"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" edycja 2017/2018

"Start-up dla początkujących-10+ kroków do sukcesu w start-upie" edycja 2017/2018


Ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Krokiem 10. zakończyliśmy tegoroczny cykl szkoleń „Start-up dla początkujących – 10 kroków do sukcesu w start-upie”. Spotkanie zatytułowane „Niebanalna promocja start-upu – skuteczna reklama. Jak być na czasie? Aktualne trendy w biznesie i marketingu” zgodnie z planem odbyć się miało 21.03. i być połączone z uroczystym wręczeniem certyfikatów ukończenia szkolenia. Niestety ze względu na zdarzenie losowe, prowadzący w tym dniu nie dojechał.
W związku z czym 21.03. najpilniejsi z uczestników z rąk Dyrektora AIP otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia, podpisane również przez Prorektora ds. Nauki i Rozwoju prof. dr hab. inż. Marka Pawełczyka. Podsumowano dotychczasowe spotkania i zachęcono do udziału w kolejnych wydarzeniach w AIP, w tym planowanego od przyszłego roku akademickiego cyklu "Start-up dla średnio zaawansowanych - realizacja swojego pomysłu". W spotkaniu wzięło udział 25 Beneficjentów. Uprawnionych do otrzymania certyfikatu było 31 uczestników. Kilka osób zapraszamy w dogodnym terminie do odbioru certyfikatu. W wyniku przeprowadzonej wśród uczestników ankiety średnia ocena spotkań wynosiła 4,5 (w skali ocen od 1 - źle do 5 - bardzo dobrze). Bardzo dziękujemy za pozytywną ocenę cyklu szkoleń.
Druga część 10. kroku odbyła się 28.03., tym razem tematem spotkania była promocja start-upu. Spotkanie poprowadziła Pani Magdalena Balcerzak (Śląski Inkubator Przedsiębiorczości). Spotkanie miało charakter warsztatowy.Dziewiąte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Dziewiąte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami! Zbliżamy się do finału,czyli "10 kroku", który odbędzie się 21 marca.

Szkolenie pt. " Jak znaleźć idealnego współpracownika i stworzyć zgrany zespół?" poprowadzili wspólnie Pani Aleksandra Holewa – Trener Biznesu i Coach oraz Pan Janusz Mendera z Klubu Przedsiębiorcy w Zamku Cieszyn. Tym razem w szkoleniu uczestniczyło kilkunastu Beneficjentów. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym, ostatnim już spotkaniu w ramach cyklu, frekwencja będzie dużo lepsza!Ósme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Ósme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami! Szkolenie pt. "Skuteczna prezentacja handlowa start-upu" poprowadził Pan Tomasz Gardian z Ogrodów Przedsiębiorczości. Krok 8. miał formę bardziej warsztatową niż wykładową, tym razem także nasi Beneficjenci brali czynny udział w spotkaniu, ćwicząc prezentowanie swoich pomysłów. W szkoleniu uczestniczyło Ich tym razem 27. Już tylko dwa "kroki" do końca. Na ostatnim spotkaniu w dniu 21 marca wręczymy uroczyście certyfikaty ukończenia cyklu szkoleń, przewidujemy również niespodziankę dla "stałych bywalców".Siódme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Siódme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami! Szkolenie pt. "Skąd pozyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Dotacje i pożyczki na start." poprowadziła Pani Sylwia Antoszczak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Spotkanie spotkało się z mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres sesyjny. Uczestniczyło w nim 26 Beneficjentów. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym spotkaniu będzie ich więcej! Pamiętajcie o warunkach uzyskania certyfikatu. Jest na to duża szansa. Masz wątpliwość, skontaktuj się z nami."AIP Politechniki Śląskiej opanowane przez Beneficjentów"!

W miniony wtorek 17.01., AIP zostało opanowane przez Beneficjentów. Odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – krok 6. „Success story – spotkanie z przedsiębiorcami” oraz konsultacje z zakresu zakładania działalności gospodarczej z P. Januszem Menderą z Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie oraz pozyskiwania środków na działalność z P. Lucyną Sikorą z Funduszu Górnośląskiego. W konsultacjach uczestniczyło 7 Beneficjentów.


Z kolei w "Kroku 6" wzięło udział tym razem 29 osób. Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczestników z tematyką praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Gośćmi spotkania byli przedsiębiorcy z następujących firm: Fractal Soft – firma inkubowana w AIP, „Szkwadrat” Szymon Szklarski, Service System Krzysztof Zyska, P.U.H. , Iron Trans Dawid Bobowski – firmy ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej oraz punk team Sp. z o.o. – nowy partner AIP. W trakcie spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy z punk team. Spotkanie prowadzili P. Aleksandra Lein ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak. Kolejny krok już 31.01!

