty nagrań, które przeprowadzą Cię przez serię ćwiczeń.

  W trakcie treningu:

  • pomożemy Ci ostatecznie stworzyć własny model kompetencji idealnego przedsiębiorcy
  • przeanalizujesz, które cechy już posiadasz, a których mogą stać się Twoim potencjałem do odkrycia
  • zainspirujesz się wypowiedziami mentorów do rozbudzenia w sobie i rozwinięcia każdego z 12 atrybutów
  • spotkasz ludzi ze swojej społeczności oraz poznasz ich pomysły.

  15.10.2013 godz. 15:00 – 17:00, Wydział Budownictwa, ul. Akademicka 5.
  Zgłoszenia: aip@polsl.pl (Imię i nazwisko, wydział, rok studiów)
  Liczba miejsc ograniczona!

  Wydarzenia w maju!

  W maju odbywa się wiele interesujących wydarzeń - w Politechnice Śląskiej jak i w całym naszym regionie! Informacyjnie podajemy kalendarium i zachęcamy do udziały w kongresach, a poza tym - życzymy dobrej zabawy!

  DataMiejsce Wydarzenie
  08.05 Politechnika Śląska Dzień Sportu
  11-12.05 Katowice Ekologiczny Kongres Gospodarczy
  13-15.05 Katowice Europejski Kongres Gospodarczy 2013
  12-17.05 Politechnika Śląska IGRY!
  24.05 Technopark Gliwice Dzień Nauki i Przemysłu

  Ekokreatywni Przedsiębiorczy Projektanci Przyszłości

  Bezpłatna konferencja "Ekokreatywni Przedsiębiorczy Projektanci Przyszłości".

  Termin: 25 kwietnia 2013r. godzina 16.30 – 19.00, Centrum Edukacyjno Kongresowe Politechniki Śląskiej Sala E

  Zaproszenie skierowane jest do wszystkich studentów bądź absolwentów: Architektury, Budownictwa, Automatyki i Robotyki, Ochrony Środowiska, Elektroniki, Energetyki oraz kierunków związanych z szeroko pojętym projektowaniem w budownictwie mieszkalnym.

  Organizatorzy zachęcają do przesyłania zgłoszeń już teraz, liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie informacje pod adresem strony Ekokreatywni Przedsiębiorczy Projektanci Przyszłości

  NETWORKING dla młodego przedsiębiorcy!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości we współpracy z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zapraszają na szkolenie

  Termin: 22.04.2013 (poniedziałek), godz. 14:00 - 16:00

  Podczas szkolenia zapoznają się Państwo z networkingiem w biznesie, czyli procesem wymiany informacji, zasobów, wzajemnego poparcia i możliwości – a wszystko to możliwe dzięki sieci wzajemnych kontaktów!
  Networking i jego znaczenie, a także możliwości jakie daje on każdemu przedsiębiorcy w formie interaktywnej dyskusji przedstawi Pan Witek Szwedkowski z firmy Doctor Mind.

  Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona! Prosimy o przesłanie zgłoszenia (Imię i Nazwisko, Wydział i bieżący rok studiów/ lub ukończenia studiów) na adres aip@polsl.pl


  Przedsiębiorczy rok w AIP Pol. Śl.!

  W styczniowym numerze Biuletynu Politechniki Śląskiej można przeczytać artykuł o tym, co się u nas działo w ubiegłym roku kalendarzowym!

  Polecamy!

  Zapraszamy do lektury - Artykuł można przeczytać tutaj!

  Mądry Bogaty Rentier - Jak stać się bogatym i na zawsze takim pozostać!

  To bezpłatne szkolenie o tym, jak zacząć od zera i w niespełna kilkanaście lat osiągnąć niezależność finansową.

  Na szkoleniu

  Dlaczego tak łatwo się zadłużamy a tak trudno jest nam się bogacić?
  Jak zaplanować swoje cele, od czego zacząć?
  Które narzędzia inwestycyjne wybrać?
  Jak sprawić by pieniądze pracowały dla Ciebie a nie Ty dla pieniędzy?
  Czym jest inwestowanie i czy stać Cię na to by nie inwestować?
  Magia procentu składanego – największe matematyczne odkrycie?
  Jak zaoszczędzić 2 232 zł miesięcznie dzięki strategii inwestycyjnej?
  Jak zarabiać 18,69% rocznie klikając 4 razy w roku?
  Nowoczesna Strategia Inwestowania SISI
  Ile na prawdę zarabia Twoja lokata?
  Czym jest współczynnik małej czarnej?
  Ile inwestować miesięcznie by zyskać dodatkowe 5 000 zł do emerytury?
  Skąd wziąć pieniądze na inwestycje? Przykłady, analizy!

  Szkolenie jest bezpłatne, są jeszcze wolne miejsca!

  środa, 20 lutego 2013, godz. 17:00-19:00, Gliwice, Politechnika Śląska - Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko", sala teatralna

  Zapraszamy do obejrzenia strony organizatora - Szkoła Inwestowania

  Czy Twoje pieniądze muszą być zamrożone? Giełda dla początkujących

  Ministerstwo Skarbu Państwa zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 22.01.2013 o godzinie 16:30 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej

  Giełda dla początkujących, spotkania z ekspertami, konkursy z nagrodami

  Wstęp wolny!

  Zapraszamy do obejrzenia strony projektu Akcjonariat Obywatelski


  Zapytaj eksperta! Konsultacje dotyczące działalności gospodarczej

  w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej

  Projekt dofinansowany przez MINISTERSTWO GOSPODARKI

  Profesjonalne doradztwo
  Indywidualne konsultacje
  Spotkania z ekspertami
  Czas na Twoją Przedsiębiorczość!

  Tematy konsultacji:

  zakładanie własnej działalności gospodarczej i konsultacja pomysłu,

  tworzenie biznes planu i pozyskiwanie środków na własną działalność gospodarczą

  księgowość i finanse w małej firmie

  zagadnienia prawne w firmie, ochrona własności intelektualnej

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
  Dopasowujemy indywidualnie terminy i godziny konsultacji. Zapisz się na konsultację! Elektronicznie: aip@polsl.pl

  ZAPRASZAMY!!!

  I Spotkania z Przedsiębiorczością

  prezentujemy Państwu wydarzenie organizowane przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej
  przy współpracy z: Fundacją AIP, Klubem Przedsiębiorcy - Zamek Cieszyn, Górnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego GARR S.A.

  • 29.11.2012 r.
  • Profesjonalna sesja zdjęciowa - Wojciech Bednarczuk - wojciechbednarczuk.blogspot.com

  Pan Wojciech Bednarczuk:  Środki na działalność gospodarczą w PUP Gliwice i Zabrze

  Powiatowe Urzędy Pracy w Zabrzu i Gliwicach przewidziały dodatkowe środki w 2012 roku na otwieranie działalności gospodarczych.

  Wszystkie osoby, które mogą posiadać status osoby bezrobotnej (studenci zaoczni, absolwenci) zachęcamy do składania wniosków o dofinansowanie!

  Formularze wniosków można pobrać na stronach internetowych tych instytucji lub w siedzibach. Przewidywana kwota jednorazowego dofinansowania to ok. 17 tys. złotych

  Narodowy Test Przedsiębiorczości z nagrodami!

  Jesteś przedsiębiorczy i masz 18-29 lat?

  Potrzebujesz funduszy i wiedzy na rozwinięcie swoich pomysłów?

  Weź udział w Narodowym Teście Przedsiębiorczości i wygraj 60 000zł na start!

  Wypełnij test przedsiębiorczość. Autorzy 100 najlepszych testów opracują swoje biznes plany. Nasze jury wybierze finalistów konkursu. Każdy z nich może zaprezentować swój biznes plan. Zwycięzca konkursu wygra 60 000zł na start działalności!

  Konkursu rusza 19.11.2012!

  Sprawdź!Pierwszy Krok w Biznes z PARP

  Projekt "Vademecum Innowacyjnego Przedsiębiorcy" - Katowice

  Projekt Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest w ramach Priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 8.2 „Transfer wiedzy”, Poddziałanie 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy strefy nauki i przedsiębiorstw”). Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie PAIP w partnerstwie z TÜV Akademia Polska na terenie województwa śląskiego. W ramach projektu przeszkolonych zostanie 150 uczestników. Projekt realizowany jest w okresie: wrzesień 2011 – luty 2013.

