MODELE BIZNESOWE: Jak zaplanować swoją firmę?

W ubiegły czwartek odbyło się szkolenie "Jak zaplanować swoją firmę, czyli tworzenie modeli biznesowych dla firm rozpoczynających działalność."! Serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy opracowania własnego modelu biznesowego!

Dziękujemy też Michałowi Kucharskiemu z Fundacji AIP Śląsk za porcję pożytecznej wiedzy.

29.10.2015 r. godzina 14:00FORUM MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY

Podsumowanie cyklu: Młody Przedsiębiorca:
Wiosna w nowej siedzibie AIP Pol. Śl

19.05.2015 r.

Pani Anna Kańska - Górniak, ekspert, konsultantka i wielkie wsparcie działań AIP Politechniki Śląskiej, podczas kilku lat współpracy przeprowadziła w AIP Pol. Śl. setki godzin konsultacji, doradzała jak założyć firmę, podsuwała oraz konsultowała pomysły na firmę.

Na ostatnim spotkaniu przekazała prowadzenie wstępnych konsultacji Panu Januszowi Menderze, który od teraz będzie się spotykał ze studentami i absolwentami Pol. Śl. na konsultacjach, witamy nowego eksperta! A Pani Annie serdecznie dziękujemy za współpracę i mamy nadzieję, że to nie koniec wspólnych działań! DZIĘKUJEMY!

Jeżeli szukalibyście dobrej rady Pani Anny, znajdziecie ją w Zamku Cieszyn, Klubie Przedsiębiorcy w Cieszynie!

Dziękujemy za aktywny udział w konsultacjach i spotkaniu Forum Młodego Przedsiębiorcy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciekawy PANEL DYSKUSYJNY!, Pani Annie Kańskiej - Górniak za wszystkie przeprowadzone u nas konsultacje oraz za ABC planowania firmy, a także Panu Januszowi Menderze za ciekawy wykład o tym, jak przejść od marzenia, do działania!

Zamykając cykl Młody Przedsiębiorca 2014/15 "wiosna w nowej siedzibie AIP" tego Wam wszystkim życzymy!

RÓŻNE FORMY DZIAŁALNOŚCI

Rejestracja Działalności Gospodarczej
Spółki - jaką wybrać?

W cyklu spotkań Młody Przedsiębiorca w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości P.Ś., pod hasłem „Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej” odbyło się trzecie spotkanie!

Podczas prezentacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach dowiedzieliśmy się jak zarejestrować działalność gospodarczą krok po kroku oraz jak wypełniać potrzebne dokumenty - druki CEIDG) Dziękujemy prelegentkom z Wydz. Przedsięwzięć Gospodarczych I Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

W drugiej części spotkania Pan Piotr Łysko (Kancelaria Prawna HGŁ, Fundacja AIP Śląsk) opierając się na swoich doświadczeniach zastanawiał się wspólnie z uczestnikami: czy lepiej wybrać jednoosobową firmę czy inną formę działalności? Analizował także rodzaje spółek - cywilną, jawną, z o.o., ich wady i zalety oraz aspekty prawne w różnych formach działalności gosp.

Według opinii naszego wykładowcy było "genialnie a uczestnicy byli fantastyczni"! Również opinie uczestników spotkania o energetycznym wykładowcy były bardzo pozytywne! Bardzo nas to cieszy!

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!

15.04.2015 r. godzina 14:00


A na koniec pozytywne "selfie", które przesłał nam Piotr Łysko!

Skąd wziąć pieniądze & Jak zaplanować swoją firmę?

W cyklu spotkań Młody Przedsiębiorca w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości P.Ś., pod hasłem „Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej” odbyło się drugie spotkanie!

Tym razem dotyczyło dofinansowań na działalność gospodarczą oraz tworzenia modeli biznesowych i planowania swojej firmy.

Spotkanie prowadzili: Dyrektor Lucyna Sikora z Funduszu Górnośląskiego SA oraz Radosław Knesz, przedsiębiorca z Fundacji AIP (Alergis Sp. z o.o.)

Dziękujemy za udział w spotkaniu!

18.03.2015 r.

Młody Przedsiębiorca w Dolinie Krzemowej

Jak rozpocząć współpracę międzynarodową?

iFaktury24 prowadzenie firmy proste jak nigdy

Nasz Beneficjent Aleksander Małaszkiewicz (firma Fractal Soft) niedawno odbył podróż do Doliny Krzemowej, aby wypromować produkt i znaleźć inwestorów dla dalszego rozwoju - swojego i firmy.
Po powrocie podzielił się swoimi obserwacjami i doświadczeniami. Opowiedział nam jakie zauważył różnice kulturowe pomiędzy PL i USA, jak budować start-up po amerykańsku oraz czy jego California dreaming się spełnił.
Aleksander Małaszkiewicz założył firmę Fractal Soft w AIP P.Śl. Jego zespół programistów stworzył aplikację do zarządzania pomysłami o nazwie hitdea.

Pani Justyna Wolska z firmy Comarch S.A. prezentowała nam swój produkt: iFaktury24- Prowadzenie mikrofirmy proste jak nigdy!

Dziękujemy za udział w spotkaniu!

4.03.2015 r.
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Młody Przedsiębiorca 2015