Piąte szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. ”Jak sprzedać swój pomysł – budowa grupy wiernych klientów” poprowadził Pan Tomasz Gardian z Ogrodów Przedsiębiorczości.
Spotkanie spotkało się z mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres ponoworoczny. Uczestniczyło w nim 27 Beneficjentów. Mamy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu sala zapełni się, zwłaszcza, że w "Kroku 6" zaprezentujemy firmy, również z AIP, które osiągnęły sukces w swej działalności!Czwarte szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. ”Konkurencja – badanie rynku, stworzenie oferty sprzedażowej: rodzaje konkurencji, analiza konkurencji krok po kroku” poprowadziła Pani Magdalena Balcerzak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Spotkanie spotkało się z nieco mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres przedświąteczny. Uczestniczyło w nim 32 Beneficjentów. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym spotkaniu frekwencja będzie dużo lepsza!


Trzecie szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. "Księgowość i kadry w firmie: rachunkowość w małej firmie, rozliczenia z US i ZUS, opodatkowanie osób prowadzących działalność gospodarczą, formy zatrudnienia, obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników” poprowadzili: Pani Bożena Mnich, Pan Janusz Mendera z Klubu Przedsiębiorcy w Zamku Cieszyn oraz Pan Grzegorz Rączka ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Uczestniczyło w nim ponad 40 beneficjentów! Oby tak dalej!

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.


Drugie szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt.” Uwarunkowanie podjęcia działalności gospodarczej: rodzaje spółek, jak wybrać typ i zakres działalności firmy, jak założyć własną firmę, zamykanie działalności gospodarczej" poprowadził Pan Grzegorz Rączka ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.
Uczestniczyło w nim 47 beneficjentów! Oby tak dalej!
Był to jeden z trudniejszych tematów z cyklu szkoleń, ze względu na wymagania języka "prawniczego", ale musieliśmy przez niego przebrnąć.

Proszę pamiętać, że dla zainteresowanych AIP przygotował możliwość bezpośrednich konsultacji z ekspertami:

  • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
  • Księgowość w małej firmie
  • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
  • Konsultacje prawne
  • Konsultacje z tworzenia biznes planu
  • Konsultacje z zakresu marketingu
  • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.


Pierwsze szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt.” Czy warto prowadzić swój biznes – wady i zalety pracy na etacie. Jak znaleźć sposób na własny start-up? Jak realnie zarabiać na swojej pasji i czy na każdej?” prowadzili wspólnie p. Magdalena Balcerzak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz p. Janusz Mendera z Klubu Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn.
Uczestniczyło w nim 54 beneficjentów! Oby tak dalej!
Zgłoszonych do cyklu szkoleń jest już 69 osób. Proszę pamiętać, że pojedyncza nieobecność nie dyskwalifikuje z możliwości otrzymania certyfikatu z ukończenia cyklu szkoleń.

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.

P. Magdalena Balcerzak - Śląski Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

P. Janusz Mendera - Klub Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn

START-UP dla POCZĄTKUJĄCYCH!

"10 kroków do sukcesu w start-upie"

Inauguracja i kolejne informacje organizacyjne!

W dniu 25 października 2016r roku zainaugurowaliśmy cykl spotkań "Start-up dla początkujących" - "10 kroków do sukcesu w start-upie".

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Instytucji będących współorganizatorami cyklu oraz wszyscy wykładowcy. Spotkanie zaszczycił obecnością Prorektor ds. Nauki i Rozwoju p. prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk. Na wypełnionej po brzegi sali było obecnych ponad 70 potencjalnych, przyszłych uczestników cyklu szkoleń.

Szczegółowe informacje dotyczące kolejnych spotkań znajdą Państwo poniżej:

Aktualnie przyjęliśmy już zgłoszenia od 57 osób (stan na 4.11.).

Prosimy o kolejne zgłoszenia do udziału w cyklu spotkań:

Liczba miejsc ograniczona (do pojemności sali - 60 osób) - decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia traktujemy jako obejmujące cały cykl i honorowe zobowiązanie do udziału we wszystkich spotkaniach. Każda osoba, która zgłosi chęć udziału otrzyma potwierdzenie zakwalifikowania.

START-UP dla POCZĄTKUJĄCYCH!

10 kroków do sukcesu w Start-upie!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej wraz z instytucjami współpracującymi zaprasza na cykl szkoleń "Start-up dla początkujących" - "10 kroków do sukcesu w Start-upie"

Podczas 10 spotkań nasi Eksperci rozwiną podstawowe tematy ułatwiające wystartowanie w Start-upie. Dowiecie się czym jest, jak zacząć, jak sfinansować, jak promować...i wielu innych

Zapraszamy na Inaugurację wydarzenia, która rozpocznie się w dniu 25 października br., o godz. 14.00, w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. S.Banacha 7, aula 0.05

Zgłoszenia do udziału w Inauguracji przyjmujemy:

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy!

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Archiwum cykli start-upowych