  W ramach projektu realizowane są: bezpłatne szkolenie dot. zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej typu spin off/out, dzięki któremu uczestnicy (Beneficjenci) nabędą szczegółową wiedzę na temat m.in.: praktycznych aspektów zakładania działalności typu spin off/out, tworzenia biznesplanu, możliwości i źródeł finansowania biznesu, transferu technologii i wiedzy, komercjalizacji i strategii marketingowych. Uczestnicy będą mogli skorzystać także z ćwiczeń praktycznych weryfikujących umiejętności interpersonalne niezbędne do prowadzenia własnej firmy, bezpłatne indywidualne doradztwo dla pomysłów na biznes najbardziej zaawansowanych i najbardziej dociekliwych uczestników w ramach którego będą oni mogli zasięgnąć porady experta/doradcy z wybranych dziedzin m.in.: marketing, prawo, finanse/księgowość itp., bezpłatna wizyta studyjna w Instytucie Badawczym/Innowacyjnej Firmie, która pokaże uczestnikom możliwości i korzyści płynące z założenia firmy opartej na wiedzy.

  W ramach projektu organizatorzy zapewniają:
  materiały szkoleniowe, catering, profesjonalną kadrę dydaktyczną, uzyskanie CERTYFIKATU ukończenia szkolenia.

  Wśród wszystkich uczestników projektu, którzy zakończą szkolenie (uzyskają Certyfikat) zostanie przeprowadzone losowanie w ramach, którego wyłoniony zostanie jeden uczestnik, który otrzyma w nagrodę LAPTOPA. Losowanie odbędzie się po ukończeniu ostatniej grupy szkoleniowej.

  Zachęcamy do udziału w szkoleniach!

  Wszystkie wiadomości znajdą Państwo pod adresem www.vip.paip.pl/slaskie/

  I Spotkania z Przedsiębiorczością w AIP P.Ś.

  Serdecznie zapraszamy na prelekcje podczas wydarzenia, które odbędzie się na Wydziale Budownictwa w dniu 29.11.2012, w auli 118  Kolejna Sesja gry „Cash Flow” w AIP P.Ś.!

  5.12.2012 (środa), zaczynamy o godzinie 15:00

  Profesjonalny trener Pani Teresa Pawłowska

  Bezpłatna sesja gry!

  Gra pobudzająca inteligencję finansową!

  Chcesz wziąć udział po raz pierwszy? Chcesz poznać zasady gry? Przyjdź i sprawdź się! A może chcesz przyjść obserwować jak inni inwestują? Możesz być graczem lub obserwatorem.

  Zapraszamy też wszystkie osoby, które przynajmniej raz brały już udział w grze na zdecydowaną, bezkompromisową, szybką rozgrywkę „Cash Flow”.

  Pokaż, jak dobrze czujesz się w świecie obrotu pieniężnego, pokonaj konkurencję, zrealizuj swoje marzenie o bogactwie - i wygraj!

  Zapisy w biurze AIP lub pod adresem aip@polsl.pl
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

  Krótki Opis gry Cash Flow Oraz zachęta samego autora CF Pana Kiysaki do gry

  Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości

  W październiku 2012 Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej wziął udział w Giełdzie Pracodawcy i Przedsiębiorczości organizowanej w Politechnice Śląskiej

  Pracownicy jednostki chętnie udzielą Państwu informacji dotyczących bieżących wydarzeń oraz Inkubacji - nie tylko podczas Giełdy.

  Zapraszamy do Biura AIP Pol. Śl. !

  II Forum transgraniczne

  Przedsiębiorcy, samorządowcy i politycy spotkali się po raz drugi w Cieszynie, by podczas II Transgranicznego Forum Gospodarczego przedyskutować sytuację małych i średnich przedsiębiorców w Polsce i Republice Czeskiej.

  Udział w wydarzeniu wziął także AIP Politechniki Śląskiej, jako instutycja współpracująca z Zamkiem Cieszyn, Klubem Przedsiębiorcy.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z II Transgranicznego Forum

  Cieszyn przyjazny przedsiębiorcom

  Zamek Cieszyn i Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie ogłaszają konkurs. Autorzy ciekawych pomysłów mają szansę zdobycia atrakcyjnych nagród. Konkurs dotyczy tematyki problemów oraz pomysłów jak je rozwiązać na szczeblu lokalnym. Mile widziane są propozycje inicjatyw pobudzających rozwój Cieszyna, szczególnie wykorzystujących potencjał transgraniczności miasta.

  Swoje pomysły należy przekazać na zgłoszeniu i dostarczyć do Działu Przedsiębiorczości Zamku Cieszyn, najpóźniej do 15 października 2012 r.

  Szczegółowe informacje na stronie Zamku Cieszyn

  Polecamy!

  Letnia Akademia Biznesu GARR S.A.

  Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach organizowanych w najbliższych miesiącach przez Górnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach projektu Enterprise Europe Network. W ramach cyklu organizowane będą spotkania o tematyce dotyczącej małych przedsiębiorstw
  Letnia Akademia Biznesu

  Dofinansowania dla Mikro- i MŚP!

  Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości zaprasza do zapoznania się z ofertą pozyskania dotacji unijnych w ramach konkursu 1.2.3. "Innowacje w Mikro- i MŚP". Informacja o konkursie o dofinansowanie znajduje się na stronie

  Akademia Naukowca

  Trwa nabór do projektu Akademia Przedsiębiorczego Naukowca! Jeżeli jesteś studentem, absolwentem (do 1 rok od ukończenia studiów), doktorantem, pracownikiem naukowym, naukowo-dydaktycznym POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ – WYBIERZ MODUŁ TEMATYCZNY, KTÓRY NAJBARDZIEJ Ci odpowiada i zapisz się na szkolenia !

  Wszystkie informacje o szkoleniach i rekrutacji można znaleźć na stronie projektu

  Dotacje dla Przedsiębiorczych Gliwiczanek!

  Kobiety z powiatu gliwickiego może zainteresować unijny projekt „Jestem przedsiębiorcza-zakładam firmę”, realizowany przez Proton Relations wraz z Instytucją Szkoleniową „Muster-in”. Inicjatywa jest kierowana do 30 bezrobotnych kobiet mieszkających na terenie Gliwic, Zabrza lub powiatu gliwickiego. Chętne muszą być zarejestrowane w PUP oraz nie mogą posiadać zarejestrowanej działalności gospodarczej w Polsce i za granicą – w okresie od 1 roku przed przystąpieniem do przedsięwzięcia.

  Kwota o jaką mogą starać się przedsiębiorcze panie to 40 tysięcy złotych! Grupą priorytetową są kobiety w wieku 50+. W trakcie realizacji projektu, na uczestniczki czeka 120-godzinne szkolenie poprzedzające rejestrację firmy. Kurs jest poświęcony aspektom prawnym oraz formalnym, związanych z prowadzeniem i zakładaniem firmy. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki, dotyczy między innymi zastosowania IT w biznesie, rachunkowości, marketingu, wystawiania faktur i źródeł finansowania rozwoju firmy.

  Dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronach www.protonrelations.pl oraz www.musterin.pl. Nabór odbywa się w terminie od 27 do 29 sierpnia. Szczegółowych informacji udziela gliwickie biuro projektu (ul. Chorzowska 58, tel. 32/337-20-62, 506-080-246, e-mail: projekt@protonrelations.pl).

  AKTYWNA - PRZEDSIĘBIORCZA - POZYTYWNA
  Warsztat dla kobiet dotyczący wizerunku, komunikacji i autoprezentacji.

  13 czerwca ( środa) 2012 od 15:00 do 17:30

  Wydział Budownictwa, s. 107 (sala obron)

  Prowadzące: Anna Kańska Górniak - gł. specjalista ds. przedsiębiorczości, pracownik Zamek Cieszyn, koordynator Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie
  Teresa Pawłowska – trener biznesu, przedsiębiorca

  Program spotkania:

  GodzinaTemat
  15:00 – 15:10 Powitanie,
  przedstawienie się prelegentek i uczestniczek
  15:10 – 15:25Ćwiczenie I:
  Prezentacja - przedstawianie losowo wybranej roli
  15:25 – 15:45Ćwiczenie II:
  Pozytywna prezentacja
  – wzajemne prezentowanie się uczestniczek spotkania
  15:45 – 16:10Ćwiczenie III:
  Dobre i złe przykłady komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej
  16:10 – 16:30Prezentacje metodą Pecha-Kucha:
  I. Kobieta – przedsiębiorca: bariery kobiet na rynku pracy.
  Szklany sufit, szklane ściany - mit czy rzeczywistość?
  Jakich błędów unikać?
  II. 13 drogowskazów
  16:30 – 16:40Przerwa
  16:40 – 16:50Wprowadzenie do metod heurystycznych:
  Burza Mózgów, metoda: 635, metoda Philipsa 66,
  metoda Kuli Śniegowej, analiza SWOT
  16:50 – 17.20Ćwiczenie IV: Warsztat aktywny:
  Metoda 6 myślowych kapeluszy Edwarda de Bono.
  Temat sesji: Czy warto założyć firmę?
  17:20 – 17:35Ćwiczenie V:
  Autoprezentacja - czyli jak wzbudzić zainteresowanie swoją osobą
  i zbudować swój pozytywny wizerunek?
  Podsumowanie spotkania, ankiety

  Program warsztatów w pliku pdf jest dostępny tutaj

  Aby wziąć udział w spotkaniu prosimy wysłać zgłoszenie na adres aip@polsl.pl, podając następujące informacje: studentki: Wydział i rok studiów, absolwentki: wydział i rok ukończenia studiów.
  Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Serdecznie zapraszamy!


