ALD – AKADEMICKA LIGA DARTA

             Uczestnicy ALD osiągnęli półmetek swoich rozgrywek. Regulamin rozgrywek jest przedstawiony poniżej tabeli przedstawiającej aktualną klasyfikację po czterech turniejach.

           Serdecznie zapraszamy do rozgrywek wszystkich adeptów tej fascynującej dyscypliny sportu, która w niedługim czasie może zostać włączona do Igrzysk Olimpijskich. Nadmieniamy, że Politechnika Śląska jest jedyną uczelnią w Polsce posiadającą sekcję darta. Następna edycja ALD jest przewidziana na 23.02.2015 i dalej w odstępach miesięcznych. Zawody rozgrywane są w siłowni na Nowej Hali, rozpoczęcie turnieju o godzinie 15.30.

REGULAMIN ALD

               ALD rozgrywana jest w odstępach miesięcznych. Planowane jest rozegranie ośmiu turniejów. Do klasyfikacji końcowej LIGII będą brane najlepsze wyniki zawodnika z sześciu turniejów. Brak startu w turnieju skutkuje otrzymaniem za niego zera pkt. O miejscu w Lidze decyduje suma zdobytych punktów w tych sześciu wybranych turniejach. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

               Zawodnicy zgłoszeni do turnieju rozstawieni zostają zgodnie z rankingiem sekcji do czteroosobowych lub mniej licznych grup, w których mecze są rozgrywane do dwóch wygranych legów w systemie każdy z każdym. O miejscu w grupie decyduje w kolejności: liczba pkt, bezpośredni pojedynek, liczba wygranych legów, liczba przegranych legów. Zwycięzcy grup trafiają do grupy finałowej, drugie miejsca do kolejnej itd. W nich ponownie rozgrywane są mecze każdy z każdym do dwóch wygranych legów. Regulamin poszczególnych turniejów może zostać zmieniony w zależności od liczby startujących zawodników.

trener sekcji i relacja: mgr Arkadiusz Sypień

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
ald