Sekcja języka niemieckiego, rosyjskiego, polskiego jako obcego i języków romańskich – SJO Gliwice 

ul. Akademicka 2, budynek Wydziału Górnictwa i Geologii, III. p.

Germaniści

pok. 683, tel. 32 237 29 82

Romaniści

pok. 680, tel. 32 237 29 28

Rusycyści

pok. 708, tel. 32 237 27 24

Sekcja skupia lektorów języka niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego i polskiego jako obcego, którzy prowadzą zajęcia na Wydziałach Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Zabrzu i Katowicach. W ramach działalności dydaktycznej sekcja prowadzi zajęcia z języka ogólnego i języka w kontekście zawodowym na studiach dziennych i zaocznych  na większości wydziałów Politechniki Śląskiej. Dla studentów Wydziału Organizacji i Zarządzania sekcja oferuje zajęcia z języka biznesu, a dla studentów obcojęzycznych - zajęcia z języka polskiego.

 Ponadto sekcja wykonuje na rzecz Uczelni szereg tłumaczeń, przeprowadza różnego rodzaju egzaminy i organizuje kursy językowe. Od 2005r sekcja przeprowadza Ogólnopolską Olimpiadę Języka Niemieckiego dla uczelni technicznych.

Kierownik Sekcji języka niemieckiego, rosyjskiego, polskiego jako obcego i języków romańskich mgr Grażyna Kubarska

 grazyna.kubarska@polsl.pl

GERMANIŚCI pok. 683
mgr Barbara Dimitruk  barbara.dimitruk@polsl.pl
mgr Joanna Horecka  joanna.horecka@polsl.pl
mgr Małgorzata Jurczyk  malgorzata.jurczyk@polsl.pl
mgr Roswita Krywalska  roswita.krywalska@polsl.pl
mgr Grażyna Kubarska  grazyna.kubarska@polsl.pl
mgr Beata Kurzawińska  beata.kurzawinska@polsl.pl
mgr Renata Pelka

 renata.pelka@polsl.pl

dr Małgorzata Rachwalska-Mitas  malgorzata.rachwalska-mitas@polsl.pl
mgr Anna Stryja  anna.stryja@polsl.pl
mgr Ewa Styka  ewa.styka@polsl.pl
mgr Gabriela Szewiola  gabriela.szewiola@polsl.pl
mgr Irena Szlezinger  irena.szlezinger@polsl.pl
ROMANIŚCI pok. 680
mgr Małgorzata Bartnik  malgorzata.bartnik@polsl.pl
mgr Magdalena Kolarska  magdalena.kolarska@polsl.pl
mgr Elżbieta Organ  elzbieta.organ@polsl.pl
mgr Alina Smoleń  alina.smolen@polsl.pl
mgr Aleksandra Upława  aleksandra.uplawa@polsl.pl
RUSYCYŚCI pok. 708
mgr Małgorzata Bryg-Lewandowska  malgorzata.anna.lewandowska@polsl.pl
mgr Aleksandra Fedoryszyn  aleksandra.fedoryszyn@polsl.pl
mgr Renata Kecmaniuk  renata.kecmaniuk@polsl.pl


 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Zespół Germanistów