  Techniki i strategie negocjacji - część II

  Wszystkich, którzy chcą poznać tajniki negocjacji, które można wykorzystać w wielu sytuacjach – zapraszamy na kontynuację szkolenia - drugie z cyklu!

  29.05.2012 (wtorek) godz. 15:00 – 17:30

  Prowadzący: Wojciech Gawlik

  Tematyka poruszana podczas warsztatów:
  Jak stosować techniki negocjacyjne?
  Jakie są metody wywierania wpływu podczas negocjacji? Dobre i złe praktyki?
  Jak się dobrze przygotować do procesu negocjacyjnego?

  Zapraszamy również osoby, które brały udział w pierwszym spotkaniu o tym temacie.

  Liczba miejsc jest ograniczona! Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl

  Prosimy podać: imię i nazwisko, Studenci PŚ – Wydział i rok studiów, absolwenci/pracownicy – Wydział i rok ukończenia studiów

  Serdecznie zapraszamy!

  Nasi Beneficjenci w mediach

  "Dziennik Zachodni" zauważył naszych Beneficjentów!

  Zapraszamy do lektury artykułu "Student - biznesmen to świetna wizytówka śląskiego regionu"

  Nabór do 6.2 w Technoparku Gliwice

  Trwa nabór w Technoparku Gliwice do projektu "Innowacyjny - Kapitał na start!"

  W ramach projektu przewidziano następujące formy wsparcia: szkolenie i doradztwo przygotowujące do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości (do 40 000 zł), finansowe wsparcie pomostowe w okresie 6 miesięcy (1317 zł/miesiąc), doradztwo dla nowo powstałych przedsiębiorców. Wszystkie osoby, które wyrażą chęć uczestnictwa w projekcie powinny złożyć w Biurze Projektu w terminie 18 stycznia 2012 r. – 31 stycznia 2012 r. formularze rekrutacyjne wraz z załącznikami.

  Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem funduszy na działalność swojej firmy i udziałem w projekcie zapraszamy na stronę Technoparku Gliwice: Innowacyjny - Kapitał na start!


  Kobieta Przedsiębiorcza!

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatny warsztat przygotowany specjalnie dla kobiet!

  25.04.2012 (środa) godz. 15:00 – 17:30

  Prowadzące: Teresa Pawłowska & Anna Kańska-Górniak

  Zapraszamy wszystkie studentki i absolwentki Politechniki Śląskiej na warsztaty dotyczące aktywności na rynku pracy oraz przedsiębiorczości

  Tematyka poruszana podczas warsztatów:

  • moje firmy, moje pasje, moja praca
  • kobieta - przedsiębiorca
  • autoprezentacja
  • budowanie swojej niezależności finansowej
  • technika pierwszego wrażenia
  • ograniczenia kobiet na rynku pracy
  • jak stać się kobieta sukcesu

  Liczba miejsc jest ograniczona! Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl

  Prosimy podać: imię i nazwisko, Studenci PŚ – Wydział i rok studiów, absolwenci/pracownicy – Wydział

  Serdecznie zapraszamy!

  Konkurs GARR S.A. - POMYSŁ NA START

  Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu "Pomysł na start" Górnośląskiej Agencji Promocji Przedsiębiorczości S.A. w Katowicach. Projekt skierowany jest do studentów, a jego celem jest wybór najlepszego innowacyjnego pomysłu na własny biznes.

  W konkursie, który ma charakter otwarty, przewidziano przyznanie jednej nagrody głównej w wysokości 8 tys. złotych oraz dwóch wyróżnień. Dla laureatów przewidziano również bezpłatne doradztwo w zakresie stworzenia profesjonalnego biznesplanu przedsięwzięcia oraz pomoc w nawiązaniu kontaktu z firmami zainteresowanymi wdrożeniem zwycięskiego projektu.

  Szczegóły dotyczące konkursu znajdą Państwo tutaj


  Kolejna sesja gry „Cash Flow”!


  12.04.2012 (czwartek), zaczynamy o godzinie 15:30

  Prowadząca: Aleksandra Chudoba

  Bezpłatna sesja gry!

  Gra pobudzająca inteligencję finansową!

  Chcesz wziąć udział po raz pierwszy? Chcesz poznać zasady gry? Przyjdź i sprawdź się! A może chcesz przyjść obserwować jak inni inwestują? Możesz być graczem lub obserwatorem.

  Zapraszamy też wszystkie osoby, które przynajmniej raz brały już udział w grze na zdecydowaną, bezkompromisową, szybką rozgrywkę „Cash Flow”.

  Pokaż, jak dobrze czujesz się w świecie obrotu pieniężnego, pokonaj konkurencję, zrealizuj swoje marzenie o bogactwie - i wygraj!

  Zapisy w biurze AIP lub pod adresem aip@polsl.pl
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

  Krótki Opis gry Cash Flow Oraz zachęta samego autora CF Pana Kiysaki do gry

  Kontynuacja konsultacji - nowe terminy! MARZEC 2012

  Najbliższe konsultacje:

  DataGodzinaKonsultacje
  6.0315:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  7.0314:30Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  15.0315:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  20.0315:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  28.0314:30Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  22.0314:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  29.0315:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu


  Radosnych Świąt!

  Radosnych Świąt życzy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej

  Techniki i strategie negocjacji

  28.03.2012 (środa), godz. 15:00 – 17:00

  Prowadzący: Wojciech Gawlik

  Wydział Budownictwa, sala 217

  Wszystkich, którzy chcą poznać tajniki negocjacji, które można wykorzystać w wielu sytuacjach – zapraszamy na szkolenie!
  Czym są negocjacje i do czego nam służą?
  Jakie są style prowadzenia negocjacji?
  Jak stosować techniki negocjacyjne?
  Jak się dobrze przygotować do procesu negocjacyjnego?
  Jak umiejętnie i w dobrym stylu przekonywać do swoich racji?
  Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznają Państwo na spotkaniu.

  Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl

  Prosimy podać: imię i nazwisko, Studenci PŚ – Wydział i rok studiów, absolwenci/pracownicy – Wydział

  Liczba miejsc ograniczona! Serdecznie zapraszamy!

  Współpraca z mediami oraz autoprezentacja - warsztaty interaktywne

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie!

  12.03.2012 (poniedziałek) godz. 15:00 – 17:00
  Wydział Budownictwa sala 107 (Sala Obron)

  Główny temat spotkania jest ważny dla każdego aktualnego i przyszłego przedsiębiorcy, który chce promować siebie i swoją firmę – ale nie tylko dla niego!

  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą popracować nad autoprezentacją i sprawdzić, jak prezentują się przed kamerą, skorygować swoje wystąpienia i poprawić błędy, a także osoby, które chcą znać niuanse współpracy z światem mediów - kontakty z mediami, wpadki przed kamerą oraz dobre praktyki.

  Zapraszamy również osoby, które miały już kontakty z mediami, ale chcą się dowiedzieć jak to wygląda „z drugiej strony” i zadać pytania. Warsztaty dla odważnych oraz dla tych, którzy są ciekawi świata mediów.

  Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl

  Prosimy podać: imię i nazwisko, Studenci PŚ – Wydział i rok studiów, absolwenci/pracownicy – Wydział

  Serdecznie zapraszamy!

  Prowadzący: Hanna Blokesz - Bacza i Jan Bacza.

  Pani Hanna Blokesz-Bacza swoją dziennikarską przygodę zaczynała w 2003 r. w Radiu Vanessa w Raciborzu. Tam czytała i przygotowywała serwisy informacyjne oraz była reporterem. Potem swoje kroki skierowała do Telewizji Polskiej o/Katowice, gdzie pracowała w Aktualnościach. Była reporterem, prezenterem, lektorem. Jej materiały ukazywały się m.in. TVP Info, Teleekspresie, Panoramie. Pracowała w Radio Ekspress w Tychach oraz portalu informacyjnym Śląska Cieszyńskiego www.ox.pl gdzie tworzyła wraz z mężem telewizję internetową. Aktualnie zajmuje się promocją gminy Strumień, prowadzi szkolenia, imprezy i spotkania.

  Sesja gry „Cash Flow” - dla zaawansowanych

  20.03.2012 (wtorek) godz. 15:00 Prowadząca: Aleksandra Chudoba

  Bezpłatna sesja gry!

  Gra pobudzająca inteligencję finansową!

  Zapraszamy wszystkie osoby, które przynajmniej raz brały już udział w grze (chętnie w towarzystwie osoby, która jeszcze nie brała udziału w grze, jako kibica), na zdecydowaną, bezkompromisową, szybką rozgrywkę „Cash Flow”.

  Pokaż, jak dobrze czujesz się w świecie obrotu pieniężnego, pokonaj konkurencję, zrealizuj swoje marzenie o bogactwie - i wygraj!

  Zapisy w biurze AIP lub pod adresem aip@polsl.pl
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

  Krótki Opis gry Cash Flow Oraz zachęta samego autora CF Pana Kiysaki do gry

  7 urodziny Zamku Cieszyn

  Za siedmioma górami, za siedmioma lasami był sobie Zamek. Nie był to taki sobie zwykły Zamek, ale Zamek nowoczesny. Znacie tą bajkę? Nie? To wybierzcie się w podróż za siedem gór i lasów – to tylko wydaje się daleko. Spieszcie się, bo w lutym Zamek Cieszyn będzie obchodzić 7. urodziny, a Cieszyn stanie się zimową stolicą designu.
  Historia, rzemiosło, tradycja, współpraca z przemysłem, a z drugiej strony eksperyment będą obecne na urodzinach. Kolejny raz design zostanie "odczarowany" – będzie pokazana jego użyteczność w wielu sferach życia i zostanie udowodnione, że peryferie mogą być bardzo inspirujące!

  Zamek Cieszyn zaprasza na 7. Urodziny Zamku 3-5 lutego 2012.

  Więcej informacji o tym wydarzeniu oraz program znajduje się na stronie Zamku Cieszyn

  .

  Terminy ostatnich konsultacji w projekcie "Punkt informacyjny w AIP" - STYCZEŃ

  Najbliższe konsultacje:

  DataGodzinaKonsultacje
  17.0115:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  18.0114:30Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  19.0114:00Jak napisać dobry biznes plan
  19.0114:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  19.0116:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  24.0115:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  25.0114:30Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  26.0114:00Jak napisać dobry biznes plan
  26.0114:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  31.0115:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu

  Projekt jest współfinansowany przez program MNiSW "Kreator Innowacyjności", więcej w zakładce "Projekty".

  Szkolenie ABC Przedsiębiorczości w Zamku Cieszyn

  Zamek Cieszyn i Klub Przedsiębiorcy zapraszają osoby pragnące założyć działalność gospodarczą na szkolenie z cyklu: ABC Przedsiębiorczości.

  Termin: 10-11 lutego 2012

  Miejsce: sala konferencyjna w Oranżerii Zamku Cieszyn

  Więcej informacji o szkoleniu oraz program znajdą Państwo na stronie Zamku Cieszyn

  Nabór do 6.2 w Technoparku Gliwice

  Trwa nabór w Technoparku Gliwice do projektu "Innowacyjny - Kapitał na start!"

  W ramach projektu przewidziano następujące formy wsparcia: szkolenie i doradztwo przygotowujące do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości (do 40 000 zł), finansowe wsparcie pomostowe w okresie 6 miesięcy (1317 zł/miesiąc), doradztwo dla nowo powstałych przedsiębiorców. Wszystkie osoby, które wyrażą chęć uczestnictwa w projekcie powinny złożyć w Biurze Projektu w terminie 18 stycznia 2012 r. – 31 stycznia 2012 r. formularze rekrutacyjne wraz z załącznikami.

  Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem funduszy na działalność swojej firmy i udziałem w projekcie zapraszamy na stronę Technoparku Gliwice: Innowacyjny - Kapitał na start!
  Konsultacje w grudniu 2011

  W roku akademickim 2011/2012 od września są kontynuowane konsultacje z ekspertami w ramach projektu "Punkt informacyjny w AIP". Projekt jest współfinansowany w ramach programu MNISW "Kreator Innowacyjności". Zapraszamy do zapisywania się na konsultacje - w tym celu prosimy o kontakt z biurem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, za pośrednictwem poczty elektronicznej. aip@polsl.pl lub telefonicznie 32 2371985. Harmonogram najbliższych konsultacji jest dostępny w zakładce: Projekty - "Punkt Informacyjny w AIP".
  Zapraszamy!


  Terminy najbliższych konsultacji - GRUDZIEŃ

  Najbliższe konsultacje:

  DataGodzinaKonsultacje
  07.1217:00Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  13.1216:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  13.1213:00Jak napisać dobry biznes plan
  15.1215:30Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  15.1115:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących

  "MEDIA, CZYLI NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY JAK GO MALUJĄ"

  15.12.2011 (czwartek) godz. 14:00 Wydział Budownictwa s. 136

  Przyjdź, zobacz co się działo, poznaj nasze propozycje na następne miesiące! Spotkanie podsumowujące działalność AIP w bieżącym roku.
  Między innymi: spotkania, konsultacje, sesje Cash Flow!
  Dowiedz się co o proponuje AIP wszystkim, który chcą dbać o rozwój swojej przedsiębiorczości.

  Byłeś uczestnikiem naszych spotkań – koniecznie musisz być i na tym! Zapraszamy!

  Główny temat spotkania jest ważny dla każdego aktualnego i przyszłego przedsiębiorcy, który chce promować siebie i swoją firmę – ale nie tylko dla niego!
  Zapraszamy wszystkich, którzy „boją się” kamery lub wystąpień publicznych i którzy nie wiedzą, jak się zachować. A także tych którzy mieli już pewne kontakty z mediami, ale chcą się dowiedzieć jak to wygląda „z drugiej strony”.
  Pani Hanna Blokesz Bacza udowodni, że nie takie media straszne jak sobie to wyobrażamy, opowie o kontaktach z mediami, wpadkach przed kamerą oraz o dobrych praktykach.

  Po co przedsiębiorcy dobry układ z mediami? Czego oczekuje dziennikarz, a co chcemy mu dać? Czym się różnią media lokalne od ogólnopolskich? Czy kamera to wróg publiczny numer jeden? Błędy w kontaktach z dziennikarzem – „wpadki”. Dobre praktyki w kontaktach z dziennikarzem.

  Program spotkania:

  14:00–14:15Podsumowanie działalności Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej w 2011 roku
  14:15–15:15"Media, czyli nie taki diabeł straszny jak go malują"
  15:15–15:30Dyskusja i zakończenie

  Pani Hanna Blokesz-Bacza swoją dziennikarską przygodę zaczynała w 2003 r. w Radiu Vanessa w Raciborzu. Tam czytała i przygotowywała serwisy informacyjne oraz była reporterem. Potem swoje kroki skierowała do Telewizji Polskiej o/Katowice, gdzie pracowała w Aktualnościach. Była reporterem, prezenterem, lektorem. Jej materiały ukazywały się m.in. TVP Info, Teleekspresie, Panoramie. Pracowała w Radio Ekspress w Tychach oraz portalu informacyjnym Śląska Cieszyńskiego www.ox.pl gdzie tworzyła wraz z mężem telewizję internetową. Aktualnie zajmuje się promocją gminy Strumień, prowadzi szkolenia, imprezy i spotkania.

  Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl

  Prosimy podać: imię i nazwisko, Studenci PŚ – Wydział i rok studiów, absolwenci/pracownicy – Wydział

  Serdecznie zapraszamy!

  Terminy najbliższych konsultacji - LISTOPAD

  Najbliższe konsultacje:

  DataGodzinaKonsultacje
  08.1114:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  08.1116:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  08.1113:00Jak napisać dobry biznes plan
  17.1115:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  22.1115:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  23.1115:00Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  24.1113:00Jak napisać dobry biznes plan
  24.1115:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  29.1115:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą

  Spotkanie:
  PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

  7.12.2011 (środa) godz. 15:00 – 17:00

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Punkt Informacyjny w AIP” współfinansowanego przez program MNiSW „Kreator Innowacyjności”

  Spotkanie będzie dotyczyło szeroko rozumianego prawa własności intelektualnej:

  • jak zabezpieczyć swój pomysł,
  • prawo autorskie,
  • droga do patentu,
  • wzór przemysłowy.

