1 listopada 2012
Seminarium Horizon 2020, Gliwice, 19.11.2012

W dniu 19 listopada odbędzie się w Politechnice Śląskiej seminarium na temat programu Horyzont 2020, następcy Ramowych Programów Badawczych Unii Europejskiej. W spotkaniu wezmą udział:

- Prof. Maria da Graça Carvalho posłanka Parlamentu Europejskiego, obecnie sprawozdawczyni programu Horyzont 2020 będąca przez wiele lat główną doradczynią Przewodniczącego Jose Barroso w sprawach związanych z nauką, szkolnictwem wyższym, energią i polityką innowacji, jednocześnie członek Komisji ds. Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego.

- Prof. Jerzy Buzek sprawozdawca obecnie realizowanego Siódmego Programu Ramowego Unii Europejskiej.

Spotkanie to będzie okazją dla przedstawicieli uczelni wyższych, instytutów badawczych a także reprezentantów przemysłu z całej Polski do zapoznania się z krótkim opisem programu Horyzont 2020 z podkreśleniem różnic między nim a 7 Programem Ramowym a jednocześnie do dyskusji nt. ostatecznego kształtu tego programu. Spotkanie to jest szansą dla Polski na wprowadzenie korzystnych zapisów w tworzonym dokumencie prawnym dotyczącym programu Horyzont  2020, który jest długofalowym planem finansowania badań w latach 2014-2020,  dzięki możliwość przedstawienia naszych oczekiwań reprezentantom Parlamentu Europejskiego pracującym nad tym dokumentem.

Spotkanie odbędzie się w Auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ulicy Konarskiego 18B dniu 19 listopada br. w godzinach 9-12.

Zgłoszenia do udziału w seminarium należy kierować na adres: rpk@polsl.pl w terminie do 7 listopada 2012.

Wiadomość utworzona: 24 października 2012 13:21, autor: Agnieszka Wyżgolik
Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2012 17:27, wykonana przez: Agnieszka Wyżgolik

Admin Admin © Politechnika Śląska

Aktualności Centrum Zarządzania Projektami