19 maja 2016
Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu

W dniach 8-10.04.2016 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu . Zawody te odbyły się trzeci raz z rzędu na basenie Term Maltańskich w Poznaniu . Na starcie stanęło blisko 1000 zawodniczek i zawodników reprezentujących 70 Uczelni z całej Polski, w tym medaliści Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich (A. Tchórz, A. Dowgiert , M. Poprawa , K. Majchrzak).
   Na tegoroczne zawody pojechało 14 osób (8 M i 6 K), które godnie  reprezentowały naszą Uczelnię .

Skład drużyny i wyniki jakie osiągnęli na AMPach :
 
Lempart Marta 100m.st.klasyczny 1:21,08 ( II miejsce)
                         100m.st.zmienny 1:11,92 (IV miejsce )
Wakuła Karolina 50m.st.motylkowy 31,42 ( IV miejsce)
                          100m.st.dowolny 1:04,90 ( VI miejsce)
 
Oliwia Bryja       50m.st.dowolny 29,82
                          50m.st.grzbietowy 35,46 
                         
 Zwick Vanessa 100m.st.zmienny 1:23,39
                         50m.st.dowolny 32,69

Wilk Martyna  50m.st.dowolny 30,04
                      100m.st.zmienny 1:19,00

Lempart Anna  100m.st.klasyczny  1:30,58

Furman Łukasz 100m.st.grzbietowym 56,34 ( II miejsce)
                          50m.st.grzbietowy 26,22 ( II miejsce)

Rapacewicz Rafał 100m.st klasyczny  1:07,02 ( V miejsce)
                              50m.st klasyczny 30,92

Kaczmarek Wojciech  50m.st.motylkowy 26,15 ( IV miejsce )
                                   50m.st.grzbietowy 28,62 

Rybak Łukasz 50m.st.dowolny 24,57 
                 50m.st.klasyczny  30,57

Kramorz Bartosz 50m.st.dowolny 25,89
                           50m.st motylkowy 27.32
                           
Falis Dawid 100m.st.zmienny 1:02.82
                    50m.st.motylkowy 26.80

 Hajda Marcin  50m.st.motylkowy 27.58
                        100m.st.zmienny 1:05.27

 Kotas Krzysztof  50m.st.dowolny 25.35
                           100m.st.dowolny 57.38  

sztafeta 4x50m.st.dowolna (Lempart Marta, Bryja Oliwia , Wilk Martyna, Wakuła Karolina) 1:56.97   III miejsce 

sztafeta 4x50m.st.dowolny (Falis Dawid, Hajda Marcin, Kramorz Bartosz, Kotas Krzysztof) 1:41.37

sztafeta 4x50 st.zmienny (Furman Łukasz, Rapacewicz Rafał Kaczmarek Wojciech, Rybak Łukasz) 1:46.45   III miejsce
  
W klasyfikacji generalnej (Uczelni Technicznych) zawodnicy Politechniki Śląskiej zajęli:

Kobiety V miejsce
Mężczyźni IV miejsce

Gratulacje Trenerka Joanna Malanowicz
 


 

Wiadomość utworzona: 18 maja 2016 12:10, autor: Agnieszka Konieczny
Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2016 13:05, wykonana przez: Agnieszka Konieczny
 
Admin Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności Ośrodka Sportu