  Elementy aspektów prawnych istotnych dla każdej małej firmy. Jeżeli mają Państwo pytania i wątpliwości właśnie dotyczące tej tematyki – zapraszamy serdecznie.

  Spotkanie poprowadzi: Pani Ekspert Monika Urbańczyk-Mrowiec, Radca Prawny

  Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl

  Prosimy podać: imię i nazwisko, Studenci PŚ – Wydział i rok studiów, absolwenci/pracownicy – Wydział

  Serdecznie zapraszamy!

  Więcej informacji o projekcie w zakładce Punkt Informacyjny

  Tydzień Przedsiębiorczości

  Trwa Tydzień Przedsiębiorczości! Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ .

  Jak zepsuć prezentację, czyli wielka klapa

  Spotkanie z Wiktorem Niedzickim pt. "Jak zepsuć prezentację, czyli wielka klapa" odbędzie się w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Banacha 3 w najbliższy czwartek 24 listopada o godz. 17:00. Wstęp wolny.

  Wiktor Niedzicki jest znanym dziennikarzem, związanym z mediami od 1975 roku. Zrealizował w sumie kilkaset programów popularnonaukowych. Jest autorem dwóch książek i kilkudziesięciu artykułów. Od 1984 roku pracuje w TVP. Od 12 lat prowadzi wykłady na temat prezentacji nauki. Obecnie jest starszym wykładowcą na Politechnice Warszawskiej.

  Więcej o prowadzącym na: www.wiktorniedzicki.pl

  Zapraszamy!

  Warsztat interaktywny:
  Co warto wiedzieć o DESIGNIE i korzyściach ze współpracy z projektantem?

  Warsztaty ułatwiające rozumienie strategicznej roli designu w PROWADZENIU FIRMY.

  23.11.2011 (środa) godz. 15:00 – 17:00

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie wszystkich, którzy myślą o własnej firmie.

  Podczas warsztatu interaktywnego zdobędą Państwo informacje o identyfikacji wizualnej w firmie oraz współpracy projektant – przedsiębiorca. Jest to tematyka niezwykle ważna dla każdego przedsiębiorcy - efektowne i efektywne dbanie o wizerunek swojej firmy.

  Spotkanie poprowadzą eksperci z Zamku Cieszyn, specjaliści w tematyce designu.

  Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona.

  Prosimy podać: imię i nazwisko, Wydział i rok studiów, absolwenci (do 12 m-cy od ukończenia studiów) – wydział, młodzi pracownicy naukowi – wydział.

  Serdecznie zapraszamy!

  Spotkanie: KSIĘGOWOŚĆ w małej firmie – wskazówki dla początkujących

  17.11.2011 (czwartek) godz. 15:30 – 17:30

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Punkt Informacyjny w AIP” współfinansowanego przez program MNiSW „Kreator Innowacyjności”

  Koszty, przychody – jak sobie z tym poradzić? Jakie dokumenty musi posiadać firma? Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy: założenie i prowadzenie własnej firmy w świetle przepisów prawa podatkowego, samodzielna księgowość - początki w małej firmie, potrzebne dokumenty.

  Spotkanie poprowadzi: Pani Ekspert Bożena Mnich – księgowa z wieloletnim doświadczeniem, doradzająca firmom w początkowym etapie ich działalności.

  Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl

  Prosimy podać: imię i nazwisko, Studenci PŚ – Wydział i rok studiów, absolwenci/pracownicy – Wydział

  Serdecznie zapraszamy!

  Więcej informacji o projekcie w zakładce Punkt Informacyjny

  DRUGA SESJA gry CASH FLOW w AIP!

  21.11.2011, zaczynamy o godzinie 15:00
  Bezpłatna sesja gry! Profesjonalny trener!

  Chcesz wziąć udział? Chcesz poznać zasady gry? Przyjdź i sprawdź się! A może chcesz przyjść obserwować jak inni inwestują? Możesz być graczem lub obserwatorem.

  Stół dla zaawansowanych

  Stół dla początkujących

  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

  Zapisy w biurze AIP lub pod adresem aip@polsl.pl, prosimy podać status: student/absolwent/pracownik Politechniki Śląskiej.

  Krótki Opis gry Cash Flow Oraz zachęta samego autora CF Pana Kiysaki do gry

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszej sesji gry w naszej galerii zdjęć!

  Terminy najbliższych konsultacji - PAŹDZIERNIK

  Najbliższe konsultacje:

  DataGodzinaKonsultacje
  05.1015:00Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  06.1013:00Jak napisać dobry biznes plan
  11.1015:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  11.1015:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  13.1015:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  18.1013:00Jak napisać dobry biznes plan
  18.1013:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  19.1015:00Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  20.1015:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  26.1015:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu

  Szkolenie w GCOP: „Budowanie partnerstw lokalnych – jak współpracować z organizacjami?

  27 października 2011 (czwartek) w godzinach od 10:00 do 16:30 w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości w Gliwicach

  Szkolenie kierowane jest do członków, pracowników i wolontariuszy podmiotów ekonomii społecznej (m.in. organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych). Podmiot musi posiadać osobowość prawną i nie prowadzić działalności gospodarczej. Warunkiem koniecznym do skorzystania ze szkolenia jest miejsce zamieszkania lub zatrudnienia na terenie województwa śląskiego.

  Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Priorytetowo traktowane będą zgłoszenia ze strony organizacji rynku pracy i polityki społecznej.

  Więcej informacji o szkoleniu na stronie www.gcop.gliwice.pl

  Spotkanie: Pozyskiwanie środków na własną działalność gospodarczą

  18 październik 2011r. (wtorek) godz. 15:00 – 17:00
  Spotkanie odbędzie się na Wydziale Budownictwa, s. 217.

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Punkt Informacyjny w AIP” współfinansowanego przez program MNiSW „Kreator Innowacyjności”

  Na spotkaniu: pozyskiwanie środków na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej oraz dostępne instrumenty wsparcia, w tym programy finansowane z Funduszy Strukturalnych UE.Dowiecie się Państwo, jakie istnieją możliwości pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania rozwoju firmy i jakie są perspektywy pozyskania środków finansowych dla własnej firmy.

  Spotkanie poprowadzi: Pani Lucyna Sikora Dyrektor Zespołu ds. Doradztwa i Informacji w Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

  Zgłoszenia pod adresem: aip@polsl.pl

  Serdecznie zapraszamy!

  Konsultacje we wrześniu 2011

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego 2011/2012 od września będą kontynuowane konsultacje z ekspertami w ramach projektu "Punkt informacyjny w AIP". Projekt jest współfinansowany w ramach programu MNISW "Kreator Innowacyjności". Zapraszamy do zapisywania się na konsultacje - w tym celu prosimy o kontakt z biurem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, za pośrednictwem poczty elektronicznej aip@polsl.pl lub telefonicznie 32 2371985. Harmonogram najbliższych konsultacji jest dostępny w zakładce: Projekty - "Punkt Informacyjny w AIP".
  Zapraszamy!


  Terminy najbliższych konsultacji - WRZESIEŃ:

  Najbliższe konsultacje:

  DataGodzinaKonsultacje
  15.0916:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  21.0915:00Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  22.0913:00Jak napisać dobry biznes plan
  27.0915:15Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  29.0914:30Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą

  Już po sesji? Wakacje?

  Siedzisz przed monitorem i klikasz?

  Nie marnuj czasu! To najlepszy moment, aby pomyśleć o swojej przyszłości!

  Kliknij w przedsiębiorczość!

