WAKEBOARD

POLITECHNIKA ŚLĄSKA NAJLEPSZA W NIEOFICJALNYCH AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH ŚLASKA

         Sukcesem reprezentacji Politechniki Śląskiej zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w WAKEBOARDZIE. Zawody odbyły się 6.06.2016 w Świętochłowicach na jeziorku SKAŁKA. Zawodnikom dopisała piękna słoneczna pogoda. Naszą uczelnię reprezentowało pięciu zawodników.

         Po przejazdach eliminacyjnych do finałowej ósemki zakwalifikowali się wszyscy nasi reprezentanci. Po rozegraniu finału w konkurencji kobiet drugie miejsce zajęła Weronika Xięska z Wydziału Budownictwa.

         Panowie spisali się równie dobrze a nawet lepiej: Olaf Sypień z Wydziału Mechanicznego, Technologicznego został Akademickim Mistrzem Śląska a Łukasz Malik z Wydziału Górnictwa i Geologii uplasował się na trzecim miejscu.

Oprócz nich w finale startowali również Witold Jąkalski, oraz Śnieżek Mateusz z Wydziału Architektury.  

Na kolejnych fotografiach Olaf Sypień - Akademicki Mistrz Śląska pokazuje na czym polega wakebard:

 

Dyscyplina WAKEBOARD bardzo dynamicznie rozwija się wśród społeczności akademickiej.

W planach Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej, który wychodzi naprzeciw wszystkim inicjatywom sportowym jest utworzenie sekcji wakebordu.

relacja: opiekun sekcji mgr Arkadiusz Sypień

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
wakeboard 2016