Jak pisać pracę naukową
 • Publikuj z Wiley - publikowanie artykuów w renomowanych czasopismach naukowych, wprowadzenie dla pracowników naukowych
 • Wskazówki EASE (Europejskiego Stowarzyszenia Redaktorów Naukowych) dla autorów i tłumaczy artykułów naukowych publikowanych w języku angielskim
 • IEEE Author Digital Tool Box - wskazówki dla autorów publikujących w IEEE
  How to get published with the IEEE
 • EndNote Web - narzędzie do zarządzania bibliografią załącznikową. Program funkcjonujący w trybie online. EndNote Web jest w pełni zintegrowany z pozostałymi produktami firmy Thomson Reuters i korzystanie z niego wymaga utworzenia własnego profilu na platformie Web of Science.
 • Mendeley -  bezpłatny program do zarządzania bibliografią. Pozwala utworzyć osobistą bibliotekę prac naukowych, korzystać z niej z każdego miejsca, udostępniać opatrzone własnymi komentarzami artykuły innym badaczom oraz pozostawać na bieżąco z wynikami najnowszych badań. Program umożliwia również łatwe cytowanie prac, generowanie bibliografii, a także dostęp do swojej literatury w chmurze z dowolnego miejsca na świecie - także z urządzeń mobilnych.
  Mendeley - krótki przewodnik 

  Mendeley - instrukcja migracji czyli jak przenieść swoje źródła z innych narzędzi literaturowych do Mendeley'a
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Jak pisać 2