  Kilka dobrych przykładów na własny biznes oraz kilka najważniejszych pytań i odpowiedzi:
  Film 1 - firma w branży ślubnej
  Film 2 - firma w branży reklamowej
  Film 3 - firma w branży finansowej

  SPOTKANIA:

  • 19.05.2011r. 15:00-18:00 - Jak założyć własną działalność gospodarczą.
  • 03.03.2011r. 14:00 - Spotkanie Inauguracyjne

  Najbliższe konsultacje:

  DataGodzinaKonsultacje
  12.0413:00
  12.0415:15Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  13.0412:30Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  14.0413:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  18.0415:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  18.0415:15Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  28.049:00Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  10.0513:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  10.0513:00Jak napisać dobry biznes plan
  12.0515:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  12.0515:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  17.0515:30Księgowość w małej firmie - wskazówki dla początkujących
  18.059:00Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  19.0513:00Jak napisać dobry biznes plan
  19.0513:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą
  24.0515:00Jak założyć własną działalność gospodarczą - konsultacja pomysłu
  26.0509:00Ochrona własności intelektualnej, zagadnienia prawne w firmie
  26.0513:00Jak napisać dobry biznes plan
  26.0513:00Jak pozyskać środki na własną działalność gospodarczą

  Pozyskiwanie kapitału na biznes

  Interaktywne warsztaty

  Grupa Trinity w ramach projektu Trinity Capital Business Network oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zapraszają na Interaktywne warsztaty "Pozyskiwanie kapitału na biznes"

  Więcej informacji w dziale Szkolenia w AIP

  Data: 20-21.06.2011 r.
  Miejsce: Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej

  Jak napisać dobry biznes plan?

  Zapraszamy na II spotkanie organizowane w ramach projektu: "Punkt Informacyjny w AIP" współfinansowanego przez program MNiSW Kreator Innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej.

  • Nie wiesz, do czego właściwie potrzebny jest biznes plan?
  • Po co planować?
  • Masz wątpliwości co powinien zawierać?
  • Co trzeba przemyśleć, aby dobrze go napisać?

  Dowiesz się tego na spotkaniu! Zgłoś swój udział - skontaktuj się z AIP. W mailu proszę napisać: imię, nazwisko, wydział, rok. Im szybciej - tym lepiej! Liczba miejsc ograniczona.

  Data: 08.06.2011 r. (środa) w godzinach 14:00-17:00
  Miejsce: Wydział Budownictwa, sala 136

  Prowadząca: Pani Iwona Czaplikowska - Zastępca Dyrektora Zespołu ds. Doradztwa i Informacji Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, doradca Ośrodka Enterprise Europe Network.

  Mam pomysł - mam firmę!

  Jak założyć własną działalność gospodarczą.

  Spotkanie w ramach projektu: "Punkt Informacyjny w AIP" współfinansowane przez program MNiSW Kreator Innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
  Został ustalony nowy termin! Zgłoszenia proszę przesyłać w formie elektronicznej na adres aip@polsl.pl. W mailu proszę podać imię, nazwisko, wydział oraz rok studiów.

  Data: 19.05.2011 r. (czwartek) w godzinach 15:00-18:00
  Miejsce: Wydział Budownictwa, sala 136


  Poprzednie wiadomości w Archiwum

  Wesołych Świąt

  Wspaniałych pomysłów, energii do działania oraz Radosnych Świąt! życzy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej


  Mam pomysł - mam firmę - Spotkanie odwołane

  Z niezależnych od nas powodów spotkanie zaplanowane na dzień 18.04.2011 r. zostało odwołane. Nowy termin spotkania ogłosimy wkrótce. Za zmiany przepraszamy.

  Mam pomysł - mam firmę!

  Jak założyć własną działalność gospodarczą.

  Zapraszamy Państwa na spotkanie, organizowane w ramach projektu: "Punkt Informacyjny w AIP" współfinansowanego przez program MNiSW "Kreator Innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej"
  Aby wziąć udział w spotkaniu, należy nadesłać zgłoszenie elektronicznie na adres aip@polsl.pl, podając imię, nazwisko oraz wydział i rok studiów. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Data: 18.04.2011 r. w godzinach 15:00-18:00
  Miejsce: Wydział Budownictwa, sala 136

  Konsultacje w AIP

  Informacje o najbliższych konsultacjach w AIP dostępne są w dziale Projekty AIP / Kreator Innowacyjności w ramach projektu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Kreator Innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".

  Punkt informacyjny AIP - plakat

  ABC Przedsiębiorczości

  Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zaprasza osoby pragnące założyć działalność gospodarczą na cykl szkoleń ABC Przedsiębiorczości, który odbędzie się w kwietniu, czerwcu oraz wrześniu 2011 r.

  Terminy spotkań: 15-16 kwiecień, 10-11 czerwiec, 23-24 wrzesień 2011
  Miejsce spotkań: sala konferencyjna w Oranżerii Zamku Cieszyn

  Więcej informacji w kategorii Szkolenia w Zamku.

  Punkt Informacyjny w AIP

  Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie inaugurujące projekt "Punkt Informacyjny w AIP", który będzie oferował Państwu profesjonalne doradztwo personalne dotyczące różnych aspektów zakładania działalności gospodarczej.
  Na spotkaniu przedstawimy ekspertów, którzy będą prowadzili indywidualne konsultacje w następujących tematach:

  • MAM POMYSŁ - MAM FIRMĘ!
  • POZYSKIWANIE ŚRODKÓW NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ
  • DOBRY BIZNES PLAN
  • KSIĘGOWOŚĆ w firmie
  • ZAGADNIENIA PRAWNE w firmie

  Po spotkaniu będzie można umówić się na indywidualne konsultacje z każdym z ekspertów.

  Data: 03.03.2011 r. (czwartek) o godzinie 14:00
  Miejsce: Wydział Budownictwa - aula 309

  Zadbaj o swoją przyszłość - czas na przedsiębiorczość!

  Projekt jest współfinansowany z Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Kreator Innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej."

  Konkurs Grasz o staż - 16. edycja!

  Grasz o staż jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz Gazetę Wyborczą. Co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.
  Poprzez konkurs, młodzi ludzie z całej Polski mają okazję spróbować swoich sił w grze o płatne, merytoryczne praktyki w najbardziej renomowanych firmach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych. Oprócz tego na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy. Uczestnik ma okazję zagrać o jeden z 221 staży w renomowanych firmach z całej Polski oraz wygrać dodatkowe nagrody o łącznej wartości ponad 150000 zł.
  Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z rozwiązaniem zadania/zadań.

  Organizator: Gazeta Wyborcza
  Termin zgłoszeń: 04.04.2011 r. do godziny 23:59

  Informacje o konkursie Grasz o staż

  Konsultacje

  Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w konsultacjach prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, za pośrednictwem poczty elektronicznej aip@polsl.pl lub telefonicznie 32 2371985. Harmonogram konsultacji można pobrać w wersji pdf: konsultacje z ekspertami.

  Spotkanie Role Models

  Role Models, czyli spotkanie z przedsiębiorcami, którym udało się odnieść sukces na rynku. Odpowiedzą oni na Państwa pytania i wątpliwości dotyczące otwierania własnej firmy. Spotkanie będzie miało charakter konwersacji Państwa z przedstawicielami dwóch firm. Przykładowa tematyka:

  • ile potrzeba wkładu własnego do interesu?
  • czy trudno jest zdobyć wszystkie potrzebne zaświadczenia do rozpoczęcia działalności?
  • określenie kolejności, gdzie najlepiej iść, by załatwić rzeczy najsprawniej i jakie błędy można popełnić przy różnego rodzaju biurokracji?
  • jak rozpoznać, czy mój pomysł jest godny zainwestowania, czyli czy ma potencjał i przyniesie mi korzyści?

  Zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres Biura Karier Studenckich, w temacie maila wpisując Role Models, a w treści imię, nazwisko, wydział i rok studiów oraz adres e-mail.

  Organizator: Biuro Karier Studenckich
  Data: 24.02.2011 r. (czwartek) w godzinach 15:30-17:00
  Miejsce: Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, budynek B, pok. 106

  Podatek VAT 2011 - szkolenie

  Na portalu Akademia PARP organizowane jest nowe, bezpłatne szkolenie Podatek VAT 2011 prezentujące aktualnie obowiązujący stan prawny. Szkolenie obejmuje wszystkie najnowsze nowelizacje Ustawy o podatku od towarów i usług. Skierowane jest do osób, które potrzebują skondensowanej wiedzy na temat obecnie obowiązujących przepisów.

  Szkolenie Podatek VAT 2011 składa się z ośmiu modułów dotyczących takich tematów jak:

  • rejestracja podatnika,
  • krajowe czynności opodatkowane,
  • obowiązek podatkowy i podstawy opodatkowania,
  • stawki i zwolnienia,
  • czynności związane z obrotem zagranicznym,
  • odliczenia i zwroty,
  • faktury,
  • rejestry,
  • kasy,
  • opodatkowanie wybranych rodzajów działalności.

  Szkolenie zostało przygotowane specjalnie dla pracowników zatrudnionych w sektorze MSP. Materiał szkoleniowy poparty jest ciekawymi, aktualnymi przykładami i uwzględnia problemy, z jakimi na co dzień borykają się polscy przedsiębiorcy.

  Na portalu Akademii PARP znajduje się również szkolenie Podatek VAT 2010, które prezentuje stan prawny obowiązujący do końca zeszłego roku, a także 22 inne szkolenia w pięciu zakresach tematycznych:

  • finansowo-prawny,
  • zarządzanie strategiczne i operacyjne,
  • umiejętności menadżerskie i osobiste,
  • marketing i sprzedaż,
  • wiedza ogólna i otoczenie biznesu.

  www.akademiaparp.gov.pl

  Śląskie Punkty Informacyjne

  Wszystkich chętnych zapraszamy na konsultacje dotyczące działalności gospodarczej, które odbywają się w Gliwicach w budynku RIPH.

  Organizator: Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. W. Pańki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej
  Data: pierwszy piątek miesiąca, godzina 9:00-13:00
  Miejsce: Gliwice, Zwycięstwa 36

  Organizator: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach
  Data: ostatni piątek miesiąca, 11:00-15:00
  Miejsce: Gliwice, Zwycięstwa 36

  Warsztaty z cyklu "Odkryj swój potencjał"

  Stowarzyszenie Promocji Kobiet Aktywnych "Spinka" zaprasza do udziału w cyklu warsztatów Odkryj swój potencjał. Pierwszy warsztat pod tytułem: Przełam się odbędzie się 19.01.2011 r.

  Data: styczeń - marzec 2011
  Miejsce: Katowice
  Koszty: 10 zł za pojedyncze szkolenie
  Organizatorzy: spinka.slask.pl

  Tydzień z Pracodawcą po raz szósty!

  Stowarzyszenie Studentów BEST Gliwice organizuje projekt Tydzień z Pracodawcą, który jest cyklem dni wystawienniczych na następujących wydziałach Politechniki Śląskiej:

  • 11 stycznia - Wydział Mechaniczny Technologiczny oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
  • 12 stycznia - Wydział Budownictwa oraz Wydział Elektryczny
  • 13 stycznia - Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

  Celem projektu jest zaaranżowanie spotkania potencjalnych pracodawców z młodymi ludźmi, poszukującymi pracy, praktyk lub stażu. Tydzień z Pracodawcą pomoże zebrać cenne informacje na temat zatrudnienia, a także wymogów rekrutacyjnych. Dodatkowym elementem podnoszącym wartość targów są warsztaty i szkolenia dla studentów.
  Informacje dodatkowe znaleźć można na stronie internetowej: tydzien.bestgliwice.pl

  Wesołych Świąt

  Wesołych Świąt oraz Wspaniałego Nowego Roku a w nim wielu przedsiębiorczych przedsięwzięć życzy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej

  Młody Przedsiębiorca

  Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej serdecznie zaprasza na kolejne Spotkanie z cyklu "Młody Przedsiębiorca". Plan spotkania:

  • Działania Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości
  • Świadomy rozwój postaw przedsiębiorczych
  • Wyzwania młodych przedsiębiorców - jak osiągnąć sukces? - Beneficjenci AIP
  • Mam pomysł - mam firmę! Zachęta do podjęcia aktywności

  Data: 09.12.2010 r. (czwartek) w godzinach 14:00-16:00
  Miejsce: Wydział Budownictwa - aula 309

  10 000 złotych na własny biznes!

  Innowacyjne podejście do biznesu, realność realizacji projektu, adekwatność kosztów do rzeczywistości, szansa na sukces i perspektywy rozwoju - to elementy, które weźmie pod uwagę kapituła przyznając 10 000 złotych nagrody w już VII edycji Konkursu na najlepszy Biznesplan organizowany przez Fundację BRE Banku i Fundację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

  Konkurs kierowany jest dla osób do 30 roku życia, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, a w szczególności do studentów - osób o największym potencjale wiedzy, kreatywności i innowacji, który odpowiednio zagospodarowany może stać się w przyszłości dominującym czynnikiem wpływającym na rozwój gospodarczy naszego kraju.
  Aby wziąć udział w Konkursie należy spisać swój pomysł na biznes wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.biznesplany.pl.
  Po zebraniu wszystkich prac każdy inkubator typuje najlepsze biznesplany, a następnie są one przekazywane do centrali AIP, gdzie następuje pierwsza selekcja na podstawie której wybieranych jest kilkadziesiąt najlepszych prac. Kolejnej i ostatecznej oceny pracy dokonuje Kapituła Konkursowa, która wyłania laureatów. W efekcie 100 osób - autorów najlepszych biznesplanów rozpoczyna realizację swoich wymarzonych pomysłów, zakładając firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Ponadto autorzy najlepszych biznesplanów otrzymają atrakcyjne nagrody.
  Nagrodą główną jest Pakiet usług dla startujących w AIP, tytuł "Pomysł na Biznes Roku 2010" oraz 10 000 złotych. Nagroda za drugie miejsce to 5 000 złotych, a za trzecie miejsce: 3 000 złotych.
  Ostatnim etapem projektu będzie event podsumowujący wyniki projektu połączony z ogłoszeniem laureatów oraz prezentacją najciekawszych pomysłów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie panel dyskusyjny, w którym wezmą udział eksperci, przedstawiciele funduszy kapitałowych, inwestorzy, doświadczeni przedsiębiorcy, renomowani mentorzy oraz profesorowie przedsiębiorczości.

  Zarządzanie transferem technologii

  Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapraszają na bezpłatne szkolenie. Więcej informacji w kategorii Szkolenia w CITT.

  Kształtowanie relacji biznesowych w procesie realizacji innowacyjnych przedsięwzięć. Metody i narzędzia

  Informacje o bezpłatnym szkoleniu organizowane przez CITT i Urząd Marszałkowski Woj. Śl. znajdą Państwo w dziale Szkolenia / CITT.

  Jak być przedsiębiorczym? - Szkolenie z kreatywności - Termin II

  Wszystkich zainteresowanych tworzeniem pomysłów oraz kreatywnym podejmowaniem decyzji serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenia. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej. To zajęcia dla praktyków! Więcej informacji na stronie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej - Szkolenia.

  Data:
  I cz. zajęć: 06.12.2010r. w godzinach 16:00-19:30
  II cz. zajęć: 13.12.2010r. w godzinach 16:00-19:30

  Jak być przedsiębiorczym? - część II

  Druga część szkolenia dot. pomysłów i zarządzania nimi. Więcej informacji na stronie o szkoleniach w AIP.

  Data (Termin I): 29.11.2010r. w godzinach 16:00-19:30

  "Oko w oko z ekspertem"

  Data: 25.11.2010r. godzina 16:00

  Jak być przedsiębiorczym? - część I

  Masz głowę pełną pomysłów? Nie wiesz co z nimi zrobić? Jak wybrać ten najlepszy i najbardziej wartościowy? Zapisz się na bezpłatne szkolenie w AIP. W programie nauka narzędzi wspomagających:

  • tworzenie pomysłu
  • podejmowanie decyzji
  • wprowadzanie rozwiązań w życie

  Szkolenie poprowadzi: Wojciech Gawlik

  Data (Termin I): 22.11.2010r. w godzinach 16:00-19:30

  Aktywizacja postaw przedsiębiorczych

  Bezpłatne szkolenie w ramach projektu "Aktywizacja społeczności akademickiej jako element realizacji Regionalnej Strategii Innowacji" organizowanego przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej. Uczestnikami szkolenia mogą być: studenci, pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz doktoranci uczelni wyższych. Ukończenie szkolenia poświadczone będzie świadectwem Politechniki Śląskiej i certyfikatem unijnym. Szkolenia odbywać się będą w Katowicach, Zabrzu i Gliwicach. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie projektu.

  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  Nabór wniosków: listopad-grudzień 2010r.

  Czas trwania szkoleń: 2 miesiące

  Manager własnej firmy

  Bezpłatne szkolenie z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej w ramach projektu Przedsiębiorczy Naukowiec

  Organizatorzy: Biuro Karier Studenckich, Technopark Gliwice

  Data: od 17.11.2010r. do 26.11.2010r.

  Link do ogłoszenia: Manager własnej firmy - PDF

  "Oko w oko z ekspertem"

  Masz pomysł na własny biznes? Nie wiesz od czego zacząć? Chcesz założyć własną działalność gospodarczą? U nas uzyskasz informacje: co zrobić by założyć własną firmę, doradztwo dot. przejścia od pomysłu na biznes do jego realizacji. Konsultacja z zakresu podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej.

  Data: 28.10.2010r. godzina 16:00

  Punkt informacyjny GARR S.A.

  Konsultacje nt funduszy unijnych z Górnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Więcej informacji na stronie Konsultacje w AIP.

  Data: 21.10.2010r. godzina 15:00

  Księgowość - to nie problem!

  Konsultacje z księgowości. Więcej informacji na stronie Konsultacje w AIP.

  Data: 14.10.2010r. godzina 15:30

  Targi dla Przedsiębiorczości 2010

  Dolnośląskie Towarzystwo Rozwoju Biznesu w Lubinie – organizacja pozarządowa, typu non-profit – w dniach 17-18 września 2010 roku we Wrocławiu organizuje Targi dla Przedsiębiorczości 2010, największe targi biznesowe dla mikro i małych przedsiębiorców oraz osób planujących samozatrudnienie. Targi są wydarzeniem szczególnie adresowanym do osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz mikro i małych przedsiębiorców poszukujących nowych możliwości rozwoju dla swojego biznesu. Udział w targach wezmą przede wszystkim specjaliści i sprawdzone firmy, które dzięki swojemu doświadczeniu mogą zaoferować mikro oraz małym firmą najlepszą pomoc i wsparcie.

  W Hali IASE we Wrocławiu przy ul. Wystawowej 1, zaprezentuje się przeszło 60 firm i 10 organizacji NGO z Dolnego Śląska, które w profesjonalny sposób wspomagają mikro biznes w codziennej swojej pracy. Targi są niepowtarzalną okazją do zobaczenia w jednym miejscu bogatej oferty firm i instytucji zajmujących się kojarzeniem partnerów biznesowych, pozyskiwaniem środków UE na działalności gospodarcze i rozwój firmy, biur rachunkowych, doradców finansowych, biur ubezpieczeniowych, banków, hurtowni art. biurowych, dealerów oprogramowania komputerowego, producentów sprzętu komputerowo-kasowego, agencji reklamowych i PR, a także NGO.

  http://www.biznestargi.pl/

  Jesteś przedsiębiorcza? Klub Kobiet Przedsiębiorczych!

  Klub Kobiet Przedsiębiorczych "eFamme" to klub dla kobiet prowadzących działalność gospodarczą lub pracujących na własny rachunek. Jego celem jest wzajemna promocja prowadzonych firm. Klub Kobiet Przedsiębiorczych oferuje firmom i osobom w nim skupionym możliwość kreowania wizerunku firmy w internecie poprzez social media i e-PR. To także forum do wspierania różnych inicjatyw kobiet przedsiębiorczych oraz reprezentowania naszego środowiska na zewnątrz. Spotkania Klubu są otwarte także dla pań, które dopiero myślą o samodzielnej działalności gospodarczej lub świadczą usługi na zasadach umowy o dzieło lub na zlecenie. Spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych odbywają się od listopada 2008, co najmniej raz w miesiącu. Dodatkowo organizowane są szkolenia dla członkiń klubu z zakresu zakładania i prowadzenia nowoczesnej firmy.

  VIII spotkanie w Warszawie "Kobiety też potrafią!" 7 września 2010

  Spotkanie ma na celu zaprezentować rzetelną wiedzę na temat rynku pracy w kontekście podziału na płci (jakie są różnice? Gdzie pracuje więcej mężczyzn? Gdzie głównie kobiety? Czy zachodzą zmiany w stanowiskach stereotypowo przypisanych konkretnej płci?

  Kobiety też potrafią!

  II Edycja Programu START

  Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji programu START.
  Jeśli masz pomysł na biznes, ale nie wiesz, od czego zacząć albo chcesz poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie pisania planu biznesu i zakładania własnej firmy - II edycji programu START odbędzie się w roku akademickim 2010/11. Planowany termin rozpoczęcia szkoleń to listopad 2010. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na stronie projektu do końca października br.

  www.start.polsl.pl

  Konkurs Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2010

  Organizatorem konkursu jest Fundacja Innowacji i Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Ideą konkursu jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym.

  Uczestniczące w konkursie podmioty ubiegają się o tytuły w następujących kategoriach:

  • Innowacyjna firma,
  • Innowacyjny produkt,
  • Innowacyjna usługa,
  • Innowacyjna gmina,
  • Innowacyjna organizacja,
  • Innowacyjny projekt unijny,
  • Dynamicznie rozwijająca się firma.

  Informacje o konkursie

  Poradnik: Ciężkie życie koordynatora

  Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Bielsku-Białej zaprasza koordynatorów projektów do lektury instrukcji pt. ”Ciężkie życie koordynatora”.

  "Nasze doświadczenia i doświadczenia naszych klientów pokazują, że praca koordynatora wymaga wiedzy, kreatywności w działaniu, zdolności analitycznego myślenia, zaangażowania, dobrej organizacji pracy, sprawnego zarządzania… można by długo tak wymieniać. Wychodząc naprzeciw tym trudnościom stworzyliśmy poradnik, jakie narzędzia i rozwiązania mogą ułatwić koordynatorom sprawne przygotowywanie dokumentacji."

  Ciężkie życie koordynatora

  Warsztaty: Efektywna komunikacja - sprawa kluczowa w biznesie.

  Klub Przedsiębiorcy Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zaprasza przedsiębiorców na warsztaty: „Efektywna komunikacja - sprawa kluczowa w biznesie", w dniu 29 września (środa) 2010 r. od 9:30 do 15:30 w sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku.

  W programie:

  • Analiza procesu komunikacji
  • Wybrane techniuki komunikacji perswazyjnej
  • Komunikacja asertywna
  • Jak rozpoznać czy nasz rozmówca mówi prawdę czy kłamie?
  • Identyfikacja berier w komunikacji
  • NLP: metaprogramy - co z tego wynika dla mnie jako rozmówcy?

  Udział w warsztatach (14- 20 osób) dla członków Klubu - 40 zł, dla osób pozostałych 60 zł.

  Efektywna komunikacja - sprawa kluczowa w biznesie

  Debata on-line : Zapomniane Zasoby Ludzkie. Jakich pracowników potrzebują polskie przedsiębiorstwa?

  Chcesz wziąć aktywny udział w dyskusji o zatrudnieniu w polskich przedsiębiorstwach?
  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w debacie on – line.
  Warto postawić sobie pytania – czy mamy do czynienia z niechcianymi czy raczej zapomnianymi zasobami ludzkimi. Czy tych pracowników faktycznie nie potrzebują polskie przedsiębiorstwa? Czy działania aktywizujące te grupy mogą zmienić oblicze polskiej gospodarki?
  Te pytania staną się podstawą debaty, której organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ze współpracy z Gazetą Prawną. Debata odbędzie się 16 września 2010 roku.

  Informacje o debacie oraz rejestracja

  Leśna Akademia Sukcesu Polskiego Radia – INWESTYCJE

  "Inwestowanie jest sztuką, ale tej sztuki można się nauczyć i zamiast tylko oszczędzać, spróbować na oszczędzaniu nieźle zarobić.


  Wielu najbogatszych dorobiło się miliardów inwestując. Jest wśród nich najbogatszy człowiek świata Warren Buffet. Może ktoś z Was pójdzie jego śladem."

  Kilka porad dotyczących inwestycji oraz innych tematów związanych z sukcesem na stronie Polskiego Radia

  Leśna Akademia Sukcesu Polskiego Radia

  Trzecia polska edycja konkursu DARBOVEN IDEE GRANT 2010. „Ponieważ Innowacja jest kobietą!” Konkurs dla przedsiębiorczych kobiet.

  Udział w nim może wziąć każda Polka, która ma ciekawy i innowacyjny pomysł na biznes. Nagrodą jest 100.000 zł.

  Idea konkursu narodziła się w Niemczech, w głowie prezesa rodzinnej firmy J.J.Darboven GmbH & CO Pana Alberta Darbovena. Od 1997 roku wyróżnienie przyznawane jest niemieckim kobietom, które stawiają pierwsze samodzielne kroki w biznesie. W Polsce wydarzenie organizowane jest od 2006 roku. Laureatką pierwszej edycji jest pani Ewa Daniuk, która zdobyła uznanie jury pomysłem firmy produkcyjno – handlowej wprowadzającej na rynek innowacyjne, opatentowane rozwiązanie umożliwiającego stawianie niewielkich obiektów budowlanych. Dwa lata temu nagrodę podzielono między Panią Katarzynę Przybył-Tamowicz oraz Panią Magdalenę Pyszczak. Wyróżnione projekty to pomysł na serwis www, w którym można porównywać kierunki studiów oraz koncepcja ośrodka badawczo-rozwojowego w branży opakowań.

  www.darboven.pl/idee_grant/

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Archiwum